Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Boeinga zamiotą pod dywan

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W śledztwie nt. zestrzelenia malezyjskiego boeinga pojawia się coraz więcej kompromitujących wątków, ale Amerykanie zamiotą je pod dywan – uważa rosyjski ekspert.

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej jest gotowy do przedstawienia międzynarodowej komisji danych o związku ukraińskich wojskowych z katastrofą Boeinga pod Donieckiem. Ale, według przewodniczącego „Rosyjskiej Wspólnoty Ukrainy” Konstantina Szurowa, Zachód nadal wcale nie jest gotowy aby wysłuchać opinii i dowodów, którymi dysponuje Rosja.

Oficjalny przedstawiciel Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej Władimir Markin w środę 24 grudnia oświadczył, że Rosja jest gotowa przekazać międzynarodowej komisji badającej przyczyny katastrofy malezyjskiego Boeinga 777 na Ukrainie nowo odkryte dane otrzymane od bardzo ważnego świadka z bazy w Dniepropietrowsku -  ukraińskiego wojskowego. Z zeznań świadka, ktorego tożsamość Rosjanie z wiadomych wzgledów na razie chronią wynika, że Boeing mógł być strącony przez samolot bojowy SU-25 Sił Powietrznych Ukrainy, pilotowany przez kapitana Władysława Wołoszyna. Samolot wystartował z lotniska w pobliżu miasta Dniepropietrowsk. Przy tym świadek „osobiście widział, jak przed startem samolot Wołoszyna został wyposażony w rakiety typu powietrze-powietrze, a potem powrócił bez tej amunicji. Sam Wołoszyn był przy tym bardzo zdenerwowany”. Wykrywacz kłamstw potwierdził prawdziwość zeznań świadka. Samolot malezyjskich linii lotniczych lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur rozbił się pod Donieckiem 17 lipca 2014 roku. Na pokładzie było 298 osób, wszyscy zginęli.

„To niesamowite, że po wyborach nowej Rady nie został utworzony specjalny komitet albo specjalna komisja, która zajęłaby się rozpatrzeniem tego tragicznego incydentu. Po tym wszystkim to bezpośrednio wpływa na wizerunek Ukrainy na arenie międzynarodowej. W tej sytuacji wszystko, co przedstawi Rosja, Zachód będzie od razu „dzielić przez sto”. Ponieważ polityka zagraniczna jest urządzona w taki sposób, że w dochodzeniu nie jest ważna prawda, a tylko jego polityczny wynik. Niestety, los pasażerów, niewinnych ludzi po raz kolejny stał się zakładnikiem gier politycznych i interesów geopolitycznych” - powiedział na antenie radia Sputnik przewodniczący wszechukraińskiej organizacji „Rosyjska Wspólnota Ukrainy” Konstantin Szurow.

Jego zdaniem katastrofa Boeinga była korzystna dla Stanów Zjednoczonych, które umyślnie skonfrontowały Rosję, Ukrainę i UE. „W mojej opinii najbardziej zainteresowanym graczem w tej sprawie jest Waszyngton. Z jednego prostego powodu: tym ruchem jednocześnie konfrontuje on i ustawia w konflikcie ze sobą trzy strony - Rosję, Ukrainę, a także samą Unię Europejską, która jest zmuszona do tańczenia pod melodię USA. To jest chyba najprostsze wyjaśnienie tego tragicznego zdarzenia”, - uważa przewodniczący „Rosyjskiej Wspólnoty Ukrainy”.

Jednocześnie Konstantin Szurow ma poważne wątpliwości co do tego, że Zachód w najbliższym czasie uzna bezzasadność swoich oskarżeń pod adresem Rosji. „Uznanie urojonych i rzeczywistych błędów Moskwy przez Zachód miało miejsce przed ustaleniem faktów. A uznanie własnych błędów zajmie ze dwieście lat, gdy już dawno odejdą z tego świata świadkowie tych wydarzeń. Dlatego wydaje mi się, że Zachód co najmniej przez najbliższe 30-40 lat, a być może nawet 100, nie ujawni dokumentów i faktów, które świadczą o prawdziwych przyczynach katastrofy” - stwierdził Konstantin Szurow.

Przykładów podobnego tuszowania spraw i skandali w majestacie prawa można wymienić dziesiątki, jeśli nie setki. Od katastrofy w Gibraltarze zaczynając, poprzez zamach na JFK, a na WTC z 11 września 2001 kończąc.  

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Pisze Pan: "Boeinga zamiotą pod dywan". -
  --- Tak, zamiotą.
  Zdaniem K.Szurowa "katastrofa Boeinga była korzystna dla Stanów Zjednoczonych, które umyślnie skonfrontowały Rosję, Ukrainę i UE". -
  --- Przeczytałem dość sporo polskich i niemieckich tekstów na temat tej katastrofy i zdaje mi się, że Szurow ma rację.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 14:23:25
  A TU 154 pod dywan zamiotła Anodina razem z Tuskiem.
  Jeżeli Putin jest zbawcą świata, niech ogłosi "społeczności międzynarodowej", że zamachu dokonali żydzi, wspólnie z Amerykanami i Niemcami.
  Nie ma odwagi?
 • Na bis.....
  Kiedyś tak napisałem:
  ''nic z tego nie będzie
  Katastrofa MH-017 nigdy - powtarzam - NIGDY nie zostanie wyjaśniona.
  USA nie pozwoli się skompromitować po raz "enty", bo prawdopodobnie byłby to ich koniec. Przekręty z 11.09. mogli uskuteczniać na swoim terytorium, bez jakiegokolwiek nadzoru z zewnątrz. Tutaj wyjaśnienie sytuacji, pogrąży i USA i Ukrainę a przede wszystkim UE. Dlatego taśm rozmów wieży w Kijowie z Boeingiem nikt nie odtworzy, z prostego powodu : ich już nie ma!. Jeżeli 7 minut po katastrofie SBU zabiera dyski z nagraniami, to nie po to aby je upubliczniać. Dlatego Rosja nie ma szans, aby światowe media - nastawione histerycznie antyrosyjsko - mogły przedstawić prawdziwe i obiektywne sprawozdania z katastrofy. Jedynie badanie "czarnych skrzynek" - rzetelnie i bezstronne - mogą rzucić promyk prawdy na to, co się wydarzyło. Aczkolwiek i w to nie wierzę, bo tzw. "poprawność polityczna" i w tym wypadku może przechylić szalę na ciemną stronę.
  Niewygodne dowody?
  SZS 23.08.2014 18:28:14''
  Zastanawiam się, czy za pół roku znów wkleję powyższy tekst....
 • Jedno dobre w całym tym złym
  Rosjanie mogą sobie wreszcie posmakować jak smakuje bezsilność, taka jaką czują mądrzejsi z Polaków w sprawie "katastrofy" smoleńskiej.
 • @Talbot 14:47:17
  .
  A on milczy...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031