Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4459 postów 2018 komentarzy

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

System Życia

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

IDEE I WARTOŚCI: Polecam wykład prof.Lesława Michnowskiego pt. MODEL KONCEPTUALNY „SYSTEM ŻYCIA” JAKO PODSTAWA CYBERNETYKI TRWAŁEGO ROZWOJU, wygłoszony 5. 11.2015 w Warszawie

 

Prof. Lesław Michnowski to cybernetyk i inżynier, projektant komputerowej automatyzacji przemysłu, twórca teorii cybernetyki rozwoju. Autor ekohumanistycznej tezy: aby żyć w sytuacji zmian – tak szybko współcześnie zachodzących w uwarunkowaniach życia wraz z rozwojem nauki i techniki – konieczny jest ROZWÓJ RAZEM, a nie dalszy WZROST KOSZTEM OTOCZENIA (społecznego lub przyrodniczego). Poszukuje informacyjnych i społeczno-gospodarczych uwarunkowań trwałego rozwoju (sustainable development) oraz godnego życia wszystkich ludzi – bogatych i biednych – wspomaganych nauką oraz wysoką techniką, w harmonii ze środowiskiem.

Inicjator i autor przyjętego jednogłośnie przez Pierwszy Światowy Kongres Uniwersalizmu (sierpień 1993 r.) Apelu Warszawskiego – O Ekorozwój oraz zaaprobowanego przez 165 wybitnych osobistości wystąpienia w roku 1997 do Prezydenta RP pt: Polska Inicjatywa Na Rzecz Trwałego Rozwoju Świata.

Autor czterech książek oraz licznych publikacji (ponad 300) i referatów naukowych z zakresu cybernetyki rozwoju lub dotyczących istoty obecnego światowego kryzysu społeczno-gospodarczo-przyrodniczego – zagrożeń, jakie niesie i form przezwyciężania.

Jest wieloletnim (1993 – 2011) członkiem Komitetu Prognoz „Polska 2000 Plus” przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk. Prezes Klubu Twórców Ekorozwoju przy Ludowym Towarzystwie Naukowo – Kulturalnym. Wieloletni Sekretarz Klubu Cybernetyki Rozwoju Polskiego Towarzystwa Cybernetycznego.

Jachtowy kapitan żeglugi wielkiej.

Mój przyjaciel.

 

KOMENTARZE

 • Ekohumanizm albo globalna katastrofa
  Ma rację Lesław Michnowski. Prezentuje cywilizację życia. Powstrzymanie katastrofy wymaga radykalnej przebudowy stosunków społeczno gospodarczych. Odrzucenia egoizmu socjaldarwinistycznego na rzecz ekohumanizmu. I nie chodzi tu o sprowadzanie imigrantów a rozsądną politykę na świecie, pozbawionej wojen i ciosów poniżej pasa. Dobra i szczęścia nie uda się osiągnąć bez wyrzeczenia się własnego egoizmu i budowy systemu kooperacji i odpowiedzialności w związku z rozwojem technologicznym.
 • RZECZPOSPOLITA, Zmiana znaczenia słów, o tym.....
  wiedziony intuicją pisałem o tym wiele razy do Pana Wojtasa, a Pana Kosiura i wielu innych to samo dotyczy i nikt, dosłownie NIKT, nawet Pan Jeznach nie zobaczył ani nie sprzeciwił się temu oszustwu.
  Przeciwnik wypuszcza w ślepą uliczkę nieświadomych, zmieniając znaczenie słów i wbijając w nieświadome głowy, że pospolita rzecz o którą nikt nie dba bo nie dba się o pospolitą rzecz, to własciwa nazwa dla Ukochanego Sercu Kraju. Mowa jest o tym od 55:40 minuty filmu i wyjaśnia jak to sie odbywa.
  Tak to manipuluje się nieświadomymi ludżmi.
  Dopóki człowiek nie nauczy się wychwytywać takie manipulacje, nic nie może osiągnąć, a innych bedzie wiódł na zatracenie wmanipulowany, nieświadomy tego, że diabeł tkwi w szczególach, bo w szczegółach się manipulacje przejawiają. Także, Pan Stonoga którego sentymentalizm widoczny jak na dłoni dla ludzi w promowaniu swoich, czyli nastepnego układu kolesiów był, przyczyną klęski. To już tak widoczne było jak na dłoni i ludzie ostatecznie odwrócili się. I nadal to się będzie powtarzało, aż wada, błąd sentymentalizmu zostanie przepracowany pozytywnie.
  Wszystko co robi człowiek z wadami charakteru czy osobowości jest skażone tymi wadami i jest to nazywane szukaniem samego siebie, szukaniem uznania, a nie służenie sprawie czy celowi któremu deklaruje się służyć. I prosze się przyjrzeć jak i co robi teraz Pan Stonoga. I przemyśleć to, czym się w tym kieruje i czy deklarowane zewnętrznie motywy pokrywaja sie z wewnetrznymi bo niespójność ludzie wyczuwają. A ludzie niektórzy też z nim byli dla swoich celów cytuję: ,,chce coś tam..... i dlatego też jestem ze Stonogą "
  Jedyny, powtarzam, JEDYNY PEWNY i bezpieczny sposób przepracowywania wad to wejście w proces uzdrowienia z wewnetrznych zranień, który może się dokonać w czasie Ćwiczeń Duchowych, tak Duchowych kiedy pracujemy sami ze swoim duchem w otoczeniu Miłości Bożej lub w czasie sesji Szkoły ... .
  Najlepiej przeprowadzają takie Ćwiczenia i sesje Salwatorianie w Krakowie.
 • @andrzejw 14:09:04
  Zgadzam się - to celowa manipulacja. Trwały rozwój a nie zrównoważony rozwój.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031