Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2071 komentarzy

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Jak się robi rewolucje

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polecam film dokumentalny o socjotechnice przygotowywania przewrotów i kolorowych rewolucji w interesie światowej oligarchii. Dziekuję Netwalkerowi za wskazanie linku.

 

Głównymi celami są interwencje w kolejnych krajach:

1. Bezwarunkowe otwarcie rynków zbytu i inwestycji dla międzynarodowych korporacji z siedzibą w USA

2. Podporządkowanie polityki zagranicznej interesom USA

 

Pierwsza - nieudana próba - była w 1989 r w Chinach, gdzie podburzono frakcję przeciwną Deng Xiaopingowi. Wbrew propagandzie zachodnich mediów władze wstrzymywały się tam z interwencją przez długi czas.

Pierwsza udana próba miała miejsce w 1990 w Bułgarii (dowodził James Baker): pod hasłem "oszustw wyborczych" zdyskredytowano wybory, w których wygrali postkomuniści. Protesty wtrąciły kraj w 6 miesięcy chaosu, po których wymuszono wybór proamerykanskiego prezydenta Żeliu Żelewa.

W 2005 wybuchła „rewolucja tulipanów” w Kirgistanie, gdzie demonstranci przetransportowani z południa kraju doprowadzili do obalenia demokratycznie wybranego prezydenta Askara Akajewa, znowu pod pretekstem „sfałszowanych wyborów". Standard życia jest tam obecnie najniższy od kilkudziesięciu lat, ale za to jest tam baza lotnicza USA w  Manas.

Ten sam pretekst wykorzystano w „rewolucji róż” w Gruzji zorganizowanej w 2003 przez Waszyngton, London i Paryż. Obiecana przez Waszyngton pomoc finansowa po zmuszeniu Szewardnadzego do ustąpienia nigdy nie nadeszła. Za to zniesiono wolność prasy, ustanowiono bazy wojskowe USA, a doradcy stamtąd i z Izraela wspierali bombardowanie przez Gruzję ludności Południowej Osetii w roku 2008. W Cchinwali zginęło wtedy 1600 osób. 

Główny mechanizm "kolorowych rewolucji" polega na skoncentrowaniu powszechnego gniewu przeciwko wybranemu celowi. Ten aspekt psychologii tłumu niszczy wszystko na swojej drodze, nie reaguje na żadne racjonalne argumenty. Kozioł ofiarny jest oskarżony o wszelkie zło obecne w danym kraju przez ostatnie pokolenie. Czym bardziej cel się broni, tym większy gniew tłumu.

Dział PR Departamentu Stanu USA utrzymuje, że "kolorowe rewolucje" odbywają się bez przemocy, ale w każdej z nich był taki element. W przypadku gdy napięcie się tylko utrzymuje i gdy organizowane są kontrdemonstracje, jedynym wyjściem z sytuacji dla Waszyngtonu jest wywołanie chaosu. Agenci-podżegacze są umieszczani po obu stronach barykady i strzelają do tłumów. Każda ze stron widzi, że ci drudzy strzelają, podczas gdy oni pokojowo demonstrują. Dochodzi wtedy do konfrontacji na dużą skalę.

Pomysł wywoływania rewolucji pojawił się w latach 90, ale swoje korzenie ma on w debacie publicznej w USA w latach 70-80. Po serii ujawnień przewrotów sterowanych przez CIA na całym świecie i dramatycznych odkryciach Senackiej Komisji Churcha i Rockefellera admirał Stansfield Turner został wyznaczony przez prez prezydenta Cartera do oczyszczenia szeregów agencji i zaprzestania wspierania lokalnych dyktatur. Wściekli Amerykańscy Socjalistyczni Demokraci (SD/USA) opuścili Partię Demoratyczną i wsparli wtedy Ronalda Reagana. Byli to znakomici trockistowscy intelektualiści, czesto związani z magazynem "Commentary". Po elekcji Reagana dostali zadanie dalszego wspierania polityki mieszania się USA w sprawy innych krajów, tym razem jednak innymi metodami.W ten sposób stworzono w 1982 National Endowment for Democracy (NED) a w 1984 United States Institute for Peace (USIP).Obie instytycje są ściśle ze sobą powiązane poprzez rady nadzorcze.

KOMENTARZE

 • @mecenas 16:19:14
  Dzieki za zwrócenie mi uwagi. Juz poprawiłem i jest w jednym kawałku. Pozdrawiam przyjaźnie. BJ
 • @Netwalker 17:38:30
  Uważam, że koniecznie powinien Pan założyć swój blog na Neonie24. Pańska głęboka, unikalna wiedza, oczytanie, świetna orientacja w hierarchii zagadnień i umiejętność ich syntetycznej oceny w znacznej mierze marnują się, jeśli tylko komentuje Pan i podsuwa tematy innym (w tym mnie, za co jestem, rzecz jasna, ogromnie Panu wdzięczny). Bardzo zależy mi na tym, aby powstała tu większa stawka blogerów piszących gwoli rozbijania matrixu, ponieważ od pracy nad świadomością i od powiększania przestrzeni zależy to, czy pojawi się realna alternatywa dla naszego narodu i państwa. Pozdrawiam przyjaźnie i z szacunkiem. BJ
 • @Pokój Na Ziemi 18:21:35
  Przesadziłem ten tekst do wpisu głównego, bo doskonale z nim koresponduje.
 • @Bogusław Jeznach 17:42:35
  "gwoli rozbijania matrixu"

  Chorobcia, mam włąśnie wrażenie, że coś nam wszystkim umknęło. Nikt nie widział/słyszał o nowym przecieku do Al Jazeery? Wierzyć mi się nie chce, że tylko ja, ułomny bloger, to zauważyłem - chłopaki z arabskiej TV dostały skany dokumentów służb wszelakich... to jakby Snowden bis. Słyszał Pan coś o tym? Temat wysechł? Myślę, że pośrednio przez Syrię wiąże się też z Ukrainą...
  Pozdrawiam.
 • @Netwalker 17:54:31
  "Co do mojego bloga to raczej nie będzie z racji tego, że jestem już starym człowiekiem i mam problemy ze składnym i syntetycznym pisaniem, trafiają mi się błędy, ale dzieki za propozycje."

  Będziem pomagać ;-) Posty można edytować, a kretyńskie i nieuprzejme komentarze kasować, co można odpowiednio wcześniej zastrzec w nagłówku bloga. Kto ma mieć wiedzę jak nie Pan? Małolaty? Oni najczęściej mają lemingozę... Może ocali Pan trochę dusz?

  Powodzenia - trzymamy kciuki.
 • @Netwalker 19:33:45 obrazki szokujące!
  ale jakże, niestety, prawdziwe...
 • @mecenas 21:51:15 bardzo dobrze
  bo coś trzeba robić. Nie nastawiać się, że będzie idealnie i zaraz każdy będzie wspierał, ale robić po prostu swoje i się okaże. Nie wiem, czy mogę się powymądrzać, ale logo mi się nie podoba. Nie wiem też, jakie logo ja bym zrobiła, więc krytykuję tylko bardzo cichutko. Powinno być "rytmiczne", powinno być nieagresywne - bo takie z góry prowokuje w ludziach opór, na wszelki wypadek. Powinno emanować spokój i równowagę. Ale jak ma wyglądać? - nie wiem.
  Powodzenia!
 • @
  przedsiębiorstwo kolorowe rewolucje :

  https://myslnarodowa.wordpress.com/2014/03/29/kolorowe-rewolucje-i-ich-organizatorzy-a-suwerennosc-i-niepodleglosc-panstw-i-narodow-co-laczy-polska-solidarnosc-z-ukrainskim-majdanem/comment-page-1/#comment-1771
  "Sępy krążą nad Argentyną"
  http://wolnemedia.net/gospodarka/sepy-kraza-nad-argentyna/

  "Rewolucji nie pokażą w telewizji - Hugo Chavez Wenezuela "
  https://www.youtube.com/watch?v=N716-wNnlaw

  "Triumfy i klęski Saakaszwilego. Podsumowanie dekady"
  https://kultowyblog.wordpress.com/2013/10/27/triumfy-i-kleski-micheila-saakaszwilego-podsumowanie-dekady/

  "Polska na "jewRopejskim" bazarze bydla podatkowego"
  http://polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=2&t=20425&start=0&sid=a5cf0886bff84b9ee3c3ec62adf84d67

  "GRABARZE POLSKIEJ NADZIEI 1980-2005"
  https://forumemjot.wordpress.com/2014/03/27/grabarze-polskiej-nadziei-1980-2005/

  "Zapis rabowania Polski"
  http://www.naszapolska.pl/index.php/categories/kronika-wyprzedazy-polski/18164-zapis-rabowania-polski
 • Protokoly Mezow Syjonu.Tam juz w 1885 byl scenariusz na 2015.
  Nastepna wazna publikacja sa Pamietniki Majora Jordana.Ktos powinien to na polski wreszcie przetlumaczyc.Prawdziwa historia wspolpracy USA i Sovietow.Czyta sie jak kryminal.Nikt tego w Polsce nie zna a powinien.W kongresie USA byly przesluchania w tej sprawie ale oczywiscie zamieciono pod dywan.Oto link do pamietnikow po angielsku.
  http://www.sweetliberty.org/issues/wars/jordan/01.html
 • @Pope Nimrod 04:47:07
  Zgadzam sie z Toba 100%.I co mam robic?Modle sie z moja stara na kanapie co wieczor o ten swiat.Nie sadze bym mial sile przebicia.Bedzie tak jak ma byc. Koniec.
 • @Pope Nimrod 04:47:07
  Właśnie...
  Tylko gdzie siedzi "pajączek"?

  Pozdrowił
 • @Pokój Na Ziemi 19:46:47
  cytat:
  //Listę konfliktów wywołanych przez USA prowadzi William Blum - polecam.//

  Ten William jak każdy "przyzwoity" żyd najpierw wywołuje wojny, a potem prowadzi ich listy, dokumentując głupotę niektórych gojów.

  //William Blum jest synem polskich Żydów, którzy wyemigrowali do Ameryki[1]. Studiował księgowość[2]. Początkowo pracował w wyuczonym zawodzie, następnie jako informatyk i analityk systemów w Departamencie Stanu USA[2]. W 1967 zrezygnował ze stanowiska w proteście przeciwko roli Stanów Zjednoczonych w wojnie wietnamskiej[3][1]. Założył i redagował lewicowe pismo „Washington Free Press”[3]. W 1969 roku ujawnił nazwiska 200 pracowników CIA[4]. W latach 1972–1973 przebywał w Chile, gdzie pisał na temat polityki rządu Salvadora Allendego[3]. Pracował jako wolny strzelec w Ameryce, Europie i Afryce Południowej[3]. W latach 2002–2003 był felietonistą pisma „The Ecologist”[3].//
 • @Netwalker 19:33:45
  //Polska polityka zagraniczna w zarysie//

  Gdyby Pan w tych kreskówkach umieścił twarz Radka Sikorskiego (w Po lub Pis) albo Schetyny to mógłbym Panu wybaczyć, ale umieszczenie tam Polskiej Flagi świadczy o Pana głupocie albo zaawansowanym wieku.
 • @Pope Nimrod 04:47:07 opanuj się, człowieku!
  Jeżeli sam piszesz "Imperium Rzymskie oficjalnie zapanuje nad całą Ziemią" to po co jednocześnie tym straszysz? Na coś się zdecyduj.
  Ja mówię " paszli won!" ja mówię "łapska precz!" czy widzisz różnicę? Ja widzę, że jesteś ich wiernym sługą i pozornie należąc do opozycji rozpowszechniasz wrogą ideologię by ludzi straszyć.
  Jeżeli napiszesz ponownie
  "Imperium Rzymskie oficjalnie zapanuje nad całą Ziemią"
  i będziesz udawał, że do nich nie należysz to jesteś zwykłym idiotą. I tu nawet nie napiszę: wybacz. Uważam bowiem, że powinieneś nad sobą popracować, jeśli naprawdę chcesz stać po stronie prawdy i po stronie dobra.
 • @Netwalker 19:33:45/
  .
  Moim zdaniem obrzydliwe i jeszcze bardziej szkodliwe jest publikowanie takich bohomazów. Zachowajmy trochę szacunku dla samych siebie. - Pamiejtajmy, że Polska to my i to, co się dzieje zawdzieczamy w niemałej mierze samym sobie.
  Zamiast dołować szukajmy dopingujacych treści i podnośmy ducha, bo inaczej nie godni będziemy ocalenia. W każdej dyscyplinie zwyciężaja ci, którzy sa psychicznie silni i pełni wiary w zwycięstwo.
 • Do wszystkich: إلى جميع
  Z ogromną przyjemnością konstatuję, że dyskusja pod tym postem jest wzorowa: rzeczowa, kulturalna, życzliwa i wnosząca wiele nowych informacji oraz refleksji. Przy takiej dyskusji nawet trolle trzymają się z daleka. Wszyscy komentatorzy, a więc w kolejności występowania - Mecenas, Netwalker, Pokój na Ziemi, Partyzant, Jasiek, Nana, Kjawor, Pope Nimrod, Staszek Kieliszek, Arjanek, Radzioron i Czartoryski - udowodnili, że wspólnie potrafią ustanowić w praktyce niemal wzorowy standard dyskusji i wzbogacić treść wpisu o wartość dodaną, która go wielokrotnie przewyższa. Bardzo Państwu dziękuję za już, i zapraszam na jeszcze w podobnym składzie i nastroju przy następnych okazjach. Z dużym szacunkiem BJ
 • @Pokój Na Ziemi 20:30:34 100% racji
  .
 • @Pope Nimrod 14:45:26
  Ja to wszystko wiem.
  Ale pajączka nie widać.
  Pajączek tylko kontroluje niteczki. A jak coś za bardzo "drga" to go chrup i mniam....
  A bardzo bym chciał wiedzieć gdzie te 500kiloton wysłać...

  Pozdrowił
 • Autor
  Elementy kierowania tłumem opisane sa w Protokołach Mędrców Syjonu. Hm, mieli wizję już w 1867 roku. Teraz widzimy jak się to realizuje.
 • Wszystko dzis jest oszukane.Wybory.Zdrowa zywnosc.Medycyna itd.
  Brat zony jest drukarzem w USA.Drukuje kartony na mleko, reklamy i zdrapki tzn bilety loteryjne , ktore sa w maszynach na kazdej stacji benzynowej i w wielu sklepach.Kazda z serii ma inna nazwe, grafike, inna glowna wygrana.Jedne sa po $1 inne po wiecej.Po wydrukowaniu rolek tych biletow, gdzie sa wedlug komputera wygrane:$5,$20, $100 itp drukuje on jednorazowo glowna wygrana, ta wartosciowa:$100000, $500000, w zaleznosci od serii.Wklada ten bilet do koperty i niesie do przelozonego.Ten dziekuje mu za dobra prace i wklada ta koperte do szuflady biurka.Czy jeszcze jest cos do dodania z mojej strony?Czy mamy jakas szanse by zmienic swiat?Absolutnie zadnej szansy.Musi sie wypelnic Pismo.Ale, ale, ten kto walczy o sprawiedliwosc bedzie mial krolestwo w niebie.Tak jest w Pismie.I to jest nasza jedyna nadzieja.
 • @Siedzący Byk 23:52:32 po pierwsze nie należy tego nazywać
  "Portokooooli Mend/rców sjyonu", lecz pisać o tym zgodnie z prawdą jako o spisku obłąkańców przeciw ludzkości.
  I już pierwszy, właściwy krok byłby zrobiony. Czyż nie?
  Nazwę tego śmiecia zmieniłam, żeby się gugiel nie załapał.
 • @staszek kieliszek 05:28:14 A do kogo tak naprawdę masz pretensje?
  To, co piszesz, jest co prawda szokujące, ale od zawsze znane ludziom powszechnie. Więc w sumie żaden to szok.
  Zastanowić się należy, dlaczego w ogóle taka loteria ma rację bytu.
  Jak pierwsze powinien wiedzieć człowiek, że w momencie, gdy on sam liczy na wygraną, to ma nadzieję, że inni przegrają, żeby wygrać mógł on.
  Czy jest to podejście socjalne do życia? Nie, jest to podejście asocjalne.
  Co może wyniknąć dla społeczeństwa z asocjalnego zachowania członków tego społeczeństwa?
  Wyniknąć z tego mogą wyłącznie duże rozbieżności pod względem posiadania pieniędzy.
  Co widzimy obecnie?
  Obecnie widzimy właśnie to.
  Czyja to jest wina?
  Winni są sami ludzie, ponieważ w momencie, gdy oni się wzajemnie tratują w wyścigu do koryta wypełnionego kasą, inicjator wyścigu i właściciel koryta bierze sobie wszystko.
  Co to jest to wszystko?
  Są to drobne pieniądze poszczególnych ludzi, którzy w nadziei na "szczęście" chcieli się wzbogacić kosztem innych.
  Czy się wzbogacili?
  Nie, spotkała ich za pazerność kara.
  Jaka to jest kara?
  Tą karą jest powszechna zrzuta na pazerniejszego od nich, od ludzi, cwaniaka.
  Czy ludzie są w tym przypadku ofiarą tego oszusta?
  Nie, są ofiarami samych siebie, ponieważ folgując chciwości i nie respektując ludzkich Braci i Sióstr dobrowolnie uczestniczą w oszustwie zaproponowanym przez cwańszego i chciwszego od nich, od ludzi, cwaniaka.
  Czy jest rozwiązanie?
  Oczywiście! Ten wygra, kto nie gra!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930