Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2071 komentarzy

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

System Życia

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

IDEE I WARTOŚCI: Polecam wykład prof.Lesława Michnowskiego pt. MODEL KONCEPTUALNY „SYSTEM ŻYCIA” JAKO PODSTAWA CYBERNETYKI TRWAŁEGO ROZWOJU, wygłoszony 5. 11.2015 w Warszawie

 

Prof. Lesław Michnowski to cybernetyk i inżynier, projektant komputerowej automatyzacji przemysłu, twórca teorii cybernetyki rozwoju. Autor ekohumanistycznej tezy: aby żyć w sytuacji zmian – tak szybko współcześnie zachodzących w uwarunkowaniach życia wraz z rozwojem nauki i techniki – konieczny jest ROZWÓJ RAZEM, a nie dalszy WZROST KOSZTEM OTOCZENIA (społecznego lub przyrodniczego). Poszukuje informacyjnych i społeczno-gospodarczych uwarunkowań trwałego rozwoju (sustainable development) oraz godnego życia wszystkich ludzi – bogatych i biednych – wspomaganych nauką oraz wysoką techniką, w harmonii ze środowiskiem.

Inicjator i autor przyjętego jednogłośnie przez Pierwszy Światowy Kongres Uniwersalizmu (sierpień 1993 r.) Apelu Warszawskiego – O Ekorozwój oraz zaaprobowanego przez 165 wybitnych osobistości wystąpienia w roku 1997 do Prezydenta RP pt: Polska Inicjatywa Na Rzecz Trwałego Rozwoju Świata.

Autor czterech książek oraz licznych publikacji (ponad 300) i referatów naukowych z zakresu cybernetyki rozwoju lub dotyczących istoty obecnego światowego kryzysu społeczno-gospodarczo-przyrodniczego – zagrożeń, jakie niesie i form przezwyciężania.

Jest wieloletnim (1993 – 2011) członkiem Komitetu Prognoz „Polska 2000 Plus” przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk. Prezes Klubu Twórców Ekorozwoju przy Ludowym Towarzystwie Naukowo – Kulturalnym. Wieloletni Sekretarz Klubu Cybernetyki Rozwoju Polskiego Towarzystwa Cybernetycznego.

Jachtowy kapitan żeglugi wielkiej.

Mój przyjaciel.

 

KOMENTARZE

 • Ekohumanizm albo globalna katastrofa
  Ma rację Lesław Michnowski. Prezentuje cywilizację życia. Powstrzymanie katastrofy wymaga radykalnej przebudowy stosunków społeczno gospodarczych. Odrzucenia egoizmu socjaldarwinistycznego na rzecz ekohumanizmu. I nie chodzi tu o sprowadzanie imigrantów a rozsądną politykę na świecie, pozbawionej wojen i ciosów poniżej pasa. Dobra i szczęścia nie uda się osiągnąć bez wyrzeczenia się własnego egoizmu i budowy systemu kooperacji i odpowiedzialności w związku z rozwojem technologicznym.
 • RZECZPOSPOLITA, Zmiana znaczenia słów, o tym.....
  wiedziony intuicją pisałem o tym wiele razy do Pana Wojtasa, a Pana Kosiura i wielu innych to samo dotyczy i nikt, dosłownie NIKT, nawet Pan Jeznach nie zobaczył ani nie sprzeciwił się temu oszustwu.
  Przeciwnik wypuszcza w ślepą uliczkę nieświadomych, zmieniając znaczenie słów i wbijając w nieświadome głowy, że pospolita rzecz o którą nikt nie dba bo nie dba się o pospolitą rzecz, to własciwa nazwa dla Ukochanego Sercu Kraju. Mowa jest o tym od 55:40 minuty filmu i wyjaśnia jak to sie odbywa.
  Tak to manipuluje się nieświadomymi ludżmi.
  Dopóki człowiek nie nauczy się wychwytywać takie manipulacje, nic nie może osiągnąć, a innych bedzie wiódł na zatracenie wmanipulowany, nieświadomy tego, że diabeł tkwi w szczególach, bo w szczegółach się manipulacje przejawiają. Także, Pan Stonoga którego sentymentalizm widoczny jak na dłoni dla ludzi w promowaniu swoich, czyli nastepnego układu kolesiów był, przyczyną klęski. To już tak widoczne było jak na dłoni i ludzie ostatecznie odwrócili się. I nadal to się będzie powtarzało, aż wada, błąd sentymentalizmu zostanie przepracowany pozytywnie.
  Wszystko co robi człowiek z wadami charakteru czy osobowości jest skażone tymi wadami i jest to nazywane szukaniem samego siebie, szukaniem uznania, a nie służenie sprawie czy celowi któremu deklaruje się służyć. I prosze się przyjrzeć jak i co robi teraz Pan Stonoga. I przemyśleć to, czym się w tym kieruje i czy deklarowane zewnętrznie motywy pokrywaja sie z wewnetrznymi bo niespójność ludzie wyczuwają. A ludzie niektórzy też z nim byli dla swoich celów cytuję: ,,chce coś tam..... i dlatego też jestem ze Stonogą "
  Jedyny, powtarzam, JEDYNY PEWNY i bezpieczny sposób przepracowywania wad to wejście w proces uzdrowienia z wewnetrznych zranień, który może się dokonać w czasie Ćwiczeń Duchowych, tak Duchowych kiedy pracujemy sami ze swoim duchem w otoczeniu Miłości Bożej lub w czasie sesji Szkoły ... .
  Najlepiej przeprowadzają takie Ćwiczenia i sesje Salwatorianie w Krakowie.
 • @andrzejw 14:09:04
  Zgadzam się - to celowa manipulacja. Trwały rozwój a nie zrównoważony rozwój.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930