Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2071 komentarzy

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Patroszenko dorabia w Rosji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Diana Gorszecznikowa donosi z Rosji Ukraińcom na ich prezydenta.

 

Mimo antyrosyjskiej retoryki Prezydent Poroszenko aktywnie zarabia na boku i to zarabia właśnie w Rosji. Oprócz fabryki jego holdingu Roshen w Lipiecku istnieje jeszcze kilka związanych z Poroszenką struktur, które już to bezpośrednio prowadzą interesy w Rosji, już to bazują wprawdzie na Ukrainie, ale eksportują do Rosji.

Pod koniec maja ubiegłego roku Poroszenko publicznie obiecał sprzedać swoją firmę, jeśli wygra wybory prezydenckie. Konstytucja Ukrainy zabrania bowiem łączyć stanowisko prezydenta z działalnością przedsiębiorcy. Poroszenko wprawdzie zasiadł na fotelu prezydenckim, ale przedsiębiorcza żyłka i chciwość  pozbyć się interesów mu nie pozwoliła. Wykpił się dość łatwo wymyślając dla siebie i dla Ukraińców zbawczą wymówkę: w warunkach działań wojennych nie ma inwestycji w kraj, nikt niczego nie kupuje i nie ma komu sprzedać biznesu, więc musi on kręcić się dalej. O tym, że jego biznes kręci się głównie w Rosji i dzięki Rosji już nie wspomniał.

Pan prezydent jest zatem nadal współwłaścicielem holdingu ISTA w Dniepropietrowsku. Spółka dostarcza akumulatory do samochodów Renault, które są montowane na linii „AwtoWAZ” w Rosji. Ponadto dystrybutor samochodów „Auto Real” wchodzi w skład ukraińskiej grupy „Bohdan”. Jej właścicielami są Ołeh Swinarczuk i Ołeh Zimin, którzy jednocześnie są przyjaciółmi i dawnymi partnerami biznesowymi Poroszenki, o czym informuje gazeta „Izwiestia”. Jeszcze go w całości nie spłacili z udziałów.

W rosyjskim Lipiecku istnieje ponadto małe, ale całkiem rentowne przedsiębiorstwo „Krochmalprodukty” związane z Poroszenką. Niedawno zmieniło ono nazwę i przeszło w zagraniczny offshore. Aby nikt go nie znalazł. A co  najważniejsze - aby nie mogło zostać powiązane z nazwiskiem osoby, która jest przecież obywatelem poza wszelkim podejrzeniem...

Według rosyjskich źródłach finansowych imperium biznesowe Poroszenki teraz zamierza przeorientować się na Dumę. Oczywiście dlatego, że fiskus rosyjski dobiera się coraz mocniej do tych, którzy dorabiają się w Rosji, a zarobione pieniądze być może wysyłają do sfinansowania zbrojnej operacji antyterrorystycznej na wschodzie Ukrainy. Ale wcześniej czy później Petro Poroszenko jednak będzie musiał spełnić swoje przedwyborcze obietnice albo wytłumaczyć się z ich niedotrzymania. Przynajmniej przed ukraińskim narodem.


KOMENTARZE

 • A na Ukrainie są obwoźne krematoria - jak niosą słuchy
  i wówczas można spalić tam zwłoki żołnierza, żeby nie płacić jego rodzinie odszkodowania no i do statystyk też przydane, bo taki żołnierz figuruje jako zaginiony na wieki.
  Krematoria rozumie się są produkcji niemieckiej. Tradycja zobowiązuje..?
 • @Autor
  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/118442,ukrainski-patriota-przeszedl-na-strone-wroga

  W linkowanym tekście (na dole) wymieniłem Pańskie nazwisko.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031