Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Jaki minister, taki doradca

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Długo nie trzeba było czekać - wraca nowe: doradca ministra wojny Antka M. ma 20 lat i jest Amerykaninem. Wojnę z Rosją możemy zatem zaczynać…

 

Tak jak wielu Polaków chciałbym z najlepszą wolą obdarzyć nowy rząd (i prezydenta) kredytem zaufania wierząc, że przede wszystkim wyczyszczą oni kadrowe szambo w państwowej administracji i w sądownictwie, uproszczą przepisy i przywrócą narodową normalność. Pierwsze posunięcia prezydenta Dudy i premier Szydło zrodziły we mnie taką nadzieję i nadal na nich liczę. Właściwie jedynym ministrem, który od początku budził moje obawy jest Antoni Macierewicz, bo go bliżej znam: jest to mój rówieśnik, mieszka też na Żoliborzu (na Klaudyny) i kręcił się kiedyś po moim wydziale na UW, próbując jako historyk i zwolennik Che-Guevary coś wykładać ku uciesze studentów, którzy naśmiewali się z jego językowej ignorancji (znam to tylko z opowiadań, bo byłem wtedy wyjechany). Była też jego styropianowa kariera w KOR, związki z Michnikiem, salon u Kuronia (też Żoliborz, dwa przystanki ode mnie), zoologiczna nienawiść do Rosji, no i wreszcie ostatnio jego główny hit – teoria smoleńska. Powierzenie niezwykle ważnego resortu MON człowiekowi o takiej mentalności i tak niestabilnemu psychicznie, w dodatku w tak konfrontacyjnej sytuacji międzynarodowej uważam za duży błąd. Niestety, moje obawy zaczynają się powiększać. W jednym ze swych pierwszych posunięć na nowym urzędzie minister Antoni Macierewicz dokonał bardzo oryginalnej nominacji: jako swojego "doradcę" w Ministerstwie Obrony Narodowej zatrudnił 20-letniego Edmunda Jannigera, który wcześniej pracował w biurze poselskim Macierewicza.

Świeżo upieczony "doradca" ma kilka zasługujących na uwagę punktów w swoim CV. "Swoją działalność polityczną rozpocząłem u boku ministra Macierewicza, pracując jako asystent. Pomagałem w rozwoju stanowisk politycznych i inicjatyw legislacyjnych dotyczących stosunków transatlantyckich". - pisze sam o sobie. Prywatnie jest pół-Amerykaninem (synem  lekarza z USA) i studiował stosunki międzynarodowe na amerykańskim uniwersytecie Rutgers w stanie New Jersey. Profil Jannigera na portalu zawodowym LinkedIn wylicza jego niezwykłe osiągniecia w tamtejszym samorządzie uniwersyteckim - zasiadał w senacie Uniwersytetu Rutgers i był założycielem studenckiego koła zajmującego się stosunkami międzynarodowymi (Rutgers Council on Public and International Affairs). W ramach działalności tego koła pracował przy organizacji wykładu Antoniego Macierewicza, podczas którego ten mówił m.in. o katastrofie smoleńskiej i zaprezentował film o hipotezie eksplozji na pokładzie prezydenckiego Tu-154. Potem współpracował w Polsce z Macierewiczem, awansował na stanowisko wiceszefa okręgowego sztabu wyborczego PiS w okręgu numer 10 i został zastępcą dyrektora biura poselskiego ministra. Obecnie, mając 20 lat, jest już należycie wykształcony i doświadczony, aby zająć się polityką obrony narodowej w Polsce. Bartłomiej Misiewicz, rzecznik prasowy MON powiedział dziennikarzom, że Edmund Janniger będzie się zajmował w MON problematyką stosunków międzynarodowych, "na poziomie niższym". Do jego obowiązków należeć będzie także praca w zespole prasowym resortu.

PiS jeszcze przed objęciem władzy zapowiadało w swej partyjnej propagandzie odejście od patologicznych praktyk rządów PO, w tym od traktowania aparatu i zasobów państwa jako prywatnego folwarku. W 2013 r. opinię publiczną zbulwersowała wiadomość, że ówczesny minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz utrzymywał na dobrze płatnych etatach w MSW "doradców" w wieku 21 i 23 lat. Podobne reakcje miały miejsce kilka miesięcy później, gdy Polacy dowiedzieli się o istnieniu Dobrawy Morzyńskiej, 23-latki bez studiów, która pobierała miesięczne wynagrodzenie w wysokości ok. 7200 zł na stanowisku asystentki szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Jacka Cichockiego. Wkrótce potem Morzyńska przeszła na stanowisko szefa gabinetu politycznego ministra finansów Mateusza Szczurka (z miesięcznym wynagrodzeniem ok. 8000 zł).

Obecnie, jak widać na tym przykładzie, nowy rząd dokładnie powiela postępowanie poprzedników. Jest jednak możliwe, niestety, że nie jest to żadna pomyłka.Bo jeśli jest to chłopiec na posyłki ambasady USA w Warszawie? Albo kolejny "stypendysta" jednej z amerykańskich fundacji rządowych, przygotowujących tzw. "przyszłych liderów" dla wasalnych państw pokroju i szczebla Polski? W takim przypadku jego rola będzie dużo ważniejsza niż sądzimy i będzie naprawdę mówił ministrowi Antkowi co ten ma robić. Np. kiedy zacząć wojnę z Rosją…  Turkom podpowiadają, że już.

 Czy te oczy mogą kłamać?

 

KOMENTARZE

 • Po co "wygrał" PIS
  Atak z zachodniej flanki

  wywiad dla chazarskiej ,rzekomo "znienawidzonej" gazety

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/waszczykowski-dla-gazety-wyborczej-zaskarzymy-rosje-tak-jak-oni-nas-za-katyn-skarzyli/14qmj8
 • Wstyd się przyznać
  że się jest obywatelem takiego państwa
 • 5*
  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/11/marc_holzer_robert_krueger_and_edmund_janniger.jpg

  Na zdjęciu od lewej rzeczony młodzian, czyli wybitna siła fachowa - a co to będzie za spec za lat 10, to trudno sobie nawet wyobrazić, zważywszy w jak doborowym gronie się już obracał -, obok niego Robert Krueger - polityk, kongresmen i Marc Holzer - członek Narodowej Akademii Administracji Publicznej i specjalista w tej dziedzinie, autor wielu publikacji i nagród.
  O nacji tej fachowej grupy już nie wspominam, bo widoczna okiem nieuzbrojonym.
  Oj, obawiam się, że będzie Pan musiał zweryfikować ironiczny ton artykułu.
 • Bismarc po wygranej bitwie
  to chłopkę zamawiał i najlepiej aby był nie myta. Antoś widocznie w młodych chłopcach gustuje. A co, nie należy mu się....?
 • A tak w ogóle, to
  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/11/wc582adek-bydc582oszewski.jpg

  I co ten szum? Przecież wszystko jest git.
 • @Rzeczpospolita 12:32:56
  No i wszystko wiadomo. To starszy pan moze byc wykorzystywany.
 • @All
  wyglądają na parę - obrzydliwstwo . Może to miał na myśli bęcwał na Chobielinie - mówiąc o robieniu laski Amerykanom

  Cała nadzieja, że pani Szydło okaże się twardszą zawodniczką , niż się niektórym wydawało
 • ----- pytanie ! z których to amerykaninów
  http://racjapolskiejlewicy.pl/gigantyczny-protest-zydow-przeciwko-zbrodniczej-polityce-izraela-i-milczenie-mediow/4893
 • No cóż można o tym powiedzieć?
  Ten dzieciak powinien się uczyć, ekspert to człowiek, który poza wiedzą teoretyczną posiada dużą praktykę, ale w gronie "ekspertów Macierewicza" z pewnością może uchodzić za eksperta. Byle tylko przy nich to dziecko nie zgłupiało.
 • @Zawisza Niebieski 16:13:09
  Byli już nastoletni kardynałowie :)
  Nihili novi
 • przecież od dawna wiadomo
  że maciarewicz uwielbia obrabiać anusy młodziankom.
 • @Nathanel 16:46:23
  Dzięki. I za komentarz: "cały mój odradzający się szacunek i zaufanie do PiS jako środowiska, które mogłoby moralnie odrodzić polską politykę, poszedł jak w zlew". Pozdrawiam. BJ
 • ---- do PISowców --ZAPROTESTUJCIE !! zwróćie się do P.Szydło !!
  ---http://img.sadistic.pl/pics/719478e8240a.jpg
 • @ninanonimowa 17:13:06
  shalom Antek,pasujecie na paradę w Telaviv.Jeszcze byście Mossad i Agenturę ze sobą zabrali do kompletu.
 • @ninanonimowa 17:13:06 - Myśli Pani, żeby udali się do Szydło?
  No, nie wiem - ?

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/11/img_1683-crop-u3451.jpg
 • @Rzeczpospolita 17:43:23
  ---------- hm. wyszłam na durnia ! a w cichości ducha myślałam durna jeszcze ................. ech
 • @@
  Hm, stary dziad już jestem, a ciągle jeszcze taki naiwny - Przyznam, że wątek "pedofilny" nie przyszedł mi w ogóle do głowy i nawet teraz nie wierzę. (Aaa, to jeszcze i niewierzący... No właśnie my w tej sprawie :))
 • @fan-wolności 18:33:57
  to tak, jakby potwierdził zasadność zarzutów - sposób prowadzenia tzw śledztwa smoleńskiego przez rzeczonego został wielokrotnie zrecenzowany - bez suchej nitki - czysta dezinformacja
 • takie tam
  Koloniami zarządzano za pomocą administracji kolonialnej lub uzależnionych od kolonizatorów lokalnych struktur państwowych bądź plemiennych. Kolonie były zapleczem surowcowym i rynkiem zbytu dla metropolii, także rynkiem taniej siły roboczej .

  Wiec kolonizatorzy lokują w administracji kogo chcą, to ich prawo.
  I tak nie jest źle, mogli ulokować sodomitę albo np. konia.
 • @Bogusław Jeznach 17:55:21
  George Soros ,ten ma wszędzie wtyki i gniazdka .Boże miej Polskę w opiece .Ave.
 • Doprawdy...
  wyglądają jak para pedryli. Chyba czas emigrować,tylko gdzie?
 • ----- wybaczcie :)) ale to jest zaje.. fajne i JAKBY ??????!!!
  http://www.sadistic.pl/maly-zoltek-vt389116.htm
 • @Olka P. 21:13:43
  Najlepiej do Julki Palmer . :)))
 • @ninanonimowa 21:16:04
  Sadistic i mega fajne .No comment , Gratulację dla nowej ynteligiencji . :)))
 • @ninanonimowa 17:13:06
  http://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/to-jak-maly-pobawimy-sie-w-wojne-macierewicz-janniger.jpg
 • Poziom komentarzy
  Nie ma co
  Poziom komentarzy chyba poniżej Onetu.

  Sprawa rzeczywiście ciekawa i poważna a wszyscy komentujący tylko snują wizję seksualnych wyczynów Antoniego z tym chłopcem.

  Wszystko wskazuje na to że ten "dzieciak" to wtyczka CIA, młody prężny egzekutor masońskich rozkazów. Do tego wielce prawdopodobne że urodzony pod dobrą gwiazdą (sześcioramienną). Takich młodych z wypranymi mózgami, wychowani od dziecka do pogardy gojom bardzo sobie cenią w tym środowisku.

  Chłopak będzie bez skrupułów realizował wytyczne NWO posyłając ludzi na śmierć jak w grach komputerowych. 100% efektów 0 współczucia.

  Zobaczycie - jeszcze za 10 lat będzie gubernatorem prowincji Polska.
 • @Rzeczpospolita 17:43:23
  Pani Szydło również jest po amerykańskiej szkole liderów i zapewne pisnąć nie mogła na temat tego bobasa z grzywką. No ale jednakowoż amerykańscy eskimosi przeszli samych siebie, rozkazując Macierewiczowi słuchać takiego szczyla.
  Jestem absolutnie wstrząśnięta, choć przecież rękę USA w zmianie władzy widać było wyraźnie i nie ma co udawać. Teraz trzeba pilnować, by nie wciągnięto nas w wojnę i pilnować polskiego portfela /ziemi, lasów czy czegoś wartego 65 miliardów dolców/.
 • @Autor
  Edmund Janniger - "Obecnie, mając 20 lat, jest już należycie wykształcony i doświadczony, aby zająć się polityką obrony narodowej w Polsce". -

  --- Jestem zszokowany i pełen obaw o przyszłość Polski.

  Z serdecznymi pozdrowieniami.
 • @KOSSOBOR 00:39:58
  "... amerykańscy eskimosi przeszli samych siebie, rozkazując Macierewiczowi słuchać takiego szczyla". -

  --- Już napisałem, iż jestem zszokowany... No i trzeba pilnować!

  Pozdrawiam Panią.
 • Edmund Janniger - "Obecnie, mając 20 lat, jest już należycie wykształcony i doświadczony,
  aby zająć się polityką obrony narodowej w Polsce".


  Czy Szanowni Blogerzy nie dostrzegają, że w tym zdaniu jest ocena polityki obronny narodowej w Polsce ?
  Ona jest po prostu na poziomie 20-latka....
  Król Maciuś I wart jest odświeżenia, aby zrozumieć następstwa wydarzeń.

  Cóż wyborcy polscy sami sobie zgotowali ten los...
  Ale przynajmniej nie popełnili grzechu nieuczestnictwa
  w teledemokracji...
 • @Angmir 23:57:50
  POLSKIEGO DZIECKA nie ma ??!! dwudziestoletniego mądrego polskiego dziecka NIE MA ??? . Co polski młody człowiek ma myśleć ?? patrząc na importowanego gówniarza zza oceanu,gówniarza, który już zostaje ustawiony. CO ? ma myśleć polskie dziecko WYPĘDZONE NA ZMYWAK !! do Anglii .

  Wypędzić Polaka i zastąpić ŻYDEM ?? powiem więcej ŻYDAMI ,których od 15 roku życia rodzą nowojorskie żydówki. Każda rodzi ok 10 dzieci .

  ILE POLSKICH DZIECI !! WYGONICIE na zmywak ?? ilu !!!! 20 letnich żydoskich // SPECJALISTÓW //za polskie pieniądze ZAIMPORTUJECIE ??.
 • @Olka P. 21:13:43
  Przecież ten zwyczaj zatrudniania doradców z liceum albo studentów wprowadził tusko-kopaczowy rząd. Wówczaj nie było aj, waj? Ano bo i merdia jakoś niechętnie o tym informowały. Nie ma informacji-nie ma problemu. W tym przypadku niewykluczone, że fartuszkowi wprowadzili obowiązek braciszkom polegający na przyuczaniu narybka. Młode toto i podatne.
 • @Angmir 23:57:50
  Widzę, że mamy podobne przypuszczenia-:)))
 • @zygmuntbialas 02:35:05
  Jak to jest, że ten synek nazywa się Janninger, a ojciec Szwartz???
 • @zygmuntbialas 02:40:56
  Tak żydo-banderowskie media pisuaru w rodzaju niezależna.pl obśmiewały Sienkiewicza za zatrudnianie młokosów w MSWiA z dnia 28-07-2013 roku. AjWajEs działa czyli POPIS


  Wybrane przez ministra osoby, mimo młodego wieku, mają kwalifikacje i kompetencje do wykonywania zleconych im, w konkretnych obszarach zadań. Minister Bartłomiej Sienkiewicz stwierdził, że jest dumny, iż może pracować z młodymi, a już tak kompetentnymi osobami. Wielokrotnie podkreślał, że dla niego istotne są efekty pracy, a nie wiek i płeć pracownika" - zapewnia rzecznik MSW.

  Niewątpliwie: szefem Gabinetu Politycznego ministra jest np. radiowiec z lokalnych rozgłośni. Doradcami ministra zaś chłopcy z roczników 1990 i 1992.

  Ale według rzecznika resortu spraw wewnętrznych "wskazywany przez media 21-letni Adam Malczak został zatrudniony na trzy miesiące do projektu dotyczącego rozwoju kanałów komunikacji internetowej MSW, w tym mediów społecznościowych. Nikogo nie trzeba przekonywać, że najlepsi specjaliści w tej dziedzinie są wśród ludzi młodych. Jednocześnie warto nadmienić, że pan Adam Malczak, pasjonat nowoczesnych narzędzi komunikacji społecznej, rozwija swoje umiejętności studiując na Wydziale Ekonomii Politycznej King’s College w Londynie (Bachelor of Arts in International Politics) oraz na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagielońskiego".

  Czyżby o posadzie w gabinecie ministra spraw wewnętrznych zadecydowały podobne czynniki jak przy zatrudnieniu trzy lata temu w MSZ 23-letniej Mai Rostowskiej, córki ministra Rostowskiego (obecnie obejmuje ona stanowisko analityka w związanym z resortem spraw zagranicznych Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych, PISM)? Jak widać PO wspiera młodych, ale tylko tych wybranych. Trudno bowiem uwierzyć w nadzwyczajne zdolności poniższych osób zatrudnionych jako doradcy szefa MSW:

  Paweł Polak – doradca w Gabinecie Politycznym Ministra Spraw Wewnętrznych, ur. w 1990 r. , zatrudniony od dnia 20 lutego 2013 r., pełny etat. Miejsce zatrudnienia w trzyletnim okresie przed zatrudnieniem politycznym: Exi Sport (sieć sprzedaży obuwia i odzieży sportowej).

  Adam Malczak – doradca w Gabinecie Politycznym Ministra Spraw Wewnętrznych, ur w 1992 r. , zatrudniony od dnia 1 lipca 2013 r., pełny etat. Miejsce zatrudnienia w trzyletnim okresie przed zatrudnieniem politycznym: Rada Rodziców przy II Liceum Ogólnokształcącym i Gimnazjum im. Stefana Batorego.

  Michał Sokolnicki – doradca w Gabinecie Politycznym Ministra Spraw Wewnętrznych, ur. 1969 r., zatrudniony od dnia 26 lutego 2013 r., pełny etat.; Miejsce zatrudnienia w trzyletnim okresie przed zatrudnieniem politycznym: Kręgliccy Restauracje i Catering Sp. z o.o
 • @Repsol 21:23:17
  Zgoda. Powiedz mi z czego się śmiejesz, a powiem ci, kim jesteś.
 • ---------------WAŻNE !!!!!!!!!!!!!!!!!
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/irackie-wojska-aresztowaly-izraelskiego-pulkownika-ktory-walczyl-po-stronie-terrorystow-is
 • @Repsol 21:23:17
  Co tu jest kurwa grane nie rozumiem, może konkubent Macierewicza?, czego możemy się spodziewać po doradztwie ws. Obrony Narodowej od nieopierzonego dzieciaka?. Polecam profil Linkedin (https://www.linkedin.com Doświadczenie w KAŻDEJ pozycji: MNIEJ NIŻ ROK. Wpisana publikacja z mądrym tytułem: „A curtain across Central Europe: …” dotyczy DERMATOLOGII! Wszystkie publikacje w których ten młody geniusz jest współautorem dotyczą DERMATOLOGII. Nic dziwnego, OJCIEC jest znanym dermatologiem, który również jest współautorem tych publikacji (Pan Robert A. Schwartz). Znalazłam jeszcze jedną publikację („Body dysmorphic disorder: beyond skin deep.”), której jest współautorem jego MATKA lekarz (Pani Krysicka-Janniger). Pierwsza publikacja z 2010 rok, czyli jak młody Janniger miał 15 lat. Geniusz dermatologii, czy tylko forowanie synka na każdym kroku?
  I jeszcze jedna zagadka. Ten młody człowiek, to takim Polakiem z krwi i kości, takim rozumiejącym realia naszego Kraju? Jedynak wychowany w USA. Nazwisko bardzo polsko brzmiące. Studiuje na Uniwersytecie amerykańskiem Rutgers, gdzie roczne czesne wynosi ponad 100 000 tyś zł. Widać, że rodzice BARDZO go kochają i inwestują w niego absolutnie wszystko. A tak poza tym. Nawet jeśli jest geniuszem w dziedzinie dermatologii, to czego możemy się spodziewać po doradztwie ws. Obrony Narodowej? Jednak wybaczcie: mnie się rachunek nie zgadza.
 • ------------!!!!!
  http://www.wiocha.pl/1297666,Ale-co-najwazniejsze-jest-Amerykaninem
 • @zygmuntbialas 02:40:56
  Na logikę - jakąś cenę /NASZYM KOSZTEM!/ PiS będzie musiał Amerykanom zapłacić za zwycięstwo. Wiele rzeczy zapewne załatwią dobrze, na naszą korzyść /pierwsza - to zniesienie przymusu szkolnego dla 6-latów, co było zbrodnią systemu na naszych dzieciach/. No ale niepokoi mnie wciągnięcie Polski w wojnę /Macierewicz i ten smarkacz/ i kwestia 65 mld. $.
  Jak duży jest amerykański nacisk na Macierewicza świadczy to, że musi przyjąć i fotografować się z bobasem, chociaż, na logikę, zapewne doskonale wie, co wszyscy o tym pomyślą i że wychodzi na bezwolną /wobec sponsorów/ kukłę. Traci twarz wśród jeszcze w Macierewicza wierzących. No, ale to nas nie dotyczy :)

  Pozdrawiam również.
 • @Janniger - doradca ministra do spraw medialnych
  Byc może zna się na dermatologii, ale na kwestiach PR ,najwyraźniej , nie. Pierwsza rada, jakiej powinien był udzielić , to by jego nominację zachować w tajemnicy przed mediami, bo naród może to wkurwić.
  No, chyba , że o to chodziło.
  A już rodziła się nadzieja , że przynajmniej medialnie moglibyśmy jakąś wojnę wygrać, a przynajmniej - rozpętać. A tak to znowu Amerykanie będą musieli za nas odwalić całą czarną robotę, a my , jak zwykle.... na gotowe.
 • @Wrzodak Z. 10:06:46
  "Jak to jest, że ten synek nazywa się Janninger, a ojciec Szwartz???" -

  --- Faktycznie! Mają zdolność przemieniania się, a ponadto tworzenia historii rodzinnych. I tak Wajda, zamordowany w Katyniu, to stryj reżysera Wajdy, a Bartłomiej Sienkiewicz jest w prostej linii prawnukiem pisarza Henryka Sienkiewicza.
 • @KOSSOBOR 11:52:49
  "Wiele rzeczy zapewne załatwią dobrze, na naszą korzyść". -
  --- Przede wszystkim trzeba podnieść kwotę wolną od podatku co najmniej do ośmiu tysięcy. Wtedy spojrzę na PiS nieco łaskawszym okiem.

  Macierewicz - "wychodzi na bezwolną /wobec sponsorów/ kukłę. Traci twarz wśród jeszcze w Macierewicza wierzących. No, ale to nas nie dotyczy :)".
  --- Ogólnie to nas dotyczy. Turcy zestrzelili rosyjski samolot, a Ukraińcy odcięli Krymowi prąd. A co przypadnie na Polskę???
  :)))
 • @zygmuntbialas 12:20:53
  Także się nad tym cały czas zastanawiam???
 • 20-letni Edmund Janniger doradcą Macierewicza w MON. Kim jest?
  20-letni Edmund Janniger został doradcą ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. To kolejny awans tego młodego polityka PiS. Wcześniej był asystentem Macierewicza, a potem – wiceszefem jego biura poselskiego. „Mianowanie na urząd Doradcy Ministra Obrony Narodowej to dla mnie wielki zaszczyt i zobowiązanie. Dziękuję ministrowi Antoniemu Macierewiczowi za zaufanie, jakim mnie obdarzył” – napisał na Facebooku sam Janniger.

  Janniger był także wiceszefem okręgowego sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 10 – piotrkowskim. To z tego okręgu do Sejmu startował Antoni Macierewicz. Jest studentem amerykańskiego Uniwersytetu Rutgers oraz członkiem Prezydium Senatu tej uczelni. Nowy doradca Macierewicza jest także prezesem Rady Uniwersytetu Rutgers ds. Publicznych i Międzynarodowych, bezpartyjnej organizacji studenckiej sponsorowanej przez Wydział Administracji.

  „Swoją działalność polityczną rozpocząłem u boku ministra Macierewicza, pracując jako asystent. Pomagałem w rozwoju stanowisk politycznych i inicjatyw legislacyjnych dotyczących stosunków transatlantyckich” – czytamy na jego oficjalnej stronie internetowej.

  Rodzicami nowego doradcy Antoniego Macierewicza są Kamila Krysicka-Janniger – lekarz dermatolog oraz Robert A. Schwartz – profesor nauk medycznych, również dermatolog i jeden z najbardziej znanych na świecie badaczy zajmujących się nowotworami skóry.

  Kownacki, Grabski, Fałkowski i Szatkowski wiceszefami MON

  Bartłomiej Grabski, prof. Wojciech Fałkowski i Tomasz Szatkowski zostali wiceministrami obrony narodowej. Czwartym wiceministrem jest poseł PiS Bartosz Kownacki. Jak wynika z komunikatu MON, Kownackiemu, który został sekretarzem stanu, podlegać będą sprawy związane z uzbrojeniem i modernizacją armii oraz zakupami uzbrojenia i sprzętu wojskowego.

  MON podało też, za co będą odpowiadać pozostali wiceministrowie w randze podsekretarzy stanu. Grabski ma zajmować się sprawami socjalnymi oraz związanymi z infrastrukturą wojskową. Fałkowskiemu podlegać będzie szkolnictwo wojskowe. Z kolei Szatkowski będzie odpowiedzialny za współpracę międzynarodową i sprawy związane z udziałem wojska w strukturach NATO i UE.

  W skład kierownictwa MON wchodzi też szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, którym od maja 2013 r. jest gen. Mieczysław Gocuł.

  Kownacki od czterech lat jest posłem PiS. W ubiegłej kadencji zasiadał w komisji obrony, a pod koniec 2014 r. został jej wiceprzewodniczącym. Należał do posłów, którzy zgłaszali wątpliwości przetargu na śmigłowce dla wojska, w którym MON zakwalifikowało do dalszego etapu maszyny Caracal firmy Airbus Helicopters, odrzucając – jako niespełniające kryteriów – oferty zakładów z Mielca (Podkarpackie) i Świdnika (Lubelskie). Kownacki jest pełnomocnikiem części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, m.in. wdowy po dowódcy sił powietrznych gen. Andrzeju Błasiku.

  Z kolei Szatkowski to prezes Fundacji Narodowe Centrum Studiów Strategicznych. W latach 2006–2008 pracował w radzie nadzorczej Bumaru, w 2007–2008 był wiceprezesem Bumar sp. z o.o. (obecnie Polski Holding Obronny). Zasiadał również w Komisji Weryfikacyjnej Wojskowych Służb Informacyjnych. W latach 2009–2011 wchodził w skład rady nadzorczej Telewizji Polskiej, w 2009 r. przez półtora miesiąca był p.o. prezesa spółki.

  Grabski wraca do kierownictwa MON po ośmiu latach. W 2007 r., pod koniec rządów PiS, przez dwa miesiące był tam wiceministrem. Wcześniej przez kilka miesięcy kierował Agencją Mienia Wojskowego.

  Prof. Wojciech Fałkowski jest historykiem mediewistą. W PRL działał w opozycji demokratycznej, współpracował z KOR.

  MON poinformowało też, że szefem gabinetu politycznego ministra Antoniego Macierewicza oraz jego rzecznikiem prasowym został Bartłomiej Misiewicz. Ps...A ileż to dziecko ma lat, że jest doradcą ministra obrony? moim zdaniem, to żenada!!!. Rzecznikiem resortu Obrony został niedawny kierowca ministra, pan Misiewicz
  Skąd my to znamy?!
  https://pbs.twimg.com/media/CQ74l-fXAAAsHyW.jpg
  Kto nie z Mieciem, tego zmieciem!
 • A teraz Edmund Janninger dobierze sobie asystenta z ….przedszkola.(z sieci)
  Edmund Janniger
  ‏@EdmundJanniger
  Jewish Community Leader: Incoming Polish Defence Minister “Accepts With No Doubts That The Protocols Were False” https://pbs.twimg.com/media/CTpzvCoXIAEN4zA.jpg OSMARKANY żydek Janniger To Chyba Agent CIA I Mossadu Tak Jak Podpuszczony RUSOFOB Macierewicz....ZONISTYCZNE żydowskie networki internetowe pieją z ZACHWYTU, że ich ŻYDOWSKI młodzieżowy aktywista Edmund Janniger został doradcą ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza …

  Żydowskie networki internetowe też twierdzą, że zorganizowana INTRYGA przez żydowskie polityczno-ideologiczne GESTAPO ADL(Anti-Defamation League, po polsku: Liga Przeciwko Zniesławieniu) na A.Macierewicza, przyklejając jemu nalepkę na plecy że on jest „ANTY-SEMITA” po przez artykuł w żydo-zonistycznym tygodniku „Forward” który odniosła pozytywny SKUTEK dla interesów żydowskich w III RP, zobacz tutaj:

  http://forward.com/news/breaking-news/324423/incoming-polish-defense-minister-praised-anti-semitic-protocols/#ixzz3r7a5CDER

  Stary ZIONISTYCZNY żydowski straszak zadziałał na tego GŁUPKA chorego na RUSOFOBIĘ A. Macierewicza, który znowuż się „WYKAZAŁ przed ZIONISTAMI neokonami żydowskimi”, że on nie jest „antysemitą” gdyż na swojego zastępcę wziął sobie młodzieżowego ŻYDA, aktywistę LIDERA działającego wcześniej w organizacjach żydowskich ZIONISTYCZNYCH networku międzynarodowego: ZARZUT podstawowy wobec psychola RUSOFOBA A.Macierewicza:

  Dla RUSOFOBA Macierewicza NIE jest istotny interes obronny Państwa Polskiego lecz jego WYKAZYWANIE się LOJALNOŚCIĄ wobec żydomasońkiej mafii czyli żydowskich ZONISTÓW budujących „wielki MITYCZNY izrael od Eufratu po Palestynę, Egiptu, Polskę, Rosję aż po Morze Bałtyckie”.

  Kiedyś polskie Ministerstwo Obrony było sterowane przez żydo-bolszewickie KGB gdy ZSRR i Kreml było okupowane przez żydów komunistów z obywatelstwem ZSRR. Po 1991 roku te żydy po obrabowaniu Rosji z własności około $1 biliona UCIEKLI za czasów pijaczyny Jelcyna do USA z wypchanymi materacami tymi dolarami i razem z amerykańskimi żydami całkowicie opanowali USA, demoralizując Amerykę i ją ZBANKRUTOWALI ich żydowskimi wojnami.

  Dla podpuszczonego GŁUPKA rusofoba A. Macierewicza POLSKI INTERES Narodowy NIE jest ważny, lecz WYKAZYWANIE się przed ŻYDAMI ZONINISTAMI , że on jednak NIE jest „ANTY-SEMITĄ” i dlatego obsadza polskie ministerstwo MON jakimś żydoskimi obsmarkańcami ŻYDAMI liderami żydowskich masońskich atestycznych organizacji ZIONISTYCZNYCH, które są o wiele bardziej POLAKOŻERCZE niż żydostwo judaistyczne.

  DLACZEGO A.Maciarewicz NIE znalazł na swoich zastępców etnicznych UCZCIWYCH Polaków z autentyczną POLSKĄ AFIRMACJĄ lecz ŻYDOWSKĄ zionistyczną zwalczającą polskość ?!

  RUSOFOB A.Macierewicz pojechał w lutym 2015r. do USA i wygłaszał referaty na temat przygotowywanej „INTEGRACJI terytorialnej” Polski z Ukrainą aby się WYKAZAĆ swoją lojalnością wobec interesów oraz geopolityki żydonekonów w USA:

  https://spaa.newark.rutgers.edu/macierewicz-inaugurates-cpia-world-leaders-forum

  KTO A.Macierewicza upoważnił do głoszenia za granicą bajek o „INTEGRACJI terytorialnej” Polski ze zbankrutowaną głupkowatą nacjonalistyczna Ukrainą” gdy NIE wiadomo co to jest ta „wirtualna ukraina” która jest jakimś sztucznym kozim bobkiem z 1991 roku, która istnieje tylko TEORETYCZNIE i NIE ma z NIKIM porozumień dwustronnym z uznaniem jej granic ??

  Poprzedni minister „polskiego” MON był ZADEKLAROWANY UKRAINIEC T.Siemoniak aktywista banderowskiego Związku Ukraińców w Polsce, a DZISIAJ polski MON został obstawiony ŻYDAMI przez psychola RUSOFOBA Macierewicza, który na ZAMÓWIENIE ludobójców żydonekonów jak John McCaine w interesie żydobanksterów z USA WYKREUJE jeszcze większy KONFLIKT z Rosją, za co ma ZGINĄĆ miliony Polaków, bo tak sobie życzą ŻYDY, aby się dalej obławiać na prostackich LEMINGACH wykołowanych w Polsce, Ukrainie, Niemczech … itp. ! http://cdn.timesofisrael.com/uploads/2013/01/F130119GPO03-635x357.jpg http://1.bp.blogspot.com/-c1u_JWGEux4/T4kkZjvobxI/AAAAAAAAAmw/rfpvRC_2iDE/s1600/Join+the+US+army+and+Fight+for+Zionism.jpg
 • Wszyscy myślący mają wyrobione zdanie n.t Macierewicza.
  Tylko nie wiedzieć czemu ojciec dyrektor foruje tego człowieka?
  Proszę posłuchać co o ministrze mówi słuchacz RM: https://youtu.be/z3JuLJVURcA Żeby doradzać Macierewiczowi to nawet mój kot jest zbyt inteligentny! No i wszystko jasne. Nihil novi sub Iovi. Oni wszyscy mają wiadome pochodzenie. A to się porobiło… teraz, szanowny Pan Minister musi zadbać o właściwą ondulację, bo tylko tyle mu jeszcze zostało. Reszta, już dawno została przesądzona, przez starszych i mądrzejszych / do których przypadkiem też się zalicza/, o czym zostanie w stosownym czasie powiadomiony, być może ustami tego sympatycznego młokosa o nie wiadomym pochodzeniu.
 • @Repsol 21:21:10
  Fakt,tam bezeceństwa nie mile widziane..
 • E. Janniger NIE Posiada POLSKIEGO Obywatelstwa - Czy Macierewicz Dopuścił Się PRZESTĘPSTWA ? !
  (z sieci!) Edmund Janniger przebywa BARDZO krótki okres czasu w III RP więc najprawdopodobniej NIE posiada POLSKIEGO obywatelstwa.
  Według obowiązujących zasad w MON oraz prawa w tym zakresie absolutnie NIE wolno było zatrudnić tego E. Jannigera w MON, gdyż ten NIE spełnia odpowiednich kryteriów proceduralnych i ktoś taki OBCY NIE może mieć dostępu do TAJNYCH dokumentów w MON i to jego całkowicie ELIMINUJE, aby jego zatrudniać gdzie jak gdzie, aż w biurze samego ministra MON !

  Jeśli Macierewicz zatrudnił tego amerykańskiego chłystka w swoim gabinecie wiedząc, że E. Janniger NIE posiada polskiego obywatelstwa to znaczy, że A.Macierewicz PODEPTAŁ obowiązujące tam zasady w MON oraz prawo, wiec sam A. Macierewicz NIE jest wiarogodny, aby zajmować tak poważne stanowisko jakim jest minister MON.

  NIE przestrzeganie ELEMENTARNYCH zasad lojalności wobec Państwa Polskiego oraz prawa przez najwyższych urzędników w Polsce, właśnie doprowadziło do całkowitego ZGNOJENIA państwa Polskiego, które faktycznie stało się taką KLOAKĄ jaką właśnie jest ta III RP. … [Ch…j, dupa … kamieni kupa …]

  W USA aby NIE MA mowy, aby tzw. „PODWÓJNY” obywatel np. USA i Polski dostał się do pracy w zakładzie zbrojeniowym(tego doświadczyłem osobiście!). Taki ktoś nie przejdzie tzw. sprawdzenia na otrzymanie certyfikatu DOD (Department of Defense) których jest kilka rodzai, ale takiego systemu chyba NIE MA w głupiej III RP, bo tak sobie życzą rządzący przedstawiciele MNIEJSZOŚCI narodowych w III RP, którzy tworzą coś w rodzaju „niemieckożydowskiej antypolskiej mafii” jaka stworzyli gangster D.Tusk z B.Komorowskim i żydomasonami.

  Nie dziwcie się zatem wy GAMONIE lemingi zamieszkali w III RP, że takie byle co, takie GÓWNO jak M.Janicki, taki zwykły rzezimieszek, oszust bandytą, który NIE został przetestowany na LOJALNOŚĆ wobec polskiego interesu narodowego przez odpowiednie służby w III RP(takowych NIE MA lub NIE funkcjonują!!) dostał się na stanowiska szefa BOR. To właśnie „taki” szef BOR jak M.Janicki na czyjeś ZAMÓWIENIE wystawił do ZABICIA prezydenta Polski 10-IV-2010r.

  Za zrealizowanie tego zamachu otrzymał nagrody i awanse o ZGROZO od następnych anty-polskich gangsterów NIE lojalnego Państwu Polskiego jakimi byli premier bandyta Tusk i retoryczny przestępca, autentyczny anty-polak, oszust i ZŁODZIEJ polskiego majątku Komorowski + wielu innych ZALEGALIZOWANYCH sabotażystów Polski jak Kwaśniewski …. itd !

  NIESTETY, ale III RP jest ROZSZARPYWANA przez mniejszości narodowe zamieszkałe w III RP, których najbardziej aktywni przedstawiciele skrzyknęli się przy „okrągłym stole” w 1989 roku i ustalili zasady, metodologie WYKLUCZANIA etnicznych Polaków do władzy w Polsce i jednocześnie dopuszczanie, PREFEROWANIA do władzy w III RP obywateli którzy NIE są polskimi obywatelami lub tych co NIE są lojalni wobec Polskiego Narodu, gardzą Państwem Polskim … itd. tak jak jest zwłaszcza w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, skorumpowanym Poznaniu, Szczecinie gdzie polskość prawie ZANIKŁA.

  Chciałbym wszystkim przypomnieć, że rzezimieszek anty-polski gangster Radek Sikorski został zatwierdzony na ministra polskiego MON, a potem ministra MSZ NIE posiadając polskiego obywatelstwa, którego się ZRZEKŁ dla finansowych korzyści na rzecz nabycia OBYWATELSTWA Wielkiej Brytanii. Nie musiał się zrzekać polskiego obywatelstwa , aby nabyć Brytyjskie !

  W USA czy Wielkiej Brytanii czy innych poważnych państwach, jeśli ktoś tam zrzeknie się obywatelstwa DOZYWOTNIO jest uznawany za NIE wiarogodny i NIGDY nie otrzyma certyfikatu DOD, wiec nigdy jego nie przyjmą do pracy w byłej Ojczyźnie nawet na stanowisko sprzątacza w zakładzie zbrojeniowym, a tym bardziej do jakiegoś MINISTERSTWA.

  Tymczasem w III RP minister MON przyjmuje na swoich doradców OBCYCH obywateli, którzy NIE posiadają polskiego obywatelstwa lub nawet mianują ZDRAJCĘ swoim ministrem MSZ lub MON jak było z tym pachołkiem Radkiem Sikorskim i innymi ŻYDAMI !

  To jest dopiero DEGENERACJA !

  Dlatego NIGDY w Polsce NIE zaznacie spokojnego życia, ani dostatku, ani wzrostu lub poprawy sytuacji gdyż Wami rządzą NIE lojalni ludzie wobec Waszego INTERESU i dlatego też z tego powodu wyjeżdżają z Polski młodzi OSACZENI Polacy na których miejsce szturmują WROGOWIE Polski, sprowadzają do III RP miliony banderowców ukraińców czy hołotę z Afryki lub agentów CIA lub terrorystów, którzy Was etnicznych Polaków będą RABOWAĆ, a nawet zabijać w Waszym państwie, które tracicie na oczach !
 • @zygmuntbialas 12:28:28
  Jasne, jest wiele spraw: podatki, szczepienia przymusowe, zwrot Polakom zrabowanego mienia, wiek emerytalny etc..

  Ależ wiemy, że to nas boleśnie dotyczy. Nas NIE DOTYCZY jedynie wiara w Macierewicza. A znam bezwarunkowych wyznawców Antoniego.
 • @
  Beata Szydło przeszła syjonistyczne szkolenie w USA tak jak Kwaśniewski, Tusk, Komorowski, Marcinkiewicz.

  https://www.youtube.com/watch?v=MPsRPhPsTYU
 • ----MEMENTO
  https://www.youtube.com/watch?v=QjkFNHq2kgs
 • @Wrzodak Z. 10:06:46
  Moją uwagę zwróciło niebywałe podobieństwo młodego doradcy do pryncypała, czyli do Antoniego Macierewicza! To by też tłumaczyło wszystkie, bez wyjątku, zachwycone spojrzenia pana ministra, kiedy patrzy na Edmunda Janniger'a i być może zamieszanie z nazwiskami. Związki rodzinne?
 • ...
  No to minister Macierewicz pryncypialny państwowiec puścił bąka, potężnego. Trzeba zacząć obserwować jak się starzeje.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031