Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4283 posty 1949 komentarzy

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Środa, 24.12.2014

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

ACTA DIURNA (688) Zapraszam na serwis najnowszych informacji ze świata.

 

* Ministerstwo Spraw Zagranicznych Białorusi potwierdziło wczoraj, że kolejna runda rozmów w sprawie rozwiązania konfliktu na południowym wschodzie Ukrainy odbędzie się 24 grudnia w Mińsku. Minister spraw zagranicznych Ukrainy Paweł Klimkin powiedział we wtorek dziennikarzom, że posiedzenie trójstronnej grupy kontaktowej ds. rozwiązania konfliktu w Donbasie planowane jest na środę. „Potwierdzamy, że w Mińsku odbędą się kolejne spotkania w sprawie uregulowania sytuacji na południowym wschodzie Ukrainy” – poinformował we wtorek RIA Novosti sekretarz prasowy białoruskiego resortu polityki zagranicznej, Dmitrij Mironczik. Dodał on, że zgodnie z decyzją uczestników rozmów odbędą się one 24 grudnia w trybie zamkniętym dla prasy. Wcześniej prezydent Ukrainy Petro Poroszenko poinformował, że przywódcy Ukrainy, Rosji, Niemiec i Francji w poniedziałek wieczorem umówili się w sprawie przeprowadzenia spotkania grupy kontaktowej w Mińsku 24 i 26 grudnia.

 

* Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła zaproponowaną przez prezydenta ustawę, przewidującą rezygnację kraju ze statusu państwa niezaangażowanego i wznowienie kursu na wstąpienie do NATO. Tę decyzję na dzisiejszym posiedzeniu parlamentu poparło 303 parlamentarzystów przy niezbędnym minimum 226 głosów. Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oznajmiał wcześniej, że status państwa niezaangażowanego nie zagwarantował Ukrainie bezpieczeństwa i trzeba z niego zrezygnować. Jednocześnie przywódca państwa podkreślił, że decyzję w sprawie wstąpienia do Sojuszu podejmie naród ukraiński na referendum.

 

* Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział dziennikarzom, że rezygnacja Ukrainy ze statusu państwa niezaangażowanego będzie miała skutek odwrotny od zamierzonego i i przyczyni się do „pogorszenia sytuacji”. Zdaniem ministra, w celu przezwyciężenia powstałego kryzysu należy nawiązać dialog z południowym wschodem kraju. „To nieproduktywne. Eskaluje to tylko konfrontację i stwarza iluzję, że poprzez przyjmowanie takich ustaw można rozwiązać głęboki wewnątrzpaństwowy konflikt na Ukrainie” – stwierdził Ławrow. We wtorek Rada Najwyższa zagłosowała za rezygnacją Ukrainy ze statusu państwa niezaangażowanego. Inicjatywę prezydenta Petra Poroszenki poparło 303 deputowanych przy koniecznym minimum 226 głosów.

 

* Giełdowy kurs rubla ustabilizował się we wtorek po wzroście, który wyniósł w ciągu tygodnia ponad 50% od „dna”, kiedy dolar dochodził do 80 rubli, a euro do 100 rubli. Kurs rubla przez większość dzisiejszego dnia kontynuował wzrost. Jeszcze rano poinformowano o dyrektywie rządu skierowanej do firm państwowych w sprawie sprzedaży do 1 marca waluty z rachunków do poziomu według stanu na 1 października. Według ocen ekspertów pozwoli to na codzienne oferowanie około 1 miliarda dolarów na giełdzie, co wesprze rubla. W związku z tym dolar i euro osiągnęły we wtorek nowe minima za okres 2-2,5 tygodnia, spadając odpowiednio do 52,88 i 64,02 rubla. W ten sposób wobec historycznego „dna” (z 16 grudnia) rubel podrożał w stosunku do dolara o 51,5%, a w stosunku do euro – o 56%.

 

* Według danych Państwowej Komisji Statystycznej Ukrainy, w ciągu 11 miesięcy 2014 roku produkcja przemysłowa w kraju spadła o 10,1%. Ukraiński przemysł nadal spada, jednocześnie ilość wydobywanego na Ukrainie węgla spadła do wskaźników 1944 roku - podaje gazeta „Wiesti”, powołując się na dane statystyczne Państwowej Komisji Statystycznej. W listopadzie 2014 roku w ukraińskich kopalniach wydobyto około 2,25 mln ton węgla, podczas gdy jeszcze na początku roku ten wskaźnik wynosił 5 mln ton.

 

* Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka poinformował, że omówił z przywódcą rosyjskiego państwa Władimirem Putinem problemy dotyczące stosunków dwustronnych obu państw. „Omówiliśmy z Władimirem Władimirowiczem cały szereg problemów związanych z białorusko-rosyjskimi stosunkami. Nie jest on aż tak bardzo złożony”- powiedział Łukaszenka po szczytach Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym i Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej w Moskwie.

 

* Pracownicy Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji w Moskwie udaremnili próbę nabycia i wywiezienia na terytorium Ukrainy, omijając ustalony porządek, przez obywatela Ukrainy Denisa Danczenkę bloków elektronicznych do systemów rakietowych S-300 i Buk-M1 zgłoszonych w deklaracji jako klimatyzatory - poinformowało dzisiaj Centrum Kontaktów Społecznych FSB. CKS podkreśla, że „działalność cudzoziemca została przerwana w momencie, gdy szkody bezpieczeństwu Rosji nie zostały jeszcze wyrządzone”. W ciągu tego roku FSB wielokrotnie odnotowywała próby nielegalnego nabycia przez poszczególnych obywateli Ukrainy, działających w interesie korporacji państwowej „Niebo Ukrainy” (z siedzibą w Kijowie) na terytorium Rosji części do przeciwlotniczych systemów rakietowych S-300 i Buk-M1 w celu ich przemytu na Ukrainę - podaje CKS. Obecnie na czele „Nieba Ukrainy” stoi Władimir Tkaczow, będący dowódcą sił obrony przeciwrakietowej Ministerstwa Obrony Ukrainy w październiku 2001 roku, gdy nad Morzem Czarnym został zestrzelony rosyjski samolot cywilny Tu-154. zginęło wówczas 66 pasażerów i 12 członków załogi - czytamy w komunikacie prasowym CKS.

 

* We wtorek podpisany został dokument w sprawie przystąpienia Kirgistanu do Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej – poinformował prezydent Rosji Władimir Putin. „Właśnie podpisana został umowa w sprawie przystąpienia Kirgistanu. Jesteśmy przekonani, że członkostwo Armenii i Kirgistanu w Unii Euroazjatyckiej jest zgodne z podstawowymi interesami narodowymi tych krajów i otwiera szerokie horyzonty dla ich społeczno-gospodarczego rozwoju” – powiedział Putin na konferencji prasowej po posiedzeniu Najwyższej Euroazjatyckiej Rady Gospodarczej.

 

* Podczas wiosennej sesji rosyjskiej Dumy może zostać przyjęta ustawa w sprawie uznania za nieważne znajdowanie się Krymu w składzie Ukrainy - poinformowała przewodnicząca Rady Federacji Walentina Matwijenko. „Nad projektem tej ustawy pracują ona  dwie komisje profilowe Rady Federacji, mam nadzieję, że podczas wiosennej sesji zostanie przyjęta” - powiedziała. Krym i Sewastopol przez kilka dziesięcioleci wchodziły w skład Ukrainy, której zostały przekazane przez Rosję w 1954 roku jeszcze w czasach istnienia Związku Radzieckiego, gdzie zostały po rozpadzie Związku Radzieckiego w 1991 roku. Jednak 22 lutego na Ukrainie doszło do zmiany władzy, mającej oznaki zamachu stanu. Krym i Sewastopol zostały rosyjskimi regionami po referendum, na którym większość głosujących (96,77%) przy frekwencji 83,1% opowiedziało się za przyłączeniem do Rosji. Odpowiedni dokument został podpisany 18 marca, później zatwierdziła go Duma Państwowa i Rada Federacji. Została także zatwierdzona federalna ustawa konstytucyjna w sprawie stworzenia dwóch nowych podmiotów FR - Republiki Krymu i miasta o znaczeniu federalnym Sewastopol. Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał oba dokumenty.

 

* W centrum Odessy miał miejsce wybuch – eksplodował samochód w pobliżu siedziby jednej z „promajdanowskich” organizacji – Rady Bezpieczeństwa Społecznego – informuje Vesti-ukr. Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 18:00 na jednej z głównych ulic miasta. Według wstępnych informacji, pod zaparkowany samochód wrzucony zostało urządzenie wybuchowe. Według informacji funkcjonariuszy policji, nikt nie ucierpiał w wyniku zdarzenia.

 

* Studenci i wykładowcy ukraińskich uczelni zamierzają przeprowadzić w Kijowie ogólnoukraińską akcję protestacyjną przeciwko reformom w sferze edukacji - podaje gazeta „Wiesti”. Studenci i wykładowcy opowiadają się przeciwko zniesieniu stypendiów, ulgowego przejazdu, zwiększeniu liczby studentów na jednego wykładowcę oraz innym cięciom wydatków budżetowych. Akcja jest zaplanowana na 23 grudnia pod siedzibą Rady Najwyższej Ukrainy. „Studenci są siłą napędową zmian i przyszłości narodu, i rząd zamierza pozbawić legalnych praw wykładowców i studentów na Ukrainie. Powinniśmy oświadczyć, że nie pozwolimy na pozbawienie nas naszych praw” - czytamy w komunikacie związku zawodowego.

 

* Ministerstwo Zdrowia Ukrainy otrzymało pomoc humanitarną od Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Funduszu Ludnościowego Narodów Zjednoczonych w wysokości ponad 3 mln hrywien (około 191 tysięcy dolarów) – poinformował we wtorek resort zdrowia. "Kolejna transza pomocy humanitarnej od WHO zawiera 90 zestawów medycznych do udzielania pomocy w nagłych wypadkach, w skład których wchodzą leki i wyroby przeznaczenia medycznego. Jeden taki zestaw pozwala na udzielenie pomocy tysiącu ludzi w ciągu trzech miesięcy" – czytamy w komunikacie. Ładunek humanitarny zostanie wysłany do obwodu dniepropietrowskiego, donieckiego, zaporoskiego, ługańskiego i charkowskiego. Poinformowano również, że Fundusz Ludnościowy Narodów Zjednoczonych przekazał Ukrainie 50 zestawów do udzielania pomocy akuszersko-ginekologicznej. Łączna wartość zestawów, przeznaczonych do zabiegów chirurgicznych i przeprowadzania działań reanimacyjnych u noworodków i matek, wynosi około 1 mln hrywien (około 63 000 dolarów). Według danych resortu, pomoże to w udzieleniu pomocy 1,8 mln osób.

 

* Przewodnicząca Zgromadzenia Narodowego Republiki Serbii Maja Gojković podkreśliła, że wejście kraju do UE nigdy nie wpłynie na stosunki z Rosją. Pomimo strategicznej decyzji, aby dołączyć do UE, Serbia nigdy nie zrezygnuje z rozwoju stosunków z Rosją i nigdy nie wprowadzi wobec niej sankcji - oznajmiła przewodnicząca serbskiego Zgromadzenia Narodowego Maja Gojković. Według niej, Serbia dobrze wie, że wskutek sankcji cierpią przede wszystkim zwykli ludzie. „Wiemy, że do rozwiązania problemów potrzebny jest dialog i tylko dialog” - dodała Gojković. Delegacja serbskiego Zgromadzenia Narodowego przebywa z wizytą w Moskwie. Gojković przed wystąpieniem spotkała się z przewodniczącym rosyjskiego parlamentu Siergiejem Naryszkinem. Podkreślił on, że Rosja z szacunkiem i wdzięcznością traktuje stanowisko Serbii, która nie uległa presji Brukseli i Waszyngtonu. Naryszkin oznajmił także, że współpraca Rosji i Serbii w szeregu kierunkach wkroczyła na strategiczny poziom. Wcześniej przedstawiciele UE zażądali od Serbii dołączenia do antyrosyjskich sankcji, jeśli chce zostać członkiem UE. Później szef rządu Serbii Aleksandar Vucić komentując to oświadczenie potwierdził, że jego kraj dąży do UE, lecz nie wprowadzi sankcji wobec Rosji.

 

* Przed drezdeńską operą 22 grudnia wieczorem demonstrowali przeciwnicy imigracji z krajów islamskich. Według policji wiec zgromadził 17 tysięcy 500 osób i był największą taką demonstracją w ostatnim czasie. Organizatorem był prawicowy sojusz o nazwie Patriotyczni Europejczycy Przeciw Islamizacji Zachodu. Demonstranci zablokowali plac i sąsiadujące z nim ulice. Nieśli niemieckie flagi, a także flagi w barwach Bawarii i Saksonii. Policja zgromadziła w okolicy znaczne siły, by zapewnić spokój. Jak podała IAR, była to dziesiąta z rzędu taka demonstracja w Dreźnie. Towarzyszyła jej znacznie mniejsza kontrmanifestacja przeciwników Sojuszu. Wzięło w niej udział około 4 tysięcy osób. Tymczasem w Monachium ponad 10 tysięcy mieszkańców zgromadziło się pod hasłem "Zrób miejsce - uchodźcy mile widziani".

 

* Poziom zagrożenia terrorystycznego w Niemczech obecnie jest bardzo wysoki, powodem do prawdopodobnych ataków terrorystycznych jest udział Niemiec w walce z ugrupowaniem Państwo Islamskie - pisze dzisiaj periodyk Bild, powołując się na tajne dokumenty służb specjalnych. „Należy wychodzić z tego, że w RFN możliwe są ataki terrorystyczne na różną skalę i o różnej intensywności” - czytamy w dokumencie. Organizatorami mogą być zarówno pojedynczy terroryści, jak i „autonomicznie działające grupy”. Wiadomo, że około 550 muzułmanów z Niemiec uczestniczy w działaniach zbrojnych na Bliskim Wschodzie, ponad 150 osób już wróciło do domu. Wcześniej media poinformowały, że wysoki rangą członek PI, będący obywatelem Niemiec, zginął podczas działań zbrojnych w Iraku. Zgodnie z danymi niemieckich służb specjalnych, obywatel RFN Reda Seyam zajmował w Państwie Islamskim stanowisko „ministra edukacji”. Zarządzał on kontrolowanymi przez terrorystów szkołami i uniwersytetem w irackim mieście Mosul, gdzie na jego rozkaz zakazano wykładania muzyki, sztuki, geografii i wiedzy o społeczeństwie. Według istniejących danych, Seyam walczył po stronie bojowników przez 10 lat. Przez kilka lat mieszkał z rodziną w dzielnicy Charlottenburg w Zachodnim Berlinie, otrzymując socjalny zasiłek. PI ogłosiło „kalifat” na zajętych terenach Syrii i Iraku latem tego roku i zdobyło opinię jednej z najokrutniejszych organizacji. W wyniku działań bojowników zginęło kilka tysięcy cywilów, setki tysiące zostały uchodźcami, a jeszcze kilka tysięcy jest trzymanych w charakterze zakładników. USA przy wsparciu szeregu krajów sojuszniczych od 23 września zaczęły atakować z powietrza pozycje PI w Syrii, analogiczna operacja jest realizowana w Iraku.

 

* Parlamentowi Grecji nie udało się wybrać prezydenta. Kandydat rządu, komisarz UE ds. środowiskaStavros Dimas nie uzyskał wymaganych dwustu głosów. Była to druga próba wybrania prezydenta Grecji. W zeszłym tygodniu Dimas również nie zdobył odpowiedniej liczby głosów. Trzecie głosowanie ma się odbyć 29 grudnia. Jeśli i ono nie wyłoni głowy państwa, to Grecję czekają przedterminowe wybory parlamentarne, w których duże szanse na zwycięstwo będzie miała lewicowa SYRIZA. W mijającym roku wygrała ona wybory do parlamentu europejskiego, zdobywając 26,6% głosów. Cztery lata temu Komisja Europejska, Europejski Bank Centralny i Międzynarodowy Fundusz Walutowy uruchomiły pierwszy z dwóch wielkich programów dla Grecji o łącznej wartości 240 miliardów euro. W tym roku grecka gospodarka po raz pierwszy od lat odnotuje wzrost. Tamtejsze PKB ma wzrosnąć o 1%. Bezrobocie nadal jednak przekracza 23%, a cięcia budżetowe są boleśnie odczuwane przez obywateli.

 

* Korea Północna grozi przeprowadzeniem brutalnej akcji wojskowej na terytorium Stanów Zjednoczonych w odpowiedzi na zarzuty o shakowanie Sony – poinformowała agencja Yonhap. Pod koniec listopada nieznani hakerzy przeprowadzili atak cybernetyczny na Sony Pictures i ukradli poufne dane: w sieci opublikowano filmy, które jeszcze nie weszły na ekrany kin, a także scenariusz nowego filmu o Jamesie Bondzie. Podczas ataku hakerzy pozostawili po sobie wiadomość z groźbą przeprowadzenia ataków terrorystyczny w przypadku wyemitowania filmu o północnokoreańskim liderze Kim Dzong Unie „Wywiad”. Film został wycofany z dystrybucji. Później Sony oświadczyło, że planuje wyemitować „Wywiad” na alternatywnych platformach.

 

* Berlin obecnie nie widzi przyczyn, aby wprowadzać wobec Rosji kolejne sankcje - oznajmiła rzeczniczka rządu RFN Christiane Wirtz. „Obecnie nie zastanawiamy się nad wprowadzeniem kolejnych sankcji” - powiedziała dzisiaj Wirtz dziennikarzom w Berlinie. Przedstawicielka rządu powtórzyła oficjalne stanowisko Niemiec, zgodnie z którym „sankcje nie są celem samym w sobie”, lecz stanowią „reakcję na decyzję polityczną, podjętą przez stronę rosyjską”, a mianowicie - na przyłączenie Krymu.

 

* Moskwa rozważy podjęcie środków w odpowiedzi na wprowadzenie nowych sankcji przeciw Federacji Rosyjskiej – poinformował w poniedziałek na briefingu asystent prezydenta Rosji, Jurij Uszakow. W ubiegły piątek USA wprowadziły środki ograniczające wobec Krymu, rozszerzając tym samym antyrosyjskie sankcje. Uszakow wyraził również nadzieję na to, że strona amerykańska jak najszybciej uzna bezskuteczność swoich sankcji przeciw Rosji. Podkreślił on, że stan kryzysowy w stosunkach dwóch największych mocarstw jądrowych nie sprzyja stabilności w kwestiach międzynarodowych i zapewnieniu międzynarodowego bezpieczeństwa jako ogółu.

 

* W wyniku ataków separatystów z  Narodowego Demokratycznego Frontu Bodolenda w północno-wschodnim indyjskim stanie Assam zginęło według ostatnich danych co najmniej 48 osób – informuje gazeta Times of India powołując się na policję. Wcześniej informowano o 35 ofiarach. Bojownicy Narodowego Demokratycznego Frontu Bodolenda dokonali ataków na lokalnych mieszkańców w pięciu różnych rejonach stanu.

 

* Ponad 12 milionów obywateli Syrii otrzymało pomoc medyczną od Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od początku 2014 roku – poinformowała w środę RIA Novosti przedstawicielka WHO w Syrii, Elizabeth Hoff. „Od początku 2014 roku organizacja dostarczyła leki na kwotę 13,5 miliona dolarów potrzebującym we wszystkich zakątkach Syrii. 12,2 mln ludzi skorzystało z udzielonej im pomocy medycznej” – powiedziała Hoff. Podkreśliła ona, że w najbliższych dniach „dodatkowe konwoje z lekami przybędą do niektórych punktów zapalnych”. Hoff powiedziała, że do stref konfliktu zostaną dostarczone w pierwszej kolejności środki pierwszej pomocy oraz lekarstwa dla dzieci i ludzi z przewlekłymi chorobami.

 

* Liczba zarażonych śmiertelnym wirusem gorączki krwotocznej Ebola w trzech najbardziej zagrożonych krajach w ciągu doby wzrosła o prawie 100 osób. Do zarażeń doszło głównie w Sierra Leone. Takie dane opublikowała we wtorek Światowa Organizacja Zdrowia. Według podanych danych statystycznych, w wyniku tej choroby w Gwinei, Liberii i Sierra Leone zmarło 7565 osób, a zarażonych jest 19431 osób. Są to dane z 21 grudnia. Wcześniej WHO informowało o 7518 zmarłych i 19340 zarażonych w tych państwach (według danych z 20 grudnia).

 

* Prawie 13 miliardów rubli zostanie przeznaczone w Rosji na wypłatę zasiłków na trzecie dziecko w 2015 roku – poinformował rosyjski minister pracy i ochrony socjalnej, Maksim Topilin. Od 2013 roku w większości regionów Rosji comiesięcznie wypłacany jest zasiłek przy narodzinach trzeciego dziecka lub następnych dzieci do czasu ukończenia przez nie trzech lat.

 

*Edward Snowden, były pracownik amerykańskiej CIA, dostał w Rosji Kartę Pobytu ważną 3 lata. Obecny jego status pozwala mu swobodnie poruszać się po Rosji i wyjeżdżać za granicę. AdwokatAnatolij Kuczerenia powiedział rządowej „Rossijskiej Gaziecie”, że Snowden znalazł sobie pracę. Jest konsultantem w kompanii zajmującej się technologiami informacyjnymi, czyli pracuje w swoim zawodzie. I Bogu dzięki, że pracuje, ponieważ dla każdego człowieka ważne jest, aby odnaleźć siebie i się realizować. Bez tego siedząc w czterech ścianach w domu można zwariować – powiedział Kuczerena. Twierdzi, że jego praca nie jest związana ze służbami specjalnymi. Adwokat, który pomaga byłemu pracownikowi CIA znanemu z tego, że ujawnił tysiące poufnych i tajnych amerykańskich dokumentów, poinformował, że Snowden żyje w wynajętym mieszkaniu. Porusza się po Moskwie metrem, bywa w sklepach, ale zachowuje nakazane mu środki ostrożności i jest dyskretnie chroniony przez rosyjskie służby specjalne. Tęskni za Stanami Zjednoczonymi. Boże Narodzenie i Nowy Rok spędzi w Moskwie. Ma dziewczynę i powstał już krąg jego znajomych, w którym czuje się komfortowo - powiedział o Snowdenie rosyjski prawnik.

 

* Pierwszy start testowy nowej rosyjskiej rakiety nośnej klasy ciężkiej Angara-A5 odbył się wczoraj z kosmodromu Plesieck - poinformowało źródło w branży rakietowo-kosmicznej. Start rakiety nośnej odbył się o zaplanowanej godzinie (08:57) zgodnie z planem. Ciężka Angara z górnym stopniem Briz-M wyprowadzi na orbitę geostacjonarną makietę użytecznego ładunku o wadze 2 ton. Planuje się, że stopnie rakiet spadną w specjalnie wyznaczonych rejonach: pierwszy - w Republice Komi, drugi i stożek kadłuba - w obwodzie tomskim, a trzeci - do Morza Filipińskiego. Lot rakiety potrwa 12 minut, po czym około godziny 09:09 czasu moskiewskiego od górnego stopnia Angary oddzieli się główna głowica w składzie Briz-M i makiety. Umowna satelita zostanie wyprowadzona na orbitę docelową za pomocą czterech włączeń silnika górnego stopnia o ok. godzinie 18:00 czasu moskiewskiego. W tym czasie powinno zostać odnotowane umowne oddzielenie się makiety ładunku satelity od górnego stopnia. Następnie makieta razem z górnym stopniem zostanie dołączona do kosmicznych śmieci.

 

* Amerykański bokser wagi ciężkiej Bryant Jennings w oczekiwaniu na pojedynek z Władimirem Kliczką umieścił na Instagramie fotografię worka treningowego z przyklejonym zdjęciem swojego rywala. Jednak, jak się okazało, Jennings pomylił Władimira Kliczkę z jego bratem, merem Kijowa, Witalijem. Jennings umieścił zdjęcie po wyznaczeniu daty pojedynku i podpisał je: „Dokąd bym nie poszedł, będę to widzieć”. Jednak w komentarzach do publikacji użytkownicy Instagramu zauważyli, że boksel pomylił braci i zamiast fotografii Władimira Kliczki na worku treningowym umieścił zdjęcie mera Kijowa, Witalija Kliczki. Użytkownicy wyśmiali pomyłkę boksera.

 

KOMENTARZE

 • Pana artykuly sa SWIETNE
  Wesolych Swiat, Panie Boguslawie, i duuuzo zdrowia, zeby mial Pan mozliwosc pisania nastepnych Act Diurna. Odwala tu Pan naprawde swietna prace i nalezy sie Panu pochwala. Wszystkiego najlepszego.
 • NATALIS SOLIS INVICTI ! Urodziny niezwyciężonego Słońca !!
  NATALIS SOLIS INVICTI ! Urodziny niezwyciężonego Słońca !!

  !
  Słowiańskie szczodre gody ! !
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Aryjczyk lach !! żydzi wynocha do Izraela !!!
 • @Christian Shane 10:48:25
  Popieram:) I dołączam się do zyczeń.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930