Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4283 posty 1949 komentarzy

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Niedziela, 9.11.2014

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

ACTA DIURNA (634) Zapraszam na serwis wiadomości z dnia wczorajszego.

 

*Ukraiński rząd chce wycofać wszystkie urzędy z terytoriów kontrolowanych przez separatystów. Ma to nastąpić do 1 grudnia. Urzędy państwowe muszą w ciągu miesiąca poinformować o przeniesieniu na terytoria, która pozostają pod kontrolą Kijowa, a także o zmianie liczebności pracowników i planach finansowych. Odpowiednie ministerstwa mają też przedstawić mechanizmy rozliczeń za surowce energetyczne. Rząd w Kijowie nie ma zamiaru finansować programów budżetowych na terenach, których nie kontroluje. Separatyści nie płacą bowiem za dostarczony prąd i gaz. Ukraińskie władze zapewniają jednak, że nie wstrzymają dostaw ze względu na ludność cywilną.

 

* Rozmowa ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa z sekretarzem stanu Stanów Zjednoczonych Johnem Kerrym w Pekinie na marginesie szczytu APEC odbyła się w atmosferze najgorszego w ciągu kilku lat pogorszenia stosunków między obu krajami. Wywołane to jest między innymi sytuacją na Ukrainie i sankcjami gospodarczymi wprowadzonymi przez kraje zachodnie wobec Rosji. Komentując spotkanie w Genewie, minister Ławrow powiedział, że stosunki Rosji z USA obecnie nie są nawet „zamrożone”, ale w wielu kierunkach znajdują się w ślepym zaułku, do czego doszło na długo przed kryzysem na Ukrainie. Zdaniem Ławrowa dialog ze Stanami Zjednoczonymi komplikuje fakt, że Waszyngton nie uwzględnia interesów partnerów. Stanowisko Rosji i Stanów Zjednoczonych w sprawie Ukrainy znacznie się różni i strony jeszcze nie doszły do porozumienia.

 

* Stany Zjednoczone i Rosja porozumiały się odnośnie wymiany informacji i kontynuowania dialogu w sprawie sytuacji na Ukrainie, - powiedział sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych John Kerry, komentując rozmowy z szefem MSZ Rosji Siergiejem Ławrowem na marginesie szczytu APEC w Pekinie. Kerry przyznał, że między Moskwą a Waszyngtonem są pewne różnice zdań odnośnie Ukrainy. Wcześniej Ławrow oświadczył, że strony postarają się przekonać władze Ukrainy, aby wypełniły postanowienia genewskie w sprawie deeskalacji konfliktu w Donbasie.

 

* Rosja i Stany Zjednoczone porozumiały się w sprawie zbliżenia swoich stanowisk w walce z terroryzmem – powiedział szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow po spotkaniu z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym w Pekinie. Zgodnie ze słowami Ławrowa, terroryzm jest głównym zagrożeniem w regionie bliskowschodnim. Minister podkreślił, że należy z nim walczyć na podstawie prawa międzynarodowego. Podczas rozmów strony poruszyły również temat konfliktu palestyńsko-izraelskiego. Ławrow powiedział, że Moskwa i Waszyngton wraz z innymi członkami bliskowschodniego kwartetu uzgodniły, że posadzą uczestników konfliktu do stołu negocjacyjnego, ponieważ sytuacja znalazła się w ślepym zaułku.

 

* Oficjalne kłamstwa Ukrainy sięgają granic absurdu. Kijów upiera się że ma dowody na przesuwanie się całych kolumn armii rosyjskiej do Donbasu na pomoc powstańcom oraz ze niedobitki tzw. „cyborgów” broniących się w ruinach lotniska w Doniecku zabiły wczoraj aż 300 atakujących powstańców, odpierając kolejny atak. Żadne źródło niezależne nie potwierdza tych doniesień a powstańcy im zaprzeczają. Już tylko media polskojęzyczne powtarzają je bezkrytycznie.  

 

* Na wschodzie Ukrainy nie ma rosyjskich żołnierzy i jest to potwierdzone tym, że Departament Stanu Stanów Zjednoczonych nie posiada dowodów, że tak nie jest – powiedział minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow po spotkaniu z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym w Pekinie. Wcześniej rzecznik Departamentu Stanu Jen Psaki oświadczyła, że USA nie posiadają dowodów potwierdzających doniesienia o przerzuceniu na terytorium Ukrainy rosyjskiego sprzętu wojskowego.

 

* Moskwa i Waszyngton postarają się przekonać Kijów do wypełnienia postanowień genewskich w sprawie deeskalacji konfliktu w Donbasie – powiedział szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow po dwustronnym spotkaniu z sekretarzem stanu Stanów Zjednoczonych Johnem Kerrym na marginesie szczytu APEC w Pekinie. Minister wezwał również do tego, aby nie potakiwać idei powrotu do siłowych metod uregulowania konfliktu na Ukrainie, które są z entuzjazmem „witane” przez Kijów. Zgodnie z jego słowami, Moskwa w swoich kontaktach z obiema stronami będzie sprzyjać politycznemu uregulowaniu sytuacji.

* Porozumienia mińskie nie działają, ponieważ OBWE niewystarczająco kontroluje ich przestrzegania, - powiedział premier proklamowanej w trybie jednostronnym Donieckiej Republiki Ludowej Andriej Purgin. Kijowskie władze i powstańcy 5 września podczas trójstronnego spotkania (UE-Ukraina-Rosja) w Mińsku porozumieli się w sprawie rozejmu, wymiany jeńców i zawarli szereg umów politycznych. „Ukraińskie władze przetrwały wymianę jeńców, nie wycofały ciężkiej broni i nadal ostrzeliwują dzielnice mieszkaniowe. Oznacza to, że w zasadzie nie wszedł w życie ani jeden punkt zawarty w porozumieniach”, - powiedział Purgin rosyjskim dziennikarzom.

 

* Wznowienie prac Rady NATO-Rosja może istotnie pomóc w stabilizacji sytuacji w Europie, - powiedział były minister spraw zagranicznych Niemiec Hans-Dietrich Genscher w wywiadzie dla niemieckich mediów. „Rada NATO-Rosja jest dużym osiągnięciem, stworzonym dla okresów kryzysowych. Wysiłkom na rzecz stworzenia „wspólnego europejskiego domu”, jak mówi były prezydent Związku Radzieckiego Michał Gorbaczow, potrzebny jest nowy zastrzyk energii”, - powiedział Genscher. W kwietniu ministrowie spraw zagranicznych krajów NATO oświadczyli, że z powodu sytuacji na Ukrainie zawieszają współpracę między NATO a Rosją.

 

* Dwadzieścia pięć lat temu przestała istnieć wewnętrzna granica w Niemczech – mur berliński. Obchody potrwają przez cały weekend, - poinformowała RIA Novosti. Głównym symbolem tego wydarzenia jest 15-kilometrowa instalacja świetlna, która ciągnie się wzdłuż byłej wewnętrznej granicy miasta. Główne uroczystości, imprezy i koncerty zaplanowano na niedzielę. Sobotni program będzie bardziej oficjalny: wieczorem kanclerz Angela Merkel wygłosi przemówienie.

 

* Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama wysunął kandydaturę Tony’ego Blinkena na stanowisko zastępcy sekretarza stanu, Johna Kerry’ego - poinformował Biały Dom. 52-letni Blinken jest Żydem z Nowego Jorku. Od 2013 roku jest zastępcą doradcy prezydenta USA ds. bezpieczeństwa. W przeszłości kierował również pracami senackiej komisji do spraw międzynarodowych.

 

* Szefowa dyplomacji unijnej Federica Mogherini podczas wizyty w Strefie Gazy opowiedziała się za uznaniem niepodległości państwa palestyńskiego, - poinformowały media w sobotę. Potrzebujemy państwa palestyńskiego. Jest to główny cel i punkt widzenia całej Unii Europejskiej”, - powiedziała Mogherini. Zgodnie z jej słowami, kraje na świcie nie mogą dopuścić do jeszcze jednego arabsko-izraelskiego konfliktu. Do tej pory państwo palestyńskie uznało ponad 100 krajów. 30 października Szwecja uznała terytorium palestyńskie za niezależne państwo.

 

* Prezydent USA Barack Obama oznajmił, że znów poprosi Kongres o zgodę na wykorzystanie armii w walce z organizacją terrorystyczną Państwo Islamskie. Wcześniej USA wysyłały do Iraku do walki z PI doradców wojskowych, którzy mieli pomóc w szkoleniu irackiej armii i koordynowaniu działań zbrojnych. Propozycje w sprawie wysłania armii Kongres odrzucał.

 

* Samoloty sił powietrznych Stanów Zjednoczonych przeprowadziły naloty na liderów ugrupowania Państwo Islamskie. Według niepotwierdzonych informacji, atak przeprowadzono na miejsce spotkania kierownictwa PI. Na spotkaniu mógł być obecny lider organizacji Abu Bakr al-Baghdadi, który został wybrany na kalifa i emira PI. Stany Zjednoczone przy wsparciu wielu państw sojuszniczych, w tym arabskich, 23 września rozpoczęły naloty na pozycje PI w Syrii, a od sierpnia analogiczna operacja jest przeprowadzana w Iraku. USA nie uzyskało zgody syryjskich władz.

 

* Tygodnik Newsweek w wydaniu z 7 listopada 2014 opublikował zeznanie dżihadysty z Państwa Islamskiego, który potwierdza istnienie porozumienia pozwalającego bojownikom PI na przechodzenie przez granicę z Turcją. Twierdzi on także, iż wielu dowódców polowych PI mówi po turecku i często komunikują się drogą radiową z władzami po stronie tureckiej. Potwierdza on także iż wojsko tureckie wspomaga PI w walce z Kurdami. W tym samym materiale działacz PYG – lewicowej partii syryjskich Kurdów twierdzi, że poparcie Turcji dla Państwa Islamskiego idzie dużo dalej i że Turcja regularnie dostarcza broni islamistom.

 

* Przywódca głównej tureckiej partii opozycyjnejKemal Kılıçdaroğlu wytknął administracji premiera Erdoğana, że wspiera Państwo Islamskie. Ujawnił w szczególności, że 30 września 2014 wiceminister sprawiedliwości Kenan İpek nakazał prokuratorowi w Adanie aby odstąpił od sprawdzania ładunków ciężarówek przechodzących przez granicę do Syrii. Ipek miał powiedzieć, że transporty broni podlegają kompetencjom tureckiego wywiadu MIT. Kılıçdaroğlu powiedział ponadto: „Da’isz (Państwo Islamskie) nielegalnie sprzedaje dużo ropy i inne produkty. Ma ono biura w wielu tureckich miastach, w których prowadzi rekrutację ochotników. Są w Turcji obozy szkoleniowe, otwarcie odbywają się zebrania, regularnie wysyła się im broń ciężarówkami. Setki ludzi przechodzi pod sztandary Da’iszu przez turecką granicę. Mimo to Davutoğlu (MSZ Turcji) żąda dowodów słysząc takie zarzuty. Tymczasem oficjalnych dokumentów nie potrzeba. Nawet Biden (wiceprezydent USA) stwierdził, że Turcja popiera PI. Nie przeprosił za to, tylko za to że uczestniczył w tajnym zebraniu. Rząd Turcji wyraźnie wspiera Państwo Islamskie”.

 

* Londynie zatrzymano cztery osoby podejrzewane o przygotowanie ataku na królową Wielkiej Brytanii Elżbietę II. Brytyjska gazeta Sun pisze, że aresztowani, radykalni islamiści, chcieli dzisiaj zaatakować królową nożem. W oficjalnym oświadczeniu na stronie Scotland Yardu podano, że na razie ta informacja nie została potwierdzona. W ramach śledztwa trwają przeszukania i przesłuchania.

 

* Zatrzymani w sprawie zaginięcia studentów w meksykańskim mieście Iguala przyznali się do zamordowania ponad 40 osób, - poinformował prokuratur generalny Meksyku Jesus Murillo Karam. Podejrzani przyznali się, że zamordowali studentów i spalili ich ciała. Prokuratura uważa, że są oni członkami jednej organizacji przestępczej. Studenci, którzy aktywnie uczestniczyli w protestach, zaginęli pod koniec września po starciach z policją w mieście Iguala. Według władz, porwała ich policja, a następnie przekazała szefom lokalnych gangów.

 

* OBWE potwierdziło, że szkołę w Doniecku ostrzelano z pozycji ukraińskich wojsk, a strona ukraińska próbowała sfabrykować dowody, aby nie powiązano jej z tą tragedią, - poinformował stały przedstawiciel Rosji przy OBWE Andriej Kelin. Wczoraj misja obserwacyjna OBWE opublikowała raport o tragedii z 5 listopada, która doprowadziła do śmierci dwóch uczniów na terenie szkoły. Według raportu, na boisku do piłki nożnej wybuchł jeden pocisk, a kolejny na placu zabaw. W pobliżu szkoły znaleziono ponad 10 lejów po pociskach artyleryjskich.

 

* Były prezydent Związku Radzieckiego Michaił Gorbaczow, który przyjechał do Berlina na obchody 25. rocznicy upadku muru berlińskiego, wezwał Zachód do zniesienia sankcji wobec Rosji, wsłuchania się w słowa przemówienia prezydenta Rosji Władimira Putina w klubie dyskusyjnym „Wałdaj”, a także do podjęcia wysiłków zmierzających do zjednoczenia międzynarodowych sił politycznych w celu udzielenia pomocy Ukrainie. W „wałdajskim” przemówieniu Putin skrytykował politykę Zachodu, wymienił aktualne globalne problemy i wezwał do podjęcia równoprawnego dialogu i szanowania stanowiska Rosji. „Zobaczyłem w przemówieniu Putina dążenia do znalezienia sposobu na zmniejszenie napięcia i w perspektywie stworzenie nowych ram dla partnerstwa”, - powiedział Gorbaczow.

 

* Prokuratura Generalna Ukrainy zamierza przesłuchać ministra energetyki i przemysłu węglowego Jurija Prodana, - poinformowały lokalne media. Postępowanie śledcze toczy się w sprawie malwersacji, przywłaszczenia mienia i nadużycia pełnomocnictw służbowych. W weekend ukraińska prokuratura przygotuje i złoży wniosek o aresztowanie ministra. Przesłuchanie zaplanowano na 10 listopada, być może do tego czasu sąd podejmie decyzję.

 

* Przygotowania oddziałów przeciwlotniczych Gwardii Narodowej Ukrainy, które przez kilka tygodni odbywały szkolenia, dobiegły końca, - powiedział zastępca szefa Centrum Informacyjno-Analitycznego Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Władimir Polewoj. „Żołnierze przećwiczyli wyznaczone zadania i udoskonalili technikę prowadzenia walk”, - powiedział Polewoj na spotkaniu z dziennikarzami w sobotę w Kijowie. Dodał on, że w najbliższym czasie skład osobowy zostanie podzielony między jednostki wojskowe Gwardii Narodowej, w tym te, które walczą na południowym wschodzie Ukrainy.

 

* Rzecznik prasowy MSN Aleksander Drobyszewski poinformował, że ponad 40 tysięcy ukraińskich uchodźców przebywa w punktach tymczasowego zakwaterowania w Rosji. Zgodnie z jego słowami, wśród ich jest 12,5 tysiąca dzieci. Drobyszewski dodał, że zapewniono im niezbędną pomoc, w tym medyczną i psychologiczną. Przypomniał również, że MSN dostarczyło pomoc humanitarną do Donbasu. Od 23 sierpnia do 4 października sześć konwojów humanitarnych przywiozło do Doniecka i Ługańska ponad 7,6 tys. ton pomocy humanitarnej, w tym żywność, wodę, pościel, generatory, filtry do wody, lekarstwa i paliwo.

 

* Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko może przyjechać do Polski z wizytą w grudniu tego roku, - powiedział w piątek ambasador Ukrainy w Warszawie Andrij Deszczycia. Myślę, że już wkrótce będziemy planować wizytę prezydenta Poroszenki w Polsce, może nawet przed końcem tego roku – powiedział Deszczycia. Ambasador dodał, że po wizycie Poroszenki w Polsce, jest możliwa wizyta polskiego prezydenta na Ukrainie. Poroszenko mianował byłego ministra spraw zagranicznych Andrija Deszczycię ambasadorem Ukrainy w Polsce w połowie października.

 

* Flota Czarnomorska Rosji w najbliższych latach otrzyma 6 nowych okrętów patrolowych i 6 diesel-elektrycznych łodzi podwodnych – poinformował w piątek główny dowódca marynarki wojennej Rosji, Wiktor Czirkow komentując spuszczenie na wodę okrętu patrolowego „Admirał Essen” w stoczni Jantar w Kaliningradzie. Jak powiedział Czirkow, „w najbliższej przyszłości należy doprowadzić potencjał Floty Czarnomorskiej do poziomu zrównoważonej samowystarczalności, co pozwoli flocie pomyślnie i efektywnie zapewniać bezpieczeństwo w strefie swojej odpowiedzialności”. Czirkow zaznaczył, że „ostatnio żołnierze Floty Czarnomorskiej zaczęli wykonywać zadania na Morzu Śródziemnym”.

 

* W Japonii rozpoczęły się zakrojone na wielką skalę połączone manewry Keen Sword z udziałem trzech rodzajów wojsk Japońskich Sił Samoobrony i amerykańskich żołnierzy, - poinformowało ministerstwo obrony kraju. Ćwiczenia będą się odbywać w zasadzie na całym terytorium kraju w japońskich bazach wojsk lądowych, powietrznych i morskich, a także w amerykańskich bazach wojskowych w Japonii. W ćwiczeniach, które potrwają do 19 listopada, po stronie japońskiej weźmie udział 30,7 tys. osób, 25 okrętów wojennych, 260 samolotów, a z amerykańskiej – 10 tys. żołnierzy.

 

* Rosyjską ciężką rakietę nośną „Angarę-A5”, której wystrzelenie zaplanowano na koniec grudnia 2014 roku, zmontowano na kosmodromie w Plesiecku w obwodzie archangielskim, - poinformowało Ministerstwo Obrony Rosji. Rakieta jest gotowa do testów. Nowa rakieta da Rosji niezależny dostęp do przestrzeni kosmicznej i możliwość przejścia na nowy poziom rozwoju technologicznego. Wszystkie elementy rakiety wyprodukowano w Rosji. Ponadto w „Angarze” zostanie wykorzystane ekologicznie czyste paliwo – tlen i nafta.„Angara-A5” będzie wyprowadzać na orbitę wszystkie typy statków kosmicznych, do wystrzelenia których wcześniej wykorzystywano rakietę nośną „Proton”.

 

* Doniesieniami o rozpoczęciu kontroli w firmie Gunvor Group, której współwłaścicielem jest rosyjski biznesmen Giennadij Timczenko, Stany Zjednoczone próbują wysłać sygnał Unii Europejskiej do rozszerzenia presji sankcji na Rosję, - powiedział rzecznik biznesmena Anton Kurewin. Wcześniej gazeta Wall Street Journal poinformowała, że amerykańska prokuratura sprawdza pod kontem prania brudnych pieniędzy transakcje Gunvor Group. Według gazety, prokuratura między innymi analizuje transakcje naftowe z Rosnieftem i późniejszą sprzedaż rapy naftowej kolejnym kontrahentom.

 

* Obamę pomylono z Osamą. W programie informacyjnym amerykańskiej stacji telewizyjnej CNN wyświetlono napisy, w których zamiast Osamy bin Ladena przez pomyłkę wymieniono prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamę, - poinformowały w sobotę lokalne media. Napisy towarzyszące wydaniu wiadomości głosiły: „Żołnierz piechoty morskiej, który utrzymuje, że zabił Obamę, stał się ofiarą napaści (Seal who claims he killed Obama under attack)”. Pracownicy stacji pomylili Obamę z Osamą. Lider organizacji terrorystycznej Al-Kaida Osama bin Laden zginął podczas operacji amerykańskich sił specjalnych w Pakistanie w 2011 roku.

 

* Fińskie sklepy straciły klientów i ponoszą poważne straty z powodu utraty klientów z Rosji po wprowadzeniu sankcji przez UE, - poinformował niemiecki portal internetowy Tagesschau. „Wydaje się, że Finlandia nie może sprzedać niczego – ani ryb, ani drogich garniturów”, - pisze korespondent Tagesschau po przeprowadzeniu wywiadów z fińskimi sprzedawcami. Zgodnie z jego słowami, straty spowodowane przez sankcje UE w Finlandii „odczuwają wszyscy”. Szef Instytutu Europy na Uniwersytecie Helsińskim Juhana Aunesluoma powiedział: „UE wykorzystuje przeciwko Rosji narzędzia, które sprowokowały niezwykle trudną sytuację dla Finlandii”.

 

* Szef krajowego centralnego biura Interpolu MSW FR, Aleksander Prokopczuk, został członkiem komitetu wykonawczego tej międzynarodowej organizacji – poinformował dziennikarzy przedstawiciel centrum prasowego MSW FR. Prokopczuk został wybrany do komitetu wykonawczego Interpolu podczas tajnego głosowania w ramach 83. sesji Zgromadzenia Ogólnego organizacji w Monako. Zwyciężył w pierwszej turze uzyskując 67 ze 136 głosów, ze znaczną przewagą nad przedstawicielami Wielkiej Brytanii (44 głosy) i Szwecji (25 głosów). Na nowego sekretarza generalnego Interpolu został wybrany wiceprezes Federalnego Zarządu Policji Kryminalnej Niemiec, Jürgen Stock.

 

* Władimir Putin zgłosił w Dumie Państwowej projekt ustawy, nakierowanej na walkę z handlem nowymi substancjami psychotropowymi (spice’ami). Według danych Federalnej Służby Kontroli Obrotu Narkotykami, po spożyciu spice’ów do placówek medycznych z zatruciami zwróciło się ponad 2 tys. osób, ponad tysiąc trafiło do szpitala. Ponad 40 przypadków spożycia mieszanek zakończyło się śmiercią. Poprawki do kodeksu karnego całkowicie zakazują ich sprzedaży w Rosji. Proponuje się także nadanie Federalnej Służbie Kontroli Obrotu Narkotykami pełnomocnictw w zakresie uzupełnia rejestru nowych potencjalnie niebezpiecznych substancji psychoaktywnych, których sprzedaż w Rosji jest zakazany. Zostanie on umieszczony w internecie.

 

* Zespół folklorystyczny „Buranowskie Babuszki” i francuska wokalistka Mireille Mathieu zaprezentują wspólny występ na inauguracji Roku Udmurcji w Moskwie. Rok Udmurcji w rosyjskiej stolicy w 2015 roku jest poświęcony 175. rocznicy urodzin Piotra Czajkowskiego i 95. rocznicy państwowości Udmurcji. 31 października rosyjski zespół „Buranowskie Babuszki” zaprezentował w Austrii nową wersję swojego przeboju z Eurowizji „Party for Everybody”.

 

* Wczoraj wieczorem na antenie Pierwszego Kanału rosyjscy astronauci zaprezentowali logo Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2018, które po raz pierwszy odbędą się w Rosji. Logo zostało także zaprezentowane na budynku Teatru Bolszoj w Moskwie. Łączy w sobie cechy lotów w kosmos radzieckich kosmonautów, technikę rosyjskiego malarstwa ikon oraz światowe zamiłowanie do piłki nożnej - czytamy w komunikacie komitetu organizacyjnego Rossiya 2018. „Logo łączy w sobie unikatowe atrybuty Mundialu i Rosji, magię i marzenia, które mistrzostwa przynoszą milionom kibiców” - oznajmił z kolei przewodniczący FIFA Joseph Blatter.

 

* Podano oficjalną przyczynę śmierci amerykańskiego aktora Robina Williamsa. Aktor powiesił się. W ciele Robina Williamsa nie znaleziono alkoholu i narkotyków. 63-letni aktor został znaleziony w swoim domu w Tiburon w stanie Kalifornia 11 sierpnia 2014 roku. Żona Williamsa, Susan Schneider, powiedziała, że jej mąż w ostatnim czasie walczył z depresją z powodu choroby Parkinsona, na którą cierpiał.

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930