Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

By Neon świecił jaśniej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wróciłem z dość dalekiej, nagłej i trudnej zawodowo podróży, i pierwsza rzecz, jaką zrobiłem już na luzie, to siadłem do kompa, żeby zobaczyć co słychać na moim Neonie. Oto moje pierwsze wrażenia i sugestie:

 

Widzę, że znowu doszło do jakiejś burzy, której szczegółów i przyczyn jeszcze nie ogarniam: ktoś się gniewa, ktoś się boczy, ktoś ma coś za złe. Odkładam rozpoznanie tych spraw na później, o ile będą tego warte, i odniosę się do zastanych zmian wyglądu strony głównej Neonu24.

Najogólniej biorąc zmiana układu i wyglądu pierwszej strony nawet mi się podoba. Zwłaszcza lewa szpalta to krok w dobrym kierunku: więcej jest w niej porządku, wiadomo czym różni się od kolumny środkowej i jest to wreszcie sensowna propozycja rozwiązania problemu podziału tematycznego, który był dotąd (i jest) kompletnie chaotyczny. Uważam też za właściwe, gdy na takiej szpalcie w mniejszym stopniu eksponowany jest autor, a bardziej temat. Konieczne jest jednak – i to jest mój apel do Autorów zmiany - aby tytuły działów na lewej szpalcie otwierały się jako ich archiwa, ponieważ nazwy działów nie powinny być już powtarzane na linii poziomej na górze, o czym za chwilę.

Niedobrze jest, gdy portal ma tylko lub przeważająco charakter polityczny (a jeszcze gorzej, jeśli służy jakimś doraźnym akcjom i kampaniom: wyborczym, sądowym, itp.). Dlatego zawsze byłem za tym, aby silniej wyeksponować na SG inne (poza polityką) wielkie działy tematyczne, ale nie więcej niż dziesięć. Moja propozycja od początku była następująca: POLSKA, ŚWIAT, SPOŁECZEŃSTWO, GOSPODARKA, NAUKA I TECHNIKA, KULTURA, RELIGIE I IDEE, HISTORIA, INNE. W zasadzie pokrywa się to z tym, co tu zaproponowano, tyle że powinien przybyć dział KULTURA, moim zdaniem absolutnie konieczny. Patrząc na tę szpaltę do samego dołu, widzę, że jest jeszcze miejsce na takie uzupełnienie. Liczę na to że dział taki przybędzie. Dojrzały portal musi być wszechstronny, w dzisiejszych czasach coraz bardziej zastępuje ludziom gazety i TV, staje się ośrodkiem formacyjnym i światopoglądowym.

W obecnej i zaproponowanej postaci na lewej szpalcie zrobiło się trochę ciasno. Wymagać to będzie od autorów większej staranności w wymyślaniu i redagowaniu tytułów i bardziej zwięzłego zgrywania ich z zajawkami (tzw. leadami) artykułów, po to aby były lepiej rozróżnialne. To dobrze, bo zbyt wiele tytułów  jest w mojej ocenie niezręcznych, niechlujnych lub po prostu nieudanych.

Jest zupełnie naturalne, że każda zmiana wymaga jakiegoś wysiłku od wszystkich zainteresowanych, więc nie odbywa się bez protestów, ale jestem pewien, że wkrótce prawie wszyscy przywykną i polubią nowy układ. Warunek, jaki postawiłbym tu ze swojej strony jest taki, że będzie to zmiana poważna i trwała. Byłoby niedobrze, gdyby komuś zachciało się wkrótce znowu majsterkować i coś w strukturze portalu i układzie SG zmieniać, aby kokietować jakąś kolejną domniemaną grupę czytelników. Portal, który ma klasę i jest dojrzały, to taki, do którego czytelnicy przychodzą sami ceniąc zwłaszcza jego treści, ale także patynę jego formy. Proszę zauważyć, jak wiele starych gazet trwa chociażby przy starej czcionce i grafice tytułów.

Portal, który chce mieć znaczenie, musi systematycznie budować formy trwałe. Dlaczego? Bo to zjednuje i przyzwyczaja czytelnika. Działy raz przyjęte, powinny zatem  być trwałe i pojemne. Muszą one pomieścić w sobie w sposób oczywisty wiele dalszych pomniejszych rozdziałów, także tych, które dopiero się pojawią. Podział nie może jednak być zbyt szczegółowy i dobrze, że niektóre działy wypadły. Takie głębsze podziały bloger może wprowadzić sobie sam, np. jako odrębne cykle tematyczne (ja tak właśnie robię: PASJE  LINGWISTÓW, OKOLICE ANTROPOLOGII, CZTERY STRUNY ŚWIATA, ZDROWIE I MEDYCYNA, NOS I PODNIEBIENIE, itp.).  

Kolumna środkowa, jak widzę, zasadniczo pozostaje bez zmian. Jest to taśma na którą wchodzą po kolei wszyscy autorzy ze swoimi wyrobami. Zachowane są awatary autorów, podawana liczba komentarzy i oceny gwiazdkowe tak jak dotychczas. To jest OK. Moja propozycja, skierowana do Redakcji byłaby jednak taka, aby teksty poddawano wstępnej ocenie redakcyjnej, np. poprzez zróżnicowanie czcionki tytułu w trzech wielkościach, zależnie od obszerności tekstu, oraz pogrubienie tej czcionki w przypadku tekstów o większej doniosłości merytorycznej. Byłby to ważny sygnał dla czytelnika jak dany tekst traktuje Redakcja i jaką ma on dla niej wagę.

Szpalta prawa, przeznaczona na filmy i muzykę, to nowość, ale znowu taka, która mi się bardzo podoba. Tego będzie coraz więcej, a pojawienie się takiej szpalty wręcz do tego zaprasza. Mam nadzieję, że będę z niej korzystał.

 

 

O ile struktury pionowe w dolnej części SG zaczynają przybierać racjonalny kształt, a zawartość szpalt nabiera pożądanego porządku, to górna część SG wymaga jeszcze sporo pracy. Pomijając reklamy, które są komercyjną koniecznością ( a zaliczam do tej kategorii także linię Gorące tematy), są w niej trzy elementy redakcyjne: (1) tzw. czołówka eksponująca trzy najważniejsze publikacje ze szpalty dnia; (2) tzw. żółty pasek, po którym biegnie bieżączka (wraz z listą tytułów tychże wiadomości); oraz (3) pozioma linia nagłówka z nazwami działów tematycznych, która dziś jeszcze otwiera ich archiwalną zawartość. 

Ad (1). Nie moją jest rzeczą oceniać, co trafia na czołówkę, wedle jakich kryteriów i dlaczego. Mam dużo uznania dla pracy fotoedytorów, którzy wyszukują i zaopatrują te materiały w ciekawe i często bardzo pomysłowe zdjęcia. Tak trzymać. Kwestia ocen i promocji tekstów jest w ogóle bardzo ważna, ale o niej przy innej okazji.

Ad (2). Bardzo ciekawi mnie „żółty pasek” i jego rola ponieważ od pewnego czasu trafiają nań moje Acta Diurna, które dużo przez to straciły na poczytności. Mimo to, widzę więcej sensu w żółtym pasku jako stałej pozycji aktualności niż w podtrzymywaniu Acta Diurna, których prawdopodobnie wkrótce zaniecham. Być może będę miał w tej sprawie osobną propozycje dla kierownictwa portalu.

Ad (3). Jeśli podział na kilka stałych działów się przyjmie i będzie jasno widoczny na lewej szpalcie i jeśli z niej będą mogły otwierać się działy, powtarzanie nazw działów w nagłówku SG staje się niepotrzebne. Zamiast niego warto wprowadzić inny podział, który pomoże rozwiązać często poruszaną sprawę linii programowej Neonu24. Uważam, ze Neon jako platforma nie powinien mieć przypisanego sobie kierunku ideowego i z góry odpędzać „nieprawomyślnych” na inne blogowiska. Neon powinien pozostać platformą techniczną i komercyjną dla tych, którzy go prowadzą i ewentualnie z niego żyją. Niech konkuruje z innymi witrynami parametrami oglądalności, zamieszczalności reklam itp., ale nie pod względem odgórnie narzucanej linii programowej, która powinna wyklarować się sama.  Niech Neon tłucze kasę, umacnia renomę, zabezpiecza swoje istnienie i trwa.

Natomiast co do linii i treści to proponuję rozwiązanie Deng Xiaopinga: „niech zakwitnie sto kwiatów”. Niech blogerzy sami się nazywają i określają, niech sami łączą się w kluby i koterie, jednoczą i rozchodzą. Neon to powinien być WIRTUALNY PARLAMENT, a nie ideowy monolit jedynie słusznej linii. I właśnie dla określenia  takiego „parlamentu” mogłaby służyć pozioma linia w nagłówku, może nawet rozpisana grubiej, jak teoretyczny amfiteatr w wirtualnym parlamencie: prawica, lewica, centrum itp. Wielu blogerów zapewne pozostanie „niezrzeszonych”, np. w bardziej zewnętrznym szeregu, ale możliwość określenia siebie na takiej matrycy, oraz różne silnie zarysowane kluby, jak np. katolicy, narodowcy, liberałowie, monarchiści, itp. miałyby z pewnością dużą moc przyciągania szerokiej publiczności internetowej i bez wątpienia ożywiłyby zarówno ogólną oglądalność jak i merytoryczną dyskusję. Proszę to przemyśleć.

W ciągu kilku ostatnich lat, a w szczególności od wybuchu kryzysu ukraińskiego Neon stał się miejscem, gdzie bardzo wyraźnie zarysował się silny nurt sprzeciwu wobec oficjalnej polityki zagranicznej IIIRP, jej serwilizmu wobec USraela oraz aktywnej orientacji antyrosyjskiej i probanderowskiej, z popychaniem Polski ku wojnie z Rosją włącznie. Nurt sprzeciwu wobec oficjalnej rusofobii i atlantyzmu jest na polskiej scenie politycznej w ogóle coraz bardziej obecny, a na Neonie 24 szczególnie silnie zaznaczony, z czego się cieszę, bo sam jestem jego przedstawicielem. Choć wiem, że niektórym to bardzo przeszkadza, mam nadzieję że się tu obronimy.

Bardzo ważny jest status blogera. Rozumiem podnoszoną tu czasem troskę o koncesjonowanie blogerów, o to by byli lepiej rozpoznawalni i w miarę możliwości działali jawnie, z otwarta przyłbicą. Trudno dyskutować z argumentem, że bloger lub komentator występujący pod własnym imieniem i nazwiskiem pisze w sposób bardziej odpowiedzialny i zachowuje się bardziej kulturalnie niż dyskutujący anonimowo zza nicka. Trzeba jednak rozumieć, że wielu ludzi może, choćby tylko we własnym odczuciu, mieć różne obawy przed wrogami i plotkarzami, obawiać się o swoją pracę lub o swoją opinię w niewielkiej miejscowości zamieszkania itp. Jestem za tym, aby na portalu było miejsce dla wszystkich. Konieczne jest jednak, aby właściciel bloga był jego pełnym gospodarzem, a to oznacza m.in. niekwestionowane prawo usuwania i banowania niechcianych komentatorów. Jeśli o mnie chodzi, to gdybym takiego prawa nie miał i gdybym musiał znosić pod swoimi tekstami wszelkie internetowe chamstwo i trolli  - na pewno by mnie tu nie było.

KOMENTARZE

 • Wysoce profesjonalna krytyka
  Panie Bogusławie, jakże nam brakowało przez ostatnie dni tak merytorycznej analizy. Nie posiadam się z radości, że poświęcił Pan czas na rzeczową ocenę zmian.

  Daję Panu słowo honoru, że wszystkie Pańskie propozycje omówimy przy najbliższym spotkaniu redakcyjnym. Osobiście ze wszystkimi Pana uwagami zgadzam się w pełni. Jeśli pozostali członkowie zespołu nie wyrażą sprzeciwu będę zabiegał, aby wprowadzić je możliwie szybko.

  Serdecznie pozdrawiam!
 • Róznijmy i nie obrażajmy się nawzajem- tylko tyle
  // Uważam, ze Neon jako platforma nie powinien mieć przypisanego sobie kierunku ideowego i z góry odpędzać „nieprawomyślnych” na inne blogowiska. Neon powinien pozostać platformą techniczną i komercyjną dla tych, którzy go prowadzą i ewentualnie z niego żyją.//

  Co można dodać - tylko jedno aby te idee o których Pan pisze zostały jak najszybciej wprowadzone w życie. Różnijmy się i nie obrażajmy się nawzajem

  dziekuje
 • @Reinert 23:18:15
  Można wiedzieć kto będzie na owym "spotkaniu redakcyjnym"? Kto stanowi "redakcję"? Nie jest to chyba jakaś tajna grupa? Czy osoby mające awatary z azjatyckiego kręgu popkultury, czy ktoś jeszcze? Pozdrawiam
 • Świetny komentarz
  gratuluję racjonalnego podejścia do tematu w zdecydowanej większości podzielam Pana opinię.
 • Dzień dobry!
  Mam pytanie na okoliczność zmian czy pan Ruszkiewicz to już historia?
 • @partyzant 00:37:31
  sobą a czemu pytasz?
 • @Reinert 23:18:15
  Mr Jeznach jest profesjonalista oraz autorytetem, wiec nalezaloby przemyslec jego uwagi! Przezylismy juz wiele zmian na NEonie, ba nawet trzesienia oraz wybuchy wulkanow ( te wszystkie zmiany personalne oraz zatargi bylych pracownikow czy tez blogerow), wiec nic nie jest nam straszne! Pozdrawiam i zycze sukcesow nocna , pozna ( lub wczesna ) pora ...
 • @Miksa 23:56:56
  Podzielam zdanie. W sumie po naniesionych poprawkach ocena obecnego wyglądu jest dużo korzystniejsza, więc nie było krytyki przyjętych w pierwszej wersji rozwiązań przez autora.
  W moim odczuciu, co już sygnalizowałem, Tytuły menu pionowego powinny być pisane mniejszą czcionką, a samo pole nazwy menu powinno być niższe. I niekoniecznie zdjęcia jako tło. Mniejsza czcionka powinna wyrównać napisy tak, że będą symetrycznie widoczne i porównywalne.
  Opisy art. w Menu pionowym po lewo mogły by mieć kilka słów więcej jako opis treści. To duże ułatwienie by było przy szukaniu ciekawych pozycji.
  Sygnalizowałem niepotrzebną dziurę nad stroną główną. U mnie zajmuje około 7 cm pustego miejsca, i spycha całość treści w dół.
  Podałem również rozwiązanie. Czy to jakiś problem?
 • @Autor
  Szanowny Panie Bogusławie,
  ja też - w związku "zagubioną" moją notką - napisałem parę słów na temat zmian w NEON-ie w tekście pt. "Jak to było z tym Majdanem (II)", link: http://zygumntbialas.neon24.pl/post/120106,jak-to-bylo-z-tym-majdanem-ii

  "To jest notka, którą "wcięło" podczas majstrowania przy NEON-ie.
  Tekst był napisany (tj. przetłumaczony z języka niemieckiego) 10 lutego br. Miał około 4 tysięcy odsłon i 250 komentarzy [faktycznie ponad 300], które przepadły już - zdaje się - bezpowrotnie.
  Od 01 do około 15 lutego pisałem tylko w NEON-ie i to był mój błąd. Poniższy - powtórnie publikowany - tekst byłby nie do przywrócenia, gdyby przypadkiem nie został przedrukowany na innym portalu.
  Portal NEON wypracował sobie przez ponad cztery lata określoną markę i pozycję. Szata graficzna była bez zarzutu, a wyrażane przez wielu blogerów treści były niepowtarzalne w tym zalewie dezinformacji, serwowanej przez polskojęzyczne media.
  Nie powinno zmieniać się tego, co funkcjonowało należycie. Nie zmienia się butów w czasie marszu, jeśli one nie obcierają".

  --- Dodam, że tekst z 10 lutego nagle się odnalazł. Nie brałem w chwili pisania pod uwagę takiej opcji.
  W ostatnim czasie zachodzą też zmiany w preferencji tematyki. Jeśli tak dalej pójdzie, to już niedługo przeczytamy w NEON-ie, że Polska powinna pomóc rządowi Jaceniuka (czyli kijowskiemu reżimowi).

  Pozdrawiam Pana serdecznie.
 • @zygmuntbialas 01:04:48
  Panie Zygmuncie, bez przesady :D

  Musiałoby nas zasilić całe forum "Gazety Polskiej", a na to się nie zanosi.
  A na poważnie - naprawdę znalazł Pan jakiś komentarz popierający banderowców??

  Co do Pana tekstu, pisałem wczoraj, że przykro mi z powodu błędu, lecz nie był on intencjonalny, a systemowy. Chodzi o to, że mógł Pan akurat ten tekst niechcący opublikować dwukrotnie. Nawet jeśli usunął Pan jeden z tych wpisów, pozostał on w pamięci systemu, co potraktowane zostało jako błąd. Znalazłem oba wpisy i usunąłem ten bez komentarzy. Drugi (użytkowy) już działa, co też potwierdziłem Panu linkiem. Niestety nie jestem w stanie potwierdzić, czy jakieś komentarze ubyły. Wierzę Panu na słowo, choć trudno uwierzyć by zgubiła je maszyna...
 • @Ja Pos 00:35:35
  Pyta pan: "czy pan Ruszkiewicz to już historia?" -
  --- A czy można sobie w ogóle wyobrazić normalne funkcjonowanie NEON-u bez Jarka Ruszkiewicza?
 • @klroman 00:57:03
  U góry strony znajduje się reklama, którą może Panu zasłaniać "AdBlock" lub inne tego typu nakładka na przeglądarkę. Niestety tej reklamy przenieść nie możemy, natomiast próbowaliśmy wypośrodkować stronę, by otwierała się Państwu od loga NEonu w dół. U mnie na Google Chrome to działa.
 • yOU-tUBKI
  Czy sadzi pan że przeznaczenie całej kolumny przyniesie sukces????Proszę przeanalizować ile odsłon mają dotychczasowe vidia.
  Proszę Pana jak ja chce zobaczyć naprawdę coś ciekawego to wchodzę na You Tube!!!!
  Sam Pan dobrze wie że klikalność robią dobrzy blogerzy, informacje które nie są poruszane w głównych mediach, ciekawe niespotykane tematy których nie ma na innych portalach itp

  Co z tego że zakładki są teraz po lewej stronie z notkami jak większość tych zakładek nie robi klikalności i nigdy nie zrobi. tak jak kolumna wiadomości którą ktoś z blogerów nazwał "archiwum" i tak faktycznie jest.
  No cóż nie miał pan pewnie innego wyjścia???? do szefa wchodzi się ze swoimi myślami a wychodzi się już z szefa.
 • @Frezja 02:03:54
  Video to nowy element na stronie i wcale nie dziwi mnie, że jeszcze nie jest przez blogerów zagospodarowany. Zakładam, że większość z użytkowników portalu nawet nie zauważyła, iż została dodana opcja publikowania filmów z YouTube jako samodzielnych bytów.

  Co do "klikalności" - istnieje szereg portali, które bazują wyłącznie na filmach wyszukiwanych przez internautów. Nie sposób bowiem oddzielić ziarna od plew mając do dyspozycji miliardy filmów na YouTube. Ponadto jeden z najpopularniejszych portali informacyjnych, a nie należących do mainstreamu, czyli Wykop.pl bazuje w całości na tym co ludziom udało się znaleźć w sieci. Jako redakcja uznaliśmy, że to dobry trop, ponieważ coraz więcej internautów korzysta z formy videobloga. Jest ona nie tylko wygodniejsza, ale daje też szerszą formę ekspresji.

  Swego czasu, piszący u nas wspaniałe artykuły - Stanisław Tymiński nagrał krótki filmik skierowany do Polaków, który przepadłby zapewne bez wieści w odmętach YouTube, gdyby nie portale, które takie perły wyławiają. Dziś film ten ma ponad 100 tys. wyświetleń, co jest naprawdę dobrym wynikiem, a Pan Stanisław kontaktuje się ze swymi widzami naprzemiennie, za pomocą pisma i obrazu, do czego i Państwa serdecznie zachęcam (z naciskiem na ZACHĘCAM, a nie zmuszam).
 • WIRTUALNY PARLAMENT
  "Neon to powinien być WIRTUALNY PARLAMENT, a nie ideowy monolit jedynie słusznej linii."

  I tak i nie. Jeśli chcemy tworzyć dobrze rozumiejącą się i współdziałającą społeczność to określona linia programowa jest konieczna. Jeśli Neon to inicjatywa komercyjna, to rzeczywiście szerokie spektrum poglądów sprzyja poczytności.
  Idea Neonu, jako wirtualnego parlamentu jest ambitna, ale wydaje się technicznie trudna do zrealizowania. To nowy, duży i kosztowny projekt, ale warto go podjąć.

  Z mojego punktu widzenia bardzo ważna jest możliwość łączenia się blogerów w grupy i prostego dostępu ze strony głownej do publikacji tych grup (zakładki?). Bloger powinen mieć możliwość przypisania się do określonej grupy i tworzenia nowych grup. Odzwierciedlenie grup na stronie głównej powinno być automatyczne na podstawie opublikowanego algorytmu (najprostszy: ilość blogerów i publikacji), natomiast nie na podstawie arbitralnej decyzji redakcji (choć nie odmawiam redakcji możliwości uzasadnionej ingerencji).
  Mam nadzieję, że powyższe rozwiązanie eliminowałoby rzeczy, które mnie irytują na Neonie. Eksponowanie takich określeń jak: Religie (liczba mnoga) lub proponowana 'Religie i idee' jest w Polsce bez sensu. Zrozumiały to dawno wszystkie stare komuchy, a na Neonie z niewiadomych(?) powodów lansuje się takie "nowatorskie" podejście.

  Szanowny Bogusławie, dobrze wiesz, że pojęcia prawica, lewica, centrum bardziej zaciemniają obraz, niż go porządkują. Podziału na rozdzielne kluby: katolicy, narodowcy nie spodziewałem się po Tobie! To pojęcia zbyt ogólne z całkiem różnych sfer. Katolicy są w większości partii politycznych. Nurt narodowy dzieli się od dawna na katolicko-narodowy i laicko-narodowy. Myślę, że zaproponowane wyżej rozwiązanie swobodnego organizowania się blogerów pod określonymi hasłami i automatyczego odzwierciedlenia grup na stronie głównej rozwiązałoby wiele problemów i ukróciło niepotrzebne dyskusje.
  Proszę, bądź orędownikiem tej idei.
 • autor
  "Wróciłem z dość dalekiej ..."
  "Widzę, że znowu ..."

  prawie jak Juliusz Cezar,
  chyba nie obawia się Pan Idus Martii
 • Panie Bogusławie, nie podzielam pana opinii
  niech Pan w rodzinie, albo lepiej w gronie znajomych z innym wykształceniem, przeprowadzi badanie polegające na klasyfikacji tekstów do "podziału tematycznego",

  ten jest w stanie tylko wtedy się sprawdzić, jeśli teksty są pisane pod określony dział, z unikaniem skojarzeń, które łamią klasyfikację,

  no i jak Pan myśli, jaka powinna być wielkość czcionki na SG, i w artykułach? Dlaczego nie korzysta Pan z domyślnej? Czy wielkość czcionki ma być dobra dla Pana, czy też dla osób ze słabszym wzrokiem ?

  http://interesariusz.neon24.pl/post/120163,kontrola-jakosci
 • @lukucjusz 11:12:30
  Bądź pozdrowiony, Lukucjuszu,
  Ciekawe porównanie, a pytanie zgoła grozą tchnące: na drugie imię mam Juliusz, urodziłem się przez cesarskie cięcie, prowadzę Acta Diurna, a Idy Marcowe rzeczywiście już za parę dni... Omnia clara et nihil continuandum.
  Et tu, Lucute, contra me?
  Ave atque vale. BJ
 • @Zbójnicki pies 23:25:31
  //Różnijmy się i nie obrażajmy się nawzajem//.
  Dokładnie o to mi chodzi: Tam, gdzie nie ma zgody, niech przynajmniej pozostanie kultura. A poza tym w toczeniu sporów też trzeba zachować rozsądek i umiar - nie wszędzie trzeba szukać wrogów i nie wszystko warte jest konfliktu. Przy zachowaniu zdolności do kompromisu zawsze pozostaje możliwość zachowania tego co cenne i zbudowania czegoś co jest większe od nas samych i może przynieść pożytek wszystkim.
  Pozdrawiam Pana. BJ
 • @partyzant 00:37:01
  Witaj w domu, Leśny Wojowniku i bądź pozdrowiony!
  Bardzo się cieszę z Pańskiego powrotu i niezmiennie ostrego pazura w Pańskich jednoznacznych komentarzach. Jak Pan zapewne zauważył w czasie Pańskiego zawieszenia, cały nasz oddział stanął za Panem murem, co znaczy, że ma Pan tu wielu przyjaciół, a na moim blogu jest Pan zawsze miłym gościem i jest Pan tu u siebie.
  Przesyłam Panu najlepsze pozdrowienia i wyrazy sympatii. BJ
 • @klroman 00:57:03
  Daje Pan dobry przykład rzeczowej i kulturalnej dyskusji nad konkretnymi rozwiązaniami. Autorzy i proponenci zmian nie odżegnują się, jak tuszę, od kompromisów i dalszych uszczegółowień, a nawet chyba oczekują takiej dyskusji. Neon 24 jest wartością, której nie warto niszczyć ani osłabiać sporami o sprawy, które w wielu przypadkach mają znaczenie drugorzędne. Dziękuję i pozdrawiam Pana przyjaźnie. BJ

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031