Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2071 komentarzy

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Auschwitz bez Putina

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Rosyjscy dziennikarze – Leonid Sigan i Ormianka Gajane Chanowa piszą o oburzającej odmowie zaproszenia Putina na obchody wyzwolenia KL Auschwitz Birkenau

Prezydent Rosji Władimir Putin nie weźmie udziału w wydarzeniach w Polsce i w Czechach z okazji 70. rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz-Birkenau przez Armię Czerwoną. Wokół tych zaproszeń i demonstracyjnego braku tych zaproszeń niektóre kręgi polityczne i społeczne w obu krajach rozpoczęły głośną kampanię dyskredytacji rosyjskiego przywódcy, która – co powinno być oczywiste - jeszcze bardziej pogłębia konfrontację pomiędzy Zachodem a Rosją. Wydaje się, że zwłaszcza władze Polski brną w tym kierunku głównie po to, aby poczuć się owym „Zachodem” i mieć powód powoływania się potem na „zachodnią solidarność”. W historii Polski nie bardzo się ona sprawdziła, ale próba ta jest stale i uparcie ponawiana…

Jeśli jednak jacyś doktrynerzy nowego kierunku zakłamywania historii starają się odsunąć kraj-wyzwoliciela od pamiętnych uroczystości na cześć wielkiej i tragicznej stronicy w historii zwycięstwa nad niemieckim faszyzmem, to i tak się to nie uda. W samej Rosji przygotowywane jest bowiem uczczenie jej na dużą skalę. Od 15 stycznia trwa tutaj „Tydzień Pamięci” poświęcony 70. rocznicy wyzwolenia przez Armię Czerwoną więźniów obozu koncentracyjnego Auschwitz. Oto co powiedział radiu „Sputnik” żydowski współprzewodniczący Centrum Badań i Edukacji „Holokaust” Ilja Altman:

To bardzo znamienne, że te pamiętne uroczystości weszły do kalendarza obchodów 70. rocznicy Wielkiego Zwycięstwa. Wyzwolenie przez Armię Czerwoną obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu  położyło kres tej strasznej „fabryki śmierci”, stało się ważnym etapem w ratowaniu Żydów Europy przed całkowitą zagładą. W celu zorganizowania akcji upamiętniających, w Rosji utworzono specjalny komitet organizacyjny. 26 stycznia w Centralnym Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej planujemy zorganizować wieczór pamięci. Poprzedzi go wystawa unikalnych oryginalnych dokumentów, wśród których znajduje się szczególnie ważny eksponat – niemiecki przyrząd do znakowania więźniów. Został on znaleziony w obozie koncentracyjnym w Auschwitz w 1945 roku i nigdy dotąd nie był wystawiany. Przez te 70 lat był przechowywany w Muzeum Medycznym w Petersburgu. Także liczne inne artefakty i eksponaty historii Holokaustu, wyzwolenia więźniów nazizmu, po raz pierwszy ujrzą światło dzienne. A wśród nich - faksymile słynnej „Listy Schindlera”, które przekażą nam do pokazania przedstawiciele izraelskiego pomnika Holocaustu „Jad wa-Szem” w Jerozolimie, funduszu charytatywnego „Genesis” i organizacji żydowskich stosunków z diasporą „Native”.  Następnie zostanie podsumowany Międzynarodowy Konkurs na najlepsze badania na ten temat, który odbył się wśród studentów, uczniów i nauczycieli z Rosji, Białorusi, Litwy, Armenii i Mołdawii. Po dziesiątkach lat zakazu świat zobaczy wreszcie „Czarną Księgę”. Jest to zbiór dokumentów i relacji naocznych świadków o zbrodniach wobec ludności żydowskiej na terytorium ZSRR i Polski w okresie Holokaustu. Został on przygotowany przez radzieckich pisarzy żydowskich - Wasilija Grossmana i Ilję Erenburga. Ale wiele lat po cenzurze leżał on na półce. Po tym wszystkim mówi on szczególnie wiele o roli kolaborantów w zagładzie Żydów.”

Jak powiedział Ilja Altman, rosyjskie Centrum „Holocaust” utrzymuje  bliskie kontakty z instytucjami naukowymi w Polsce i Czechach, a konkretnie z muzeum w Terezinie, z Żydowskim Instytutem Historycznym w Warszawie, a   także z kompleksem muzealnym w Oświęcimiu. Przyznał on, że w Centrum „Holocaust” w Moskwie ze zdumieniem przyjęto niezwykle niezręczną sytuację, która  została stworzona przez organizatorów uroczystych obchodów w Polsce. Kierownictwo oświęcimskiego muzeum postanowiło bowiem nie zapraszać przywódcy państwa rosyjskiego, demonstracyjnie okazując jemu i Rosji wrogość i lekceważenie. W rezultacie antyrosyjskich intryg i manewrów zabraknie na nich głównego państwa, którego armia ponad wszelka wątpliwość uczyniła największy  wysiłek zbrojny, poniosła największe ofiary i przyniosła bezpośrednie wyzwolenie więźniom KL Auschwitz-Birkenau i narodom Europy Wschodniej. Na ten temat w rozmowie z rosyjskim korespondentem Leonidem Siganem  wypowiedziała się prof. Anna Raźny, historyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie:

To jest bardzo niedobra decyzja, na pewno nie jest ona podjęta, jak sądzę, bez wiedzy władz polskich. Na pewno była jakaś presja na dyrekcję Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. To jest bardzo zły krok, przede wszystkim Warszawy. Jeżeli prawdą jest to, że o liście uczestników decydował Światowy Kongres Żydów, to tym gorzej dla Polski, bo to znaczy, że obóz, który obecnie jako muzeum znajduje się na terenie Polski, jest jakby wyjęty spod gestii jej władz. Ja słyszałam wypowiedź pana Kunerta, że o tym zadecydował Światowy Kongres Żydów. To brzmi jeszcze gorzej. Bo to świadczy o tym, że nie jesteśmy władni wpłynąć na decyzję dyrekcji. I nawet gdyby Warszawa chciała to uczynić, to mamy do czynienia z próbą zasłonięcia się innym podmiotem, podmiotem zagranicznym, który dla nas, Polaków, nie jest przecież władzą. Jest to więc okres politycznie bardzo zły dla Polski, bo Rosji nie można izolować i nie można izolować Władimira Putina. Szczególnie w tę rocznicę nie wolno, bowiem wszystkim wiadomo, że obóz wyzwoliła właśnie Armia Czerwona. To bardzo zła decyzja. Bardzo niedobrze będą przyjęte, także przez wielu Polaków tak zmanipulowane politycznie obchody rocznicy wyzwolenia, ponieważ tak łatwo nie da się zmienić świadomości Polaków. Jednak w świadomości Polaków to pozostało bowiem w pamięci i myślę, że pozostanie, że przecież obóz wyzwalali nie ci, którzy w tym roku przyjeżdżają do Oświęcimia. Nie Angela Merkel i nie państwa bałtyckie, które kolaborowały w czasie II wojny światowej z hitlerowskimi Niemcami. Jest to więc zgrzyt absolutny. To świadectwo krótkowzroczności polskich władz i brutalna próba zamiany podmiotów historycznych w świadomości Polaków. Jeśli będzie obecna Angela Merkel czy też inny przedstawiciel Niemiec, na przykład prezydent Gauck, a nie będzie prezydenta Władimira Putina, to naprawdę mamy do czynienia właśnie z próbą ukształtowania nowej, sfałszowanej  świadomości. To jest groźne. Próbuje się wmówić Polakom, że nie było żadnego wyzwolenia, lecz jedynie nastąpiła druga okupacja. I to martwi wielu Polaków. Na forach internetowych i w rozmowach prywatnych jest bardzo duża i rosnąca sympatia po stronie Rosji i powszechnie narasta wewnętrzny opór także przeciwko polityce informacyjnej, jaka panuje w Polsce.”

Reakcja strony rosyjskiej na ten ostentacyjny afront jest kulturalna i wyważona. „Doceniamy sposób, w jaki w Polsce obchodzono niedawno kolejne rocznice wyzwolenia polskich miast przez Armię Czerwoną. W KL Auschwitz kilka lat temu w związku z poprzednią rocznicą, razem z naszymi polskimi kolegami przedstawiliśmy rosyjską wystawę, która godnie odzwierciedla wkład naszego kraju w wyzwolenie tego obozu koncentracyjnego. Jesteśmy wdzięczni kierownictwu muzeum za okazany wtedy szacunek dla naszej wspólnej pamięci historycznej”, - powiedział na konferencji prasowej w Moskwie minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow. Postanowiono, że na czele skromnej rosyjskiej delegacji stanie szef administracji prezydenta Siergiej Iwanow. Zgodnie z protokołem podczas uroczystości zajmie on dalekie, upokarzające miejsce z boku, w cieniu przywódców Niemiec, Ukrainy, Litwy, Łotwy i innych państw, które dziś są pokazywane jako symbole pokoju i wolności z tamtej epoki…  

 

 

 

KOMENTARZE

 • Polska nie jest w stanie ani upokorzyć ani obrazić Rosji i jej Prezydenta
  z tego prostego powodu, ponieważ Polska znajduje się obecnie pod okupacją - czyli Polski nie ma - i ma niczym generalna gubernia jakieś tam swoje polskie przedstawicielstwo. Mające jednakże mocno okrojone kompetencje i możliwości.
  Nie zmienia to w niczym faktu, że to Bohaterscy Żołnierze Armii Czerwonej pod przywództwem Józefa Stalina wyzwolili Europę spod okupacji niemieckiej, sponsorowanej przez zachodnie banki, będące w rękach żydów.

  W niczym nie umniejsza wielkiej, historycznej roli Armii Czerwonej brak zaproszenia Prezydenta Putina na obchody rocznicy wyzwolenia Auschwitz.
  To jest tym gorzej dla Polski i Polaków. Ale pokazuje jednocześnie, jak słabą pozycję zajmujemy obecnie, jak nic nie znaczące mamy rządy i ukazuje to fakt, że nikt z nami liczyć się nie musi.
  Taką cenę płacą zdrajcy i Polacy ją właśnie płacą, za zdradę naszych Braci Słowian - Rosjan.

  Jak widać, zarówno Prezydent Putin jak i inni rosyjscy Politycy doskonale orientują się w bieżących wydarzeniach, i odpowiednio do tego wyrażają swoje opinie.

  Wieczna Chwała Bohaterskim Żołnierzom Armii Czerwonej ! ! !

  Cześć Ich Pamięci ! ! !

  P.S.
  Co do mnie, to ja niniejszym zapraszam
  - uprzejmie proszę o wybaczenie śmiałości -
  Prezydenta Władimira Putina do nas, do domu, na polską ziemię, wyzwoloną Daniną Krwi Bohaterskich Żołnierzy Armii Czerwonej. W
  niskich, skromnych naszych progach chętnie przywitalibyśmy Przywódcę Federacji Rosyjskiej i ugościlibyśmy Go najserdeczniej czym chata bogata. Pan Prezydent Władimir Putin byłby u nas najmilej widzianym Gościem.
  Ze słowiańskim pozdrowieniem!
  Polacy
 • @nana 12:12:46
  tego typu apele to sobie wysyłaj bezpośrednio do rosyjskiej ambasady a nie zaśmiecaj sieciowej przestrzeni
 • @puuuq 12:27:40 a co ci do tego, co ja tu robię?
  uwagę może mi zwrócić Pan Jeznach, ale przecież nie jakiś byle kto, jak nie przymierzając ty.
  Ani ten blog do ciebie nie należy, ani tym bardziej "sieciowa przestrzeń". Swoją manię wielkości musisz leczyć, nawiedzony arogancie. Wyrazy współczucia dla twojego zgnębionego twoim kabotyństwem otoczenia.
 • @partyzant 12:50:01 cieszę się,
  pozdrawiam :)
 • @partyzant 12:50:01
  w pełni się podporządkuję bo szkoda czasu na jakieś polemiki z komuchami , to samo zresztą dotyczy jakichś tam banderowców bo wszystko co na wschód od Polski to dziadostwo
 • NASZE ŚRODOWISKO ZAPRASZA PUTINA NA ZGROMADZENIE PRZY KRZYZU NA ŻWIROWISKU
  Ekipa TELEWIZJI NARODOWEJ wybiera się jak rok temu do Oświęcimia. Kontynuujemy dzieło Kazimierza Świtonia, który tam spełnił swoją misję proroka Polaków.
  Zgłosiłem zgromadzenie na Żwirowisku w dniu 27 stycznia 2015. Będzie to powtórzenie wydarzenia religijnego i artystycznego "Krzyż na torach do Auschwitz".
  Chodzi nam o walkę z największym kłamstwem oświęcimskim - że niby Boga nie było w KL Auschwitz-Birkenau. Otóż - Bóg tam był. Cierpiał i umierał. Razem z cierpiącymi ludźmi niósł Krzyż. Taki jest sens naszego zgromadzenia właśnie przy Krzyżu tego dnia.
  W 70-tą rocznicę wyzwolenia obozu spod panowania Niemiec przez Sowiety będziemy pamiętali o Kazimierzu Świtoniu, który wytrwał tam przy Krzyżu i nagrodzony został spotkaniem w tym miejscu Świętego Maksymiliana Marii Kolbego.
  Tego dnia szczególnie będę wspominał Bohdana Porębę, który rok temu wybierał się z nami do Oświęcimia, ale nagle zmarł, czego byłem świadkiem.
  +
  No i widząc, jaka się Słowianom krzywda działa w Oświęcimiu i nadal dzieje - postanowiliśmy na nasze zgromadzenie zaprosić prezydenta Federacji Rosyjskiej. Chcemy żeby przyjechał i powiedział całą prawdę o kłamstwach oświęcimskich.
 • @@@@
  Twierdzę, że spośród procesów i wydarzeń ostatnich 25 lat obecny kryzys ukraiński ma najważniejsze i przełomowe znaczenie dla budzenia sumień i refleksji politycznych w Polsce, a także prostowania postaw patriotycznych i świadomości narodowej Polaków. Gołym okiem widać – także w rozmowach z przygodnymi ludźmi - jak szybko rośnie liczba osób, które pozbywają się narzuconego szkodliwego i prymitywnego schematu myślenia, że Zachód to jakoby samo dobro, wzór cnót wszelakich, sojusznik wieczny i nadzieja jedyna, a „wszystko co na wschód od Polski to dziadostwo”, w tym zwłaszcza Rosja, na którą trzeba pluć i ujadać. Ten schemat myślowy rozpada się, także moralnie, na naszych oczach.
  Witam miłych memu sercu komentatorów – Panią Nanę, Partyzanta, Aliali oraz dr Eugeniusza Sendeckiego. Cieszę się, że uważacie Państwo mój blog za miejsce, w którym możemy się spotykać i czuć u siebie, czyli w podobnym systemie wartości, wspólnie tu odnajdywanych i bronionych, chociaż różnie kładziemy akcenty, do czego wszyscy mamy prawo.
  Pozostaję z szacunkiem i pozdrawiam ciepło. BJ
 • @partyzant 13:44:02 - JAJA JUŻ SĄ...
  Niezręczny układ świętowania tej rocznicy jest miarą - jak bardzo sobie pozwoliliśmy my, Słowianie wejść na głowę. Obawiam się, że Minister Schetyna będzie miał trudności w wybrnięciu z sytuacji.
 • @Bogusław Jeznach 13:49:14 - PANIE BOGUSŁAWIE, PROSZĘ - ŻEBY PAN TEŻ PRZYJECHAŁ
  Załatwiłem już nocleg i jedzenie. Transport Panu też zorganizujemy. Pan jest tam potrzebny. Proszę sobie przygotować trzy- i piętnastominutowe przemówienie. Sfilmujemy i to przemówi do ludzi.
  :)
 • @Eugeniusz Sendecki 13:37:08
  To bardzo ładny gest z Waszej strony!
 • Makrela się wije
  Miło jest potrzeć, jak Tłusta Córa Pastora rozkazy zza Stawu pilnie wykonuje i wbrew swej sowieckiej naturze Putina Włodzimierza gnębić musi. Sankcje nań nakłada, afrony międzynarodowe wyrządza, a w cichości swej protestanckiej natury, w FDJocie ukształtowanej (to taki hitlerjugend w dederówku był) kocha ona Putina, niczym ciotka nana Stalina. Jak to jednak garnie totalniak do totalniaka, szwab z kacapem dwa bratanki, jak widać.

  A i nie tylko Makrela, lecz cały Zachód z gałęzi na gałąź skaczą, w takt klezmerskiej muzyki. zza oceanu. Nie zapraszając Putina bardzo musiała się Makrela nacierpieć, przyjaciela swego tak piętnując w oczach świata. Dupna szefowa Mitteleuropy, a tu się okazuje zwykłym tuskiem Mulata, bez prawa głosu. Nawet kagiebowca Władzia sobie na baraki oświęcimskie zaprosić nie może, by zabankiecić w tej jakże odpowiedniej dla totalniaków scenerii.

  Chlopaki na jednostce podpowiadają, że teraz to Putin Makreli też nie zaprosi, gdy będę za dwa lata świętować okrągłą rocznicę wyzwolenia gułagu na Kołymie. To dopiero impra będzie, lepiej niż ostatnia olimpiada, a Makreli z Mulatem się nie zaprosi, niech sobie na Auszwicu imprezują.
 • @nana 12:12:46
  Bardzo ładnie napisane Nano!
 • @Frat boy 17:11:04
  Armia Czerwona błyskawicznie napierała na Niemcy... pewnie ci szkoda, że się nie ślimaczyła, bo SS jeszcze długo by pozostało w obozie; hitlerowcy niemieccy mieliby czas na to, aby według planu zlikwidować obóz i zatrzeć ślady.
 • @Pan podporucznik 18:16:36. A i nie tylko Makrela, lecz cały Zachód z gałęzi na gałąź skaczą, w takt klezmerskiej muzyki. zza oc
  http://m.neon24.pl/b3e5e7b74a8abf3e6402a21df025421f,11,0.jpghttp://m.neon24.pl/b3e5e7b74a8abf3e6402a21df025421f,11,0.jpg-------------------------------No tak, a nasi rodacy też się pogubili totalnie w takt czyjej orkiestry tańcować. I jak zwykle, jeden do Sasa, a drugi do Lasa. Czyżby naprawdę nam brakowało muzyków, by własną orkiestrę stworzyć, czy też ktoś nam przeszkadza w jej powstaniu? Panie poruczniku! może Pandysponuje jakąś Polską orkiestrą Wojskową?
 • @Pope Nimrod 18:34:35
  Papież, czy ty wiesz o tym, że ZSRR wiedział o tym, że Niemcy wczesniej czy później zaatakują ich kraj? Rosja radziecka nie była gotowa w 1939 roku na obronę przed machiną hitlerowską. Bolszewicy aby ugruntować swoją rewolucję musieli walczyć z Białymi na swoim gruncie a także z Polakami czy innymi nacjami, które wręcz histerycznie bali się komunizmu i utraty swoich latyfundiów, do tego stopnie, że np. II RP nie zgodziła się na przejście bolszewików przez swoje terytorium w celu połaczenia sił z francuskimi i uderzenia na Niemcy hitlerowskie.
  A tu z Wikipedii o Becku:
  ...Starał się stosować politykę równowagi w stosunkach między dwoma wielkimi sąsiadami Rzeczypospolitej – ZSRR i Niemcami. Przyczynił się do zawarcia 25 lipca 1932 w Moskwie układu o nieagresji ze Związkiem Radzieckim, a 26 stycznia 1934 w Berlinie podpisania deklaracji o niestosowaniu przemocy z Niemcami. Przez przeciwników oskarżany o prowadzenie polityki proniemieckiej i antyfrancuskiej. Spowodował włączenie do Polski Zaolzia po układzie monachijskim, a przed aneksją Czechosłowacji przez Niemcy. Jesienią 1938 i wiosną 1939 zdecydowanie odrzucił składane Polsce przez Niemcy propozycje, w których jako rekompensatę za zgodę na przyłączenie Gdańska do Rzeszy i zbudowanie eksterytorialnej autostrady przez polskie Pomorze do Prus Wschodnich, Niemcy proponowali udział Polski w pakcie antykominternowskim, wspólną wojnę z Rosją Sowiecką oraz przedłużenie paktu o nieagresji z 10 do 25 lat. Doprowadził do zawarcia w 1939 sojuszu z Wielką Brytanią. Po agresji sowieckiej na Polskę, w nocy z 17 na 18 września 1939 ewakuował się wraz z rządem do Rumunii, gdzie został internowany.
  Jak widać, żadne porozumienia, pakty nie broniły żadnego z państw przed hitlerowską agresją: czy to na ZSRR, czy na Francję, Wielką Brytanię czy na Afrykę północną. Ze strony sprzymierzonych z Hitlerem również atak na ZSRR z wschodniej strony (Japonia)
 • @lorenco 19:11:36. Tak to było.
  http://disneyland.neon24.pl/post/112921,wyzwolenie Współpraca niemiec z sowietami od układu w Rapallo. Przez Polskę jechało zboże zrabowane Ukraińcom i innym do niemiec, a z Niemiec szła technologia wojenna. A My w środku. Taka dla nich zawalidroga...
 • @moher 19:18:07.
  http://disneyland.neon24.pl/post/112921,wyzwolenie
 • Szanowni: Autor, Nana i Samodzielnie Myślący Komentatorzy
  Trafne teksty Autora i Pani Nany

  Autor w komentarzu pisze: „Twierdzę, że spośród procesów i wydarzeń ostatnich 25 lat obecny kryzys ukraiński ma najważniejsze i przełomowe znaczenie dla budzenia sumień i refleksji politycznych w Polsce, a także prostowania postaw patriotycznych i świadomości narodowej Polaków. Gołym okiem widać – także w rozmowach z przygodnymi ludźmi - jak szybko rośnie liczba osób, które pozbywają się narzuconego szkodliwego i prymitywnego schematu myślenia, że Zachód to jakoby samo dobro, wzór cnót wszelakich, sojusznik wieczny i nadzieja jedyna, a „wszystko co na wschód od Polski to dziadostwo”, w tym zwłaszcza Rosja, na którą trzeba pluć i ujadać. Ten schemat myślowy rozpada się, także moralnie, na naszych oczach.”

  Bardzo trafna uwaga z drobną korektą: ludzie nie tyle zmieniają myślenie, ile nabrali odwagi i zaczynają głośno mówić to, co od dawna myślą, wbrew tzw. koczowniczym lumpenelytom, które dominując w mendiach i polityce próbują od lat narzucić swój sposób myślenia, a że nie za bardzo im to wychodzi, to zlikwidowali nawet historię w szkołach.

  O tym że w skali statystycznej ludzie myślą, zupełnie normalnie dowodzą badania zawarte w Biuletynie Informacyjnym Ludowego Ośrodka Badania Opinii – Ludowego Towarzystwa Naukowo–Kulturalnego, zawierającym wyniki badań opinii przeprowadzone w dniach 20-23 stycznia 2000 r. na reprezentatywnej losowej próbie 1155 osób od 18 roku życia w całym kraju. O rzetelności badań tego Ośrodka dowodzą jego sondaże z lat 1991 i 1993, które przewidziały najtrafniej wyniki wyborów do parlamentu ze wszystkich ośrodków badania opinii społecznej, a we wspomnianych - na początku 2000 r. - przewidział upadek Akcji Wyborczej Solidarność i Unii Wolności na prawie 2 lata przed wyborami, czym wywołał wściekłość najbardziej znanych i zakłamanych sondażowni.

  Odpowiedź na pytanie o stosunku Polaków do Rosji daje poniższe pytanie wspomnianego sondażu:

  CZY Z ROSJĄ POWINNIŚMY UKŁADAĆ DOBROSĄSIEDZKIE STOSUNKI POLITYCZNE I GOSPODARCZE ?

  W badaniach o stosunek do sąsiedztwa z Rosją odpowiedzi były następujące: tak – 67,5%, raczej tak – 22,2%, raczej nie - 2,4%, nie – 3,4%, trudno powiedzieć – 4,5%.

  Ten sondaż podała Trybuna - chyba marcu albo kwietniu 2000 r. - po prowokacyjnej awanturze pod konsulatem rosyjskim w Poznaniu, co spowodowało gwałtowne wyciszenie medialne sprawy.

  To dowodzi, że ludzi myślą normalnie i obecnie zaczynają odważnie oraz powszechnie mówić, a zmusiła ich do tego sytuacja na Ukrainie. Obecnie potwierdzają te wyniki pośrednio, komentarze i oceny tych komentarzy ( należy tu także uwzględnić cenzurę) na największym portalu internetowym mediów głównego ścieku – ONECIE.

  Podsumowując, można stwierdzić, że są 4 poziomy kłamstwa: KŁAMSTWA ZWYKŁE, WIELKIE KŁAMSTWA, STATYSTYKI I SONDAŻE BADANIA OPINII.

  Pozdrawiam Szanowną Panią NANĘ, Szanownego AUTORA i Samodzielnie Myślących Komentatorów i Czytelników
 • @Votan9 20:52:13 Pozdrowienia odwzajemniam :)
  .
 • @lorenco 18:17:20 dzięki, pozdrawiam!
  :)
 • @Frat boy 21:39:07
  Ojjojojoj

  Można myśleć telewizorem, gazetą wyborczą, tefauenem i wieloma innymi gazetami, a zwłaszcza różnymi "autorytetami", kiedy myślenie boli.

  Z 8 lat temu wyczytałem na ONECIE - głównym internetowym ścieku głównego nurtu, taki komentarz: KTO TO JEST YNTELIGENCJA ? - TO SĄ LUDZIE, KTÓRZY MAJĄ ZAMIAST MÓZGU PAPIER Z GAZETY WYBORCZEJ I WIADOMOŚCI Z TVN -u.

  Pozdrawiam
 • @Pope Nimrod 18:34:35
  Dość manipulowania historią !!! Polska również zawarła w tym czasie sojusz z Hitlerem. Jednym z najgorętszych orędowników antysowieckiego paktu wojskowego Niemiec i Polski był Hermann Goering. Zabiegał o niego m.in. podczas swej wizyty w Białowieży w styczniu 1935 r. Sojusz obu państw miał być, w ujęciu Goeringa, prewencyjnym krokiem w celu "obrony przed rosyjską ekspansją" na Zachód. O tym, że w ciągu 2-3 lat dojdzie do konfliktu Polski z ZSRS w czasie rozmów z Goeringiem był przekonany gen. Kazimierz Sosnkowski. W tej perspektywie pomoc militarna ze strony Niemiec wydawała się Polsce nieoceniona.

  Józef Beck na spotkaniu z niem. Ministrem Spraw Zagranicznych Ribbentropem. Fot.

  Joachim von Ribbentrop i Józef Beck na dworcu w Warszawie. 1939.01.25. Fot. NAC

  W Polsce obecnie coraz częściej rozważa się, co by było, gdybyśmy przystąpili jednak do sojuszu...


  http://dzieje.pl/aktualnosci/prof-marek-kornat-sojusz-z-hitlerem-uczynilby-z-polski-kolonie-niemiec

  Józef Beck co prawda odrzucił propozycje Niemców, ale Polacy nadal rozważają co by było gdybyśmy jednak napadli na ZSRR razem z Niemcami !!!


  Jak myślisz, a jak Czesi oceniają fakt zajęcia przez armię polską Zaolzia w 1938 r.?

  Zdjęcia z Katowic tamtego okresu ukazują, jak skomplikowana i niejednoznaczna jest historia.

  Stworzenie polsko-niemieckiej "zapory przeciw komunizmowi" w celu przygotowania przyszłej ofensywy na Wschód wymagało zgody lub przynajmniej neutralności państw zachodnich. W maju 1934 r. doradca fuehrera w sprawach polityki zagranicznej Alfred Rosenberg postulował wspólny atak Polski, Niemiec i Wielkiej Brytanii na Związek Sowiecki, a następnie jego podział na kilka stref wpływów. W myśl tej idei Polsce miałaby przypaść uchodząca za spichlerz wschodniej Europy Ukraina, a Brytyjczycy mieliby zabezpieczyć swe interesy naftowe na obszarze południowej Rosji.

  Świadczą o tym chociażby słowa Hitlera wypowiedziane w Reichstagu 30 stycznia 1934 r., dwa dni po zawarciu układu o nieagresji: - Niemcy i Polska będą musieli pogodzić się z faktem swojego istnienia. Potrzebne jest więc ukształtowanie takiego stanu, który pozwoli obu narodom czerpać możliwie największą korzyść, a który trwać będzie i za tysiąc lat - mówił wówczas niemiecki kanclerz.

  Katowice 4 września 1939 hitlerowcy weszli do miasta

  Mueller podkreśla, że kraj nad Wisłą uchodził w ujęciu Hitlera za "bastion antybolszewizmu", a najlepszym tego przykładem było zatrzymanie w 1920 r. przez Wojsko Polskie bolszewickiej ofensywy nad Wisłą. Dokonania głównego autora ówczesnego zwycięstwa - marszałka Józefa Piłsudskiego, były obiektem podziwu i fascynacji ze strony niemieckiego kanclerza. Zgodnie z nowym kursem niemieckiej dyplomacji ochłodzeniu uległy relacje Berlina z Moskwą na rzecz poprawy stosunków niemiecko-polskich. Głównym celem zbrojącej się III Rzeszy w latach 30. XX w. był konflikt z ZSRR, a Adolf Hitler przynajmniej do wiosny 1939 r. liczył na wspólne z Polską uderzenie na Wschód - uważa niemiecki historyk Rolf Dieter-Mueller.

  Takie układy z Hitlerem zawierał premier Wielkiej Brytanii

  Spotkanie ówczesnego przywódcy Słowacji Josefa Tiso z Hitlerem w Berlinie 1941.

  Lektura źródeł niemieckich pozwala dostrzec wyraźnie, że Warszawa była otwarta na ideę sojuszu antyradzieckiego, jednak nie za ceną ustępstw terytorialnych wobec Niemiec ani możliwej utraty szansy na prowadzenie własnej, samodzielnej polityki mocarstwowej w Europie Środkowo-Wschodniej" - pisze niemiecki badacz specjalizujący się w historii wojskowości.

  Józef Beck z Hitlerem na zdjęciu.
  "Wspólny wróg. Hitlerowskie Niemcy i Polska przeciw Związkowi Radzieckiemu"

  http://wiadomosci.dziennik.pl/historia/ksiazki/artykuly/424844,rolf-dieter-mueller-wspolny-wrog-hitlerowskie-niemcy-i-polska-przeciw-zwiazkowi-radzieckiemu.html

  Książkę "Wspólny wróg. Hitlerowskie Niemcy i Polska przeciw Związkowi Radzieckiemu" opublikowało wydawnictwo Prószyński i S-ka.
 • @partyzant 21:12:49-//dzięki za linka pałę z satysfakcją przyznałem//.
  Cieszę się, że w tej chwili możesz mi przyłożyć tylko virtualną. A tak nawiasem, to szkołę w Szczytnie kończyłeś? :)))
 • @Eugeniusz Sendecki 13:53:31
  Witam Panie Eugeniuszu,
  Dziękuję za zaproszenie i powierzenie mi ważnego zadania. Pochlebia mi to, ale niestety, nie będę w stanie z niego skorzystać. 27 stycznia będę zajęty zawodowo, jako że już wcześniej przyjąłem zlecenie od klienta. Taki mój zawód i taka praca. Pozdrawiam Pana serdecznie. BJ
 • Kłamstwo albo niewiedza
  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/01/24/klamstwo-o-wyzwoleniu-obozu-w-oswiecimiu/

  Niewiedza nie usprawiedliwia.
  To pytanie kto wyzwalał ???

  Czemu alianci nie zniszczyli infrastruktury około obozowej przez bombardowanie.
  Woleli Słowiańskie Drezno bombardować - pytanie czemu ???

  Pozdrawiam pieczarki
 • klamstwo oswiecimskie
  Nikt nie wyzwolil obozu , gdyz przed przyjsciem wyzwolicieli ,gdzies okolo 10 dni niemcy w pospiechu opuscili teren obozu .Oboz zostal bez nadzoru. Jency , ktorzy mogli o wlasnych silach oposcic oboz , zrobili to .Reszta jencow ,chorych i tych , ktorzy nie mieli gdzie pojsc zostala w obozie i czekala na pomoc z zewnatrz .pompoc dotarla po okolo 9 dniach.Jeden z polskich nastolatkow , ktory byl bardzo chory na pluca nie mogl o wlasnych silach oposcic oboz , zostal tam a pozniej to wszystko opisal w liscie do swojej rodziny .
 • @polon 2012 12:08:54 jeden z nastolatków opisał? a przecież są ogólnodostępne dokumenty, nawet filmy
  dokumentalne, na których widać wyraźnie, jak Armia Czerwona wkracza do Auschwitz i jak niektórzy Żołnierze Radzieccy płaczą na widok zabiedzonych i sponiewieranych więźniów, których transportowano natychmiast do punktów sanitarnych Armii Czerwonej.
  A tu proszę, nastolatek napisał, nawet nie wiadomo, co to za nastolatek i już się robi z tego dokument historyczny. W świetle którego Niemcy sami, z własnej woli, opuścili Auschwitz, bo im się znudziło najwyraźniej. I tyle. Może powiesz jeszcze, że Armia Czerwona w ogóle niepotrzebnie walczyła z Niemcami, bo wystarczyło poczekać parę tysięcy lat na epokę lodowcową i problem z Niemcami załatwił by się sam?
  Daj spokój, chłopie.

  Wieczna Chwała Bohaterskim Żołnierzom Armii Czerwonej ! ! !

  Cześć Ich Pamięci ! ! !
 • @mecenas 23:48:05 dworujesz sobie, Acan, ze słabej białogłowy (prawie cmentarna blondynka już jestem :)
  choć już w dzieciństwie słyszałam coś w tym tonie. Mianowicie, Matka posłała mnie razu któregoś do ogrodnika, żebym kupiła rabarbar. Za jakieś dwa złote, czy coś w tym rodzaju. No to poszłam. Ogrodnikowi nie chciało się iść i wyrywać, no to powiedział dość gburowato, żebym sobie sama urwała. Na co ja powiedziałam, że nie wiem ile. No to on powiedział, że ile chcę. No to mu powiedziałam, że kilo. No to on powiedział, żebym sobie kilo rabarbaru urwała. I co powiesz, Mecenasie? Urwałam, przyniosłam do domu ogrodnika, on rzucił na wagę i było - no ile? - dokładnie kilo. Co do deka. On zrobił oczy, ja też. I wtedy ogrodnik powiedział, że powinnam iść w urzędy. Taka to ciekawostka przyrodnicza z mojego życiorysu.
  A tak naprawdę to na wieś się przeniosłam - bo po powrocie z tułaczki nie mogłam zrozumieć, co się w Ojczyźnie dzieje i dlaczego - by z polityką nie mieć nic wspólnego. I prawie nie mam :))
 • @nana 12:34:15
  A ja widziałem jak lądują na księżycu :)

  Daj spokój nana
 • //Wieczna Chwała Bohaterskim Żołnierzom Armii Czerwonej ! ! ! Cześć Ich Pamięci ! ! ! nana 23.01.2015 12:34:15//
  @Kula Lis 62 12:55:05
  Były też zgoła odmienne relacje o ""wyzwolicielach"" je także trzeba pamiętać.
  Znany brytyjski dokumentalista Laurence Rees przypomina w "Daily Mail" o jeszcze innych tragicznych wydarzeniach związanych z "wyzwoleniem" Auschwitz. Czerwonoarmiści byli wprawdzie zszokowani tym, co zobaczyli w niemieckim obozie i współczuli więźniom. Jednakże w sowieckich nie rosyjskich, tam były wszystkie narodowości, więc czerwona gwiazka na czapkach o narodowości nie o niczym nie wiadczyła, żołnierzach szybko wzięły górę naturalne dla nich instynkty, za których niepowstrzymywanie Smiersz i NKWD jednak delikwentów natychmiast rozstrzeliwało bez sądu, wiem to z relacji świadków takich zdarzeń i to nie tylko takich, także rozrób po pijaku i grożenia bronią, strzelania w lokalach, czy detonowaniem granatów na salach lokali, Wyprowadzali delikwentów pod płot, mur przed lokalem i enkawudzista po formułce "szto ty, wy zdiełali" strzałem w potylicę kończył ich zabawę..Czyli dzicz trzymano krótko za pysk, pozwalano tylko kraść, zbierać trofiejne lecz tylko do czasu, potem także była kula w łeb.
  Rees przytacza relacje więźniarek, które zgwałcono wkrótce po "wyzwoleniu" Auschwitz. Na większość z nich napadnięto już poza obozem (sołdatom nie przeszkadzały pasiaki i wychudzenie kobiet), ale niektóre gwałcili sami "wyzwoliciele".
  Szczególnie strząsająca jest historia Tatiany Naniewej. Rosyjska pielęgniarka została pojmana przez Niemców w 1942 roku i zgwałcona. Trafiła do Auschwitz i tam doczekała nadejścia rodaków. Podczas świętowania do Tatiany zaczęło się dobierać dwóch pijanych oficerów. Uciekła im, ale wkrótce i tak, jako "zdrajcazyni narodu" została zesłana na Syberię. Taki los czekał wszystkich sowieckich jeńców "wyzwolonych" z Auschwitz oraz innych obozów.

  Kula Lis 62 23.01.2015 13:45:27
 • @Lechita 13:59:48 a jaki z ciebie lechita? czy też lądowałeś z tego powodu na "księżycu"
  daj spokój, z tym podszywaniem się pod Słowian.
 • @moher 14:34:59 ty parszywcu, byłeś przy tym, że powtarzasz takie kalumnie?
  wiadomo, Kula Lis jest pokrzywdzony przez los, ale ty to tak lubisz wymyślać co najgorsze i to imputować innym. Szmatławy masz charakter i wyłazi on z ciebie na każdym kroku.
  Wypisywanie bzdur, że Czerwonoarmiści jakoby gwałcili kobiety w pasiakach może powstać tylko w chorej głowie takiego zboka jak ty. Pewnie w swoich majakach chciałbyś taką sponiewieraną kobietę gwałcić. Normalny mężczyzna czegoś takiego nawet do głowy nie dopuszcza. Czyżby w dzieciństwie ksiądz "bawił się z tobą nieskromnie"? i taki już mocno skrzywiony wegetujesz we wszystkim dopatrując się ohydztwa?
  Jesteś parszywym tworem z parszywym charakterem. Brzydzę się tobą i uważam, że powinieneś iść do swoich, a nie tu pisać bzdury.
  Gdyby Niemcy wojny nie zaczęli, nie zdarzyło by się ani jedno bestialstwo jako konsekwencja tej wojny.
  Leżenie krzyżem w kościele nic ci nie pomogło? No widzisz. I jaka twoja katolicka wiara, takie i twoje katolickie i parszywe prawdy. Paszoł won, pokurczu.

  WIECZNA CZEŚĆ I CHWAŁĄ BOHATERSKIM ŻOŁNIERZOM ARMII CZERWONEJ ! ! !

  CZEŚĆ ICH PAMIĘCI ! ! !
 • Dlaczego żaden z parszywców tu plujących na Bohaterskich Żołnierzy Armii Czerwonej
  nie napisze, ile tym Bohaterom zawdzięcza on i jego rodzina? Co to jest to masochistyczne pławienie się w nieszczęściach II. wojny, wywołanej przez Niemców?
  I jakim prawem niejaki Kula Lis - żyd pewnie, bo jego rewelacje to typowo żydowskie zagrywki - upublicznia rzekomą historię
  rzekomej Tatiany Naniewej?
  Przyjrzyjmy się temu zdanie po zdaniu:

  "Szczególnie strząsająca jest historia Tatiany Naniewej. Rosyjska pielęgniarka została pojmana przez Niemców w 1942 roku i zgwałcona."

  czyli Niemcy pojmali tę kobietę i zgwałcili, a następnie wysłali do obozu koncentracyjnego, gdzie pracowała ona ponad siły i za pożywienie miała chleb z trocinami i lurę na brukwi.

  "Podczas świętowania do Tatiany zaczęło się dobierać dwóch pijanych oficerów."

  co to było to świętowanie? Czy po wejściu do Auschwitz nagle żołnierzy przestała obowiązywać dyscyplina wojskowa? I mogli sobie robić co im się podoba?
  Jak widać, taką wiedzę o wojsku i wojnie ma Kula Lis.
  Oddziały żołnierzy po przejściu iluś tam dziesiątków kilometrów dotarły do Auschwitz. Zobaczyły wycieńczonych ludzi, głodnych i umierających z pragnienia. I taki Kula Lis będąc żołnierzem nie miałby w głowie nic innego, niż rozpinać rozporek i gwałcić. To sobie należy unaocznić, co się w głowie takiego Kuli Lisa odbywa.

  i dalej

  "Uciekła im, ale wkrótce i tak, jako "zdrajcazyni narodu" została zesłana na Syberię.

  jeżeli Tatiana Naniewa uciekła, to znaczy, że miała możliwość ucieczki, czyli nikt specjalnie ani na nią nie nastawał, ani jej nie gonił, przyjmując, że w ogóle na nią nastawano. Zgwałcona nie została. NIE ZOSTAŁA PRZEZ RADZIECKICH ŻOŁNIERZY ZGWAŁCONA. Co wyraźnie pisze sam Kula Lis, ale czym podnieca się zboczony "moher", bo przecież zgwałcona być by mogła.

  no proszę, Kula Lis czuje się powołanym do bycia adwokatem więźniów Auschwitz, szczególnie rzekomo zgwałconych Rosjan przez Rosjan. Kto go do tego upoważnił? żydowscy mocodawcy?

  i dalej

  "Taki los czekał wszystkich sowieckich jeńców "wyzwolonych" z Auschwitz oraz innych obozów."


  a jak sobie to Kula Lis wyobraża? że można wojnę na śmierć i życie wygrać mając zaufanie do kogokolwiek? Niemcy podstawiali swoich agentów w różnych postaciach, różnych okolicznościach i formach. Stalin wiedział, dlaczego musi postępować bezwzględnie, bowiem na uwadze miał los całego ZSRR i nawet Słowian europejskich. Ale to durniom w głowie się nie mieści. Durnie nawet za siebie nie potrafią ponosić odpowiedzialności, ale chcą rozliczać Bohaterskich Żołnierzy Armii Czerwonej z ich działań na wojennym szlaku.
  Jeżeli Stalin chciał wygrać wojnę, to nie miał innego wyjścia. I Historia przyznała mu rację. Ale durnie nie są w stanie tego zrozumieć, bo są durniami.

  Wracając do Tatiany Naniewej, to taki Kula Lis przechodzi do porządku dziennego nad tym, że została ona zgwałcona przez Niemców i następnie skazana na śmierć w wyniku wycieńczającej pracy w obozie zagłady w Auschwitz. Ale podnieca się rzekomym zachowaniem Radzieckich Żołnierzy.

  Ta podwójna miarka przykładana przez Kulę Lisa demaskuje go jako żydowskiego agenta, szkodzącego polskiej sprawie i mającego za zadanie siać ferment wśród Słowian.

  O ile "moher" to prymitywny, użyteczny głupek podniecający się na widok zagłodzonych kobiet, o tyle Kula Lis to człowiek? wiedzący co robi i w jakim celu to robi, oraz za ile to robi. Obaj wstrętne kreatury, fałszerze historii.

  WIECZNA CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATERSKIM ŻOŁNIERZOM ARMII CZERWONEJ I ICH PRZYWÓDCY ! ! !

  CZEŚĆ ICH PAMIĘCI ! ! !
 • @nana 15:22:15
  Pani to już ino egzorcyzm pomóc może, nana. Kto to widział, w szabasowe popołudnie takie bezeceństwa wypisywać. Pan Filip, jak już z działki powròci, nie będzie zadowolniony tym paninym ostentacyjnym skacapieniem.

  To nie honor dla oficera zawodowego w tych antypolskich obrzydliwościach nancynych się rozczytywać, trzeba w przyszłości takie blogi konfidenckie omijać. Polepszenia zdrowia w imieniu kolegów z jednostki życzę, pani nano, oraz by ta bidna panina głowina do cna skołatana nieszczęściami naszymi narodowymi spokój nareszcie odnalazła.
 • @nana 15:22:15
  ...bez drobnego prezenciku oficer żegnać się nie powinien: https://www.youtube.com/watch?v=xuK0gUmLnt8
 • @Pan podporucznik 16:03:43 ani prezenty od Pana mnie nie interesują ani tym bardziej Pana zdanie w jakiejkolwiek sprawie
  człowiek myślący rozporkiem może być dla mohera rajcujący, dla mnie jednakże jest "mniej niż zero". Więc niech Pan sobie daruje i może rozpocznie jakąś terapię, bo ani z Pana podporucznik, ani człowiek rozumny.

  dla równowagi


  WIECZNA CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATERSKIM ŻOŁNIERZOM ARMII CZERWONEJ I ICH PRZYWÓDCY ! ! !

  CZEŚĆ ICH PAMIĘCI ! ! !
 • @Pan podporucznik 16:03:43 :)))
  Pani nana na to leci jak na lato. Jej ksywka i plucie na Polaków jako zdrajców samo siebie komentuje. A Pan filip to człowiek stałych uczuć i niezłomnych zasad, więc Pani tak cennej i ynteligentnej sojuszniczki nany nie porzuci. Dzięki za pioseneczkę. Oddaje dobrze klimat tamtych dni, zabawy i kulturnyj szyk sowieckich bojców i ich ylity. Pani nanie zaś polecam, jeślijeszcze nie przeczytała, zapiski sowieckiego oficera, popełnione przez Św pamięci Białorusina, Sergiusza Piaseckiego.
 • w wyniku działań ussa tylko w ostatnich dziesięciu latach zostało zamordowanych
  więcej niż 1 milion ludzi, ofiar cywilnych, w Iraku, Syrii, Afganistanie, na Serbię nato wykonywało po 500 nalotów dziennie, tak, DZIENNIE!

  A pomyleńcy udają, że wiedzą, co było 70 lat temu.

  WIECZNA CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATERSKIM ŻOŁNIERZOM ARMII CZERWONEJ I ICH PRZYWÓDCY ! ! !

  CZEŚĆ ICH PAMIĘCI ! ! !
 • @fretka 17:13:56 pozdrowienia odwzajemniam!
  WIECZNA CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATERSKIM ŻOŁNIERZOM ARMII CZERWONEJ I ICH PRZYWÓDCY ! ! !

  CZEŚĆ ICH PAMIĘCI ! ! !
 • @nana 14:45:19
  O widzę że rozumiesz co znaczy Lechita - choć większość Polaków nie zna znaczenia tego słowa - może ty wytłumaczysz nana nam wszystkim ???

  A czy wiesz co znaczy Gerlach ???

  Co do Rosjan (Masageci) to żal mnie ich ąż serce boli ile wycierpieli.
  Po wielu latach demoralizacji (od 1917) wielu potraciło wartości moralne.
  Ale w głębi serca są to bardzo dobrzy ludzie tylko mają złych przywódców.
  Zło przyszło do narodów słowiańskich 1000 lat temy i niszczy nas od środka.
  Odpisuję tylko dlatego że i Inni to czytają
 • @Lechita 19:53:45 jeżeli jesteś taki szlachetny, to dlaczego jesteś aż taki nieszlachetny?
  Złych przywódców mają Rosjanie? To kto ma dobrych?
  Stalin wyprowadził Rosjan i Słowian z niewoli, także niemieckiej. I to miałby być zły przywódca? Pogonił z kraju niemiaszków i ich sponsorów, także tych z "rewolucji październikowej" i to miało by być źle? Doprowadził swoją armię Stalin do Berlina i to miało by być źle? Odbudował Kraj Rad praktycznie od zera, bo zachodnie bojówki równały Rosję z ziemią i rabowały co im w łapska wpadło - i to miało by być źle? Czy wiesz, że z Murmańska do ussa płynęły statki wypełnione rosyjskim złotem w czasie "rewolucji bolszewickiej"?
  Czy wiesz, kto Rosji zrobił tę rewolucję? - zrobili ją "zachodni alianci", cięci bardzo na rosyjskie surowce i złoto.
  Czy wiesz, "Lechito", że planowali zostawienie tylko paru milionów Rosjan jako niewolników "zachodniej rasy panów"?
  I Stalin ich z tego wyprowadził. Ale zaraz potem "zachodni alianci" skrzyknęli się na nowo i na nowo napadli Rosję. Ale pod dowództwem Stalina dostali ci "zachodni alianci" baty i na parę lat był spokój.
  Ale "zachodni alianci" dalej pchali i pchają się do Rosji, no to sfinansowali przewrót i niejakiego zdrajcę gorbaczowa, który doprowadził do kompletnej ruiny ZSRR. Mądrzy Rosjanie jatkę urządzoną im przez zachodnie bojówki nazwali Rewolucją Październikową i tym sposobem mogli czcić wszystkich poległych w tych latach.
  Polacy raczej by ustanowili coroczne święto kolektywnego plucia na własną historię i tym się od Rosjan różnimy także.
  Po latach wegetacji i jelcyństwa władzę dostał Władimir Putin i on też wyprowadził Rosję z zapaści.
  Co w tym czasie dokonało się w Polsce?
  W tym czasie, co Putin Rosję naprawiał, Polacy Polskę albo rozkradali albo ją opuszczali jadąc myć klozety "zachodnim panom".
  Kto więc ma złych przywódców?
  Gdyby Polska miała przynajmniej dobrych dyplomatów przed II. wojną którzy to dyplomaci rozumieli by, o co toczy się gra, to możliwy byłby sojusz Polski z ZSRR i II. wojna miałaby całkiem inny przebieg.

  Co do tego, że jesteśmy od 1000 lat niszczeni to jesteśmy zgodni.

  Nie przeszkadza mi, że masz inne zdanie niż ja. Przeszkadza mi to, że chcesz na mnie wymusić, bym miała takie zdanie jak ty.

  Lechita jesteś? a może Lech i ta?
 • @nana 20:10:33
  Odpowiem:
  Czy Polską żądzą Polacy ???
  Czy w Rosji żądzą Rosjanie ???
  Czy obecna Rosja nie widzi tragedii Doniecka ???
  Czy czasem za nie za Stalina wymordowano miljony obywateli ???
  (Polaków Ukrainców Rosjan i innych narodowości)
  Cel tzw II wojny światowej to eksterminacja Słowian - czy tego nie widzisz. A może to teoria spiskowa ???
  Nadchodzą trudne czasy i ci co przeżyją będą zazdrościć umarłym.

  Twoja niewiedza albo jest udawana albo celowa
  Kto szuka ten znajdzie kto nie szuka ten nic nie znajdzie.

  Dalej pytam co znaczy Gerlach ;)
 • @Lechita 20:59:53 no to sobie pytaj, co mnie to obchodzi?
  uważasz, że Stalin po to bił się z Niemcami, żeby wyniszczyć Słowian? i kto to mówi? czy nie dzisiejsze tuby medialne? i jakie jest to wiarygodne?
  I co cię obchodzi moja wiedza? Czy dla ciebie nie jest praktyczniej zająć się swoją nie/wiedzą?
  Po co miałby Stalin kogokolwiek mordować? a już po co miałby mordować swoich obywateli? czy myślenie logiczne jest ci zupełnie obce?
  Tak, w Rosji rządzą Rosjanie. I im bardziej się człowiek temu przygląda tym wyraźniej to widzi.
  Kto rządzi Polską, to też nie jest takie trudne. Polską rządziliby Polacy, gdyby nie oddali zarówno berła jak i szkatuły ze skarbem. A tak, to w Polsce są Polacy, ale rządzić Polską nie mają jak.
  Jeżeli celem II. wojny była eksterminacja Słowian i Stalin uratował Słowian przed totalną zagładą, a nawet po wojnie populacja Słowian się zwiększyła, to jakim cudem możesz zarzucać Stalinowi "mordowanie milionów obywateli"?
  Jeżeli Stalin wysłał na granicę z Niemcami swoich ludzi, to po co ich wysłał, jak myślisz? Czy nie po to, by chronić Polaków-Słowian?
  Jesteś zarozumiały i to mąci ci spojrzenie.
  Szukać sobie możesz, znajdziesz i tak sieczkę albo fałszywki. I co? Zwalnia cię to z myślenia?
  Jeżeli obecnie media napadają na Rosję i zniesławiają Rosjan, to czy można wierzyć, że te media mają na celu objawianie ludziom prawdy? Jeżeli media kłamią podając te informacje, to co może z tego wnioskować rozumny człowiek? rozumny człowiek przyjmuje wersję przeciwną - podpowiadam ci, żebyś się nie męczył.
  To, co znajdziesz w internecie jest już od dawna opracowane pod pewnym kątem i dlatego ludzie nie są w stanie tego do końca zrozumieć. Jest to tak konstruowane, by właśnie tego nie rozumieć leczy by się poddać manipulacji.
  Więc się nie wymądrzaj, Lech i ta, bo nie masz powodów udawać mądrzejszego niż jesteś. Mnie na to nie nabierzesz.
  Mojej wiedzy nie jesteś w stanie ocenić, bo nie masz pojęcia co ja wiem. Więc twoje zagrywki osobiste pod moim adresem mają ten cel, że chcesz coś ugrać dla siebie kłócąc się ze mną.
  Możesz mi wierzyć na słowo, mnie to wisi, co ty o mnie myślisz.
  Wysilasz się daremnie.
  Już ci poświęciłam trochę mojego czasu, bo ja jestem człowiekiem życzliwym dla ludzi. Ale już wystarczy. Dalej wiosłuj sam, bo mi z tobą nie po drodze.
 • @nana 21:34:35
  Przepraszam że cię zdenerwowałem
  Wybaczam i pozdrawiam

  Lechi- znaczy Królowie
  ci - znaczy pasterze
  Królowie pasterze

  Poland
  Pol - znaczy niebo
  Land - znaczy kraj
  czyli Niebiański Kraj

  Ger - znaczy góra
  Lach - nie mószę tłumaczyć
  Czyli Góra Lacha
 • @Lechita 20:59:53
  Na początku ubiegłej dekady w programie telewizyjnym ciekawie prowadzonym przez syna znanego reżysera Nikity Michałkowa, o dużej oglądalności, wpadli na pomysł ogłoszenia konkursu na Człowieka Tysiąclecia Rosji. Głosowało kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Rosji telefonicznie, internetowo i chyba też listownie, dokładnie nie pamiętam szczegółów technicznych.

  Ku wielkiemu zaskoczeniu organizatorów 60% głosów zdobył kto ??????

  Józef Stalin.

  Konsternacja była wielka, czy to ogłosić w sytuacji, gdy Stalina obarczono odpowiedzialnością za śmierć kilkudziesięciu milionów Rosjan i osób innych narodowości zamieszkujących ZSRR. Ta opinia jest powszechnie rozprzestrzeniona przez mendia i tzw. "historyków" w świecie, chociaż znacznie mniej w Rosji.

  Ze względów i z udziałem czynników politycznych zafałszowano wyniki i ogłoszono, że wygrał Piotr I, a Stalin był dopiero trzeci.

  Nawiasem mówiąc, legenda zrobiona carowi Piotrowi I przez historyków fałszujących historię jest akurat odwrotna od dokonań, ponieważ metodami ekonomicznymi dokonał depopulacji Rosji. Ale odkłamanie legendy kształtowanej przez trzy wieki jest trudne, tak jak i zafałszowanej całej historii znanej współcześnie, jak chociażby historii Słowian przed 1000 rokiem.

  Pytania do Pana, na które powinien Pan poszukać odpowiedzi z dociekliwością badacza poszukującego prawdy:
  Dlaczego aż 60% obywateli Rosji zagłosowało na Stalina ?
  Co oni wiedzieli, w końcu mając dość świeżą pamięć pokoleniową, że tak zagłosowali ? Czy byli oni masochistami ?

  Na marginesie: mój wuj biorący udział w II Wojnie światowej na Wschodzie opowiadał, że za dezercję groziło mu rozstrzelanie i wysłał list do Stalina o ułaskawienie i Stalin go ułaskawił i dzięki temu przeszedł cały szlak bojowy i przeżył. Pozostało mu jedynie inwalidztwo - jedną nogę miał krótsza i utykał.

  Pozdrawiam
 • @Votan9 22:22:56
  Co do pytania:
  "Dlaczego aż 60% obywateli Rosji zagłosowało na Stalina ? "
  Dlatego że za Stalina wymordowano 99% inteligencji Rosji

  A propaganda z mass potrafi zrobić stado owieczek gonnione przez kilka psów - propagandy.
  To samo dotyczy się tzw Polskich bohaterów
  Np Piłsudski i wielu podobnych bohaterów.
  Nie winię za to Polaków Rosjan czy innych słowian - ale światową siłę zła
  Polecam poczytać Zaratusztra

  Pozdrawiam
 • @Lechita 23:07:07
  To nie o to chodzi, że Stalin był niewinny i nie mordował. W systemie stworzonym przez Lenina, Trockiego i ludzi ich nacji, nie miał szans być przywódcą, gdyby tego nie robił, ale jego działaniom można przypisać kilkanaście razy mniej pomordowanych niż się przypisuje.

  Natomiast gdyby nie rządził Stalin, ale Lenin, Trocki, lub ludzie ich nacji, to wymordowano by o wiele milionów Rosjan i innych narodowości więcej, realizując plan ludobójstwa Słowian opracowany przez "czarną arystokrację" Zachodu, która zaplanowała i realizowała tą eksterminację.

  Trochę na ten temat znajdzie pan pod linkiem
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2014/12/przebudowa-rosji-wg-projektu-harwardzkiego/

  To że inteligencję wymordowano to fakt, ale to nie znaczy, że zwykli ludzie byli jak zwykłe barany i nic nie wiedzieli i nie rozumieli procesów oraz zdarzeń, które dotknęły ich bliskich w okresie komunizmu wojennego i samej II wojny światowej, której zadaniem było ludobójstwo Słowian, w tym Polaków, przy pomocy Niemców.

  Według świeżej książki dr Staszyńskiego w czasie II Wojny Światowej wymordowano co najmniej 8,5 mln. Polaków, a ile więcej - to badania trwają i sądzę, że w ciągu kilkunastu do kilkudziesięciu lat wyjaśnią.

  Pozdrawiam
 • @Votan9 23:55:28
  Tu masz rację gej Lenin i gey Trocki więcej by narobili cierpienia.

  Nie neguje że zwykli ludzie nie wiedzieli co się dzieje
  - ale się bali to chyba normalne

  i nie było internetu ;)

  A ja bardzo polecam cały artykuł:
  http://wspanialarzeczpospolita.pl/2015/01/17/holokaust/

  Pozdrawiam i dobranoc
 • @nana 15:22:15
  nana! Dziękuję, że mogę czytać tak kapitalne komentarze, które UCZĄ MYŚLENIA!!! To bogactwo informacji. Wszystkie są niebywale zwięzłe i treściwe, a w dodatku potrafisz świetnie ARGUMENTOWAĆ i udowadniać swoje racje !!! No i nareszcie ktoś potrafi OBNAŻYĆ INDOLENCJĘ TYCH TROLI i prawdziwy cel ich pisaniny!!!
 • @Khaja82 00:50:38 bardzo dziękuję za łaskawą ocenę.
  Staram się żyć w miarę uczciwie. Na myśl, że jakiś popapraniec bezcześcił by grób mojego dziecka, które zginęło by walczyć o wolność jakiegoś narodu przychodzi mi tylko jedno na myśl: iść, i położyć kwiaty na grobach Bohaterskich Żołnierzy Armii Czerwonej. Jestem winna to Ich Matkom i Im samym. Ja żyję i moje dziecko też żyje. I to właśnie, nasze życie, zawdzięczamy Tym, Co Wówczas Ginęli, byśmy my mogli teraz żyć.
  Więc nie jest dla mnie jakimś pustym patosem poniższe zdanie, lecz stanowi ono więź wypływającą z mojego serca i szukającą oddźwięku w sercach Potomków Bohaterów:

  WIECZNA CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATERSKIM ŻOŁNIERZOM ARMII CZERWONEJ I ICH PRZYWÓDCY ! ! !

  CZEŚĆ ICH PAMIĘCI ! ! !
 • @Lechita 00:18:03
  Dziękuję za ciekawą stronę. Trochę słyszałem o niej.
  Jest kontynuacją odkłamywania historii Polski, który to proces najlepiej zapoczątkował Szydłowski na youtube. Dobrze że ten proces przyśpiesza i interesuje się nim coraz więcej Polaków.

  Pozdrowienia z GER LACHA

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930