Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Soczi dla rusofobów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

CO PISZĄ INNI: Zamieszczam bez żadnych zmian recenzję z otwarcia Igrzysk w Soczi oraz komentarz do rusofobicznych postaw w polskich mediach pióra Zofii Bąbczyńskiej-Jelonek.

 

Obejrzałam z wielką przyjemnością i nieukrywaną satysfakcją inaugurację Zimowej Olimpiady w Soczi. Przy okazji szlak mnie trafiał na polskich komentatorów ze studia olimpijskiego w TVP 1. Byli wyjątkowo chamscy. Ich polityczne wkręty były nie na miejscu, a utyskiwania bez sensu. Zwłaszcza Katarzyny Janowskiej, dyrektorki TVP Kultura. Tysiące Polaków, oglądających w telewizji uroczystości olimpijskie, nie podzieliło tych reakcji, nie kryło zachwytu, a wynurzenia dziennikarzy i komentatorów tłumaczyli kompleksami i „wiejskimi” manierami.

Gdy na arenie stadionu w Soczi ogląda się perfekcyjnie przygotowany, wielowymiarowy spektakl z udziałem m.in. znakomitego baletu i chóru z Teatru Marińskiego w Sankt Petersburgu, wyreżyserowany z wielkim kunsztem i precyzją, gdy słyszy się piękną Annę Netrebko, fenomenalny, światowej sławy sopran, w wykonaniu hymnu olimpijskiego, gdy widzi się flagę olimpijską wnoszoną przez wybitnych kreatorów rosyjskiej sztuki, jak reżyser Nikita Michałkow, czy znakomity dyrygent Walerij Griergijew, słyszy się Czajkowskiego, Rachmaninowa, Musorgskiego – to prymitywne uwagi polskiej dyrektorki „od kultury” w publicznej telewizji skierowane pod adresem rosyjskich wykonawców i realizatorów – są odbierane po prostu, jako prymitywne i żenujące.

Rosja pokazała, co potrafi, a potrafi naprawdę wiele. Nawet rosyjska opozycja to doceniła. „Rosja pokazała światu swoją najlepszą eksportową twarz. Bez taniej wersji historii. To, że ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich w Soczi okaże się wspaniała, wręcz olśniewająca, było jasne.(…). Ale tego, że spektakl będzie tak mądry i śmiały, przyznam, że się nie spodziewałem. Nie tylko ja. Rosyjska liberalna publiczność, która przy każdej okazji, a i bez niej też, atakuje Władimira Putina i jego reżim, tym razem też jest zachwycona i zaskoczona tym, co przygotował szef telewizyjnego 1. Kanału Konstantin Ernst i jego współpracownicy z Rosji, Europy i USA zaproszeni do pracy nad uroczystością otwarcia olimpiady – zwierzała się Irina Piotrowska, znany rosyjski krytyk telewizyjny Gazecie Wyborczej.

Docenił do Thomas Bach, szef MKOL w swoim wystąpieniu na otwarciu olimpiady, za co go w polskiej telewizji....zrugano za zbyt „polityczne” wystąpienie. No, bo jak tu chwalić Rosję i Rosjan, skoro nie chcą się wyrzec własnej historii, tożsamości i osiągnięć. Na dodatek przepięknie je pokazali.

Podobne opinie manifestowało tysiące internautów, stając okoniem wobec medialnych komentatorów i dziennikarzy, nieprzychylnych rosyjskim organizatorom Olimpiady.

– Widowisko z rozmachem, piękne – napisała Tamara 5 na portalu ONET. – Fantastyczne święto sportu, emocji i radości. I psuć coś takiego prostackimi komentarzami! Jakaś starzejąca się pani z TVP1 Kultura od razu zjechała całe widowisko – że nie odpaliło kółko olimpijskie, że kompromitacja, że Pekin perfekcyjny, że Londyn z poczuciem humoru i dystansem, że tu nuda i wielki zawód. Pozostali przyklasnęli pani krytyk. No żeż! Jakie to niesmaczne, niekulturalne i prostackie zachowanie. Przykro.

– Żałosne nadwiślańskie „buraki” już wylewają swoja żółć na piękną ceremonie otwarcia – uważa „zagubiony na Saharze”. –Tradycyjnie swoje kompleksy i małość należy pomniejszyć opluwając kogoś za coś, co zrobił niemalże idealnie. Rosjanie w pigułce pokazali całemu światu swoja kulturę oraz historie bez zbędnych patosu i skromności. Jestem pewien ze niejeden „kartofel” zamieszkujący ziemie pomiędzy Bałtykiem a Tatrami modlił się o więcej wpadek jak ta z kołem olimpijskim. (…).Ta drobna wpadka jest niczym w porównaniu z kompromitacją dachową na Stadionie Narodowym. (…) Brawo Rasija!!!!

Polskie kompleksy nie schowały się nawet po fenomenalnym skoku Kamila Stocha.

"Stoch napluł Putinowi w twarz". To kolejny cytat w tytule komentarza prawicowych mediów. Reakcja na sukces polskiego skoczka w kasku, który zdobi biało-czerwona szachownica Sił Powietrznych RP. Kamil Stoch od dziecięcych lat pasjonuje się lotnictwem, a szachownica kojarzy mu się z lotem w przestworza i dlatego zabiegał w MON o zgodę na używanie emblematu polskich lotników. Dla niektórych Polaków Smoleńsk ważniejszy jest jednak od złotego medalu Polaka, pasji i sportu...

Ale nie tylko. Fobia antyrosyjska dotyka poniekąd nawet najbardziej rozsądnych ludzi. Na Facebooku, rzeczniczka marszałka woj. Zachodniopomorskiego napisała: „No to niezłą dawkę propagandy łyknął świat na ceremonii otwarcia igrzysk... Jaka miła i pracowita była ta rewolucja. I wsiegda budiet sołńce. A tymczasem gdzieś równolegle trwa polowanie na ludzi wracających z Majdanu... Dziwny jest ten świat.”

W pamięci jej zakodował się z całego spektaklu wyłącznie sierp i młot, utożsamiany z komunizmem Stalina i uliczne awantury na kijowskim Majdanie.

Mnie – cudowne pułki tancerzy z Teatru Marińskiego maszerujące po planie carskiego Petersburga, walc z baletu „Anna Karenina”, baletowa industrializacja ZSRR, cudowny głos Anny Nebretko i znakomita scenografia.

De gustibus non disputandum est.

 

Dodatek muzy:

Tamara Miansarowa z chorem śpiewa „Pust’ wsiegda budiet sołnce”. Tekst: Lew Oszanin, muzyka: Arkady Ostrowski

 

KOMENTARZE

 • x
  To o prawo do mojego znaku lotniczego, muszę występować o koncesje do Siemoniaka? A orzeł po ile u bula stoi? Pewnie dwa pasy, jeden biały, drugi czerwony, najtaniej w koncesji.
 • Nie wiem jak słucham tą piosenkę
  To mi na myśl przychodzi czy wymordowali 100mln. czy 150mln.ludzi.
 • Złoty medal i Smoleńsk
  Wątpię bardzo czy masz drugiego tak uważnego czytelnika swoich postów jak ja. I w zasadzie zgadzam się z większością tego co piszesz i co napisałeś teraz. Ale należało się zastanowić przed napisaniem czegoś takiego jak Twoja uwaga na temat Smoleńska i złotego medalu Stocha. Bo dla mnie Smoleńsk jest czymś nieporównywalnie ważniejszym niż wszystkie medale świata wzięte do kupy.
  Nawiasem mówiąc, zadawałem sobie kilka razy pytanie, co oznacza Twoje milczenie na temat bezgranicznie głupiej i wyjątkowo bezczelnej parodii, oficjalnych, rządowych śledztw w sprawie tej unikalnej w historii świata tragedii?
  Bo poruszasz twórczo bardzo wiele różnych tematów i nie mam najmniejszej wątpliwości, że jesteś człowiekiem o nieprzeciętnej inteligencji.

  Kazimierz Panek
 • Dla Nany
  Przed opluwaniem Kaczyńskich należałoby w sposób uczciwy przyjrzeć się najpierw objektywnym faktom. Zresztą co to ma do mojego komentarza?
  Nie rozumiem, kogo ja gryzę? A mógłbym bo zęby mam nowe od paru lat. Według mnie, za głupka robiłem tylko między 16-tym a 18-tym rokiem swojego życia w ZMP. Według innych całe życie, bo nie wypływałem na wierzch i nie płynąłem z prądem (jak każde gówno) mimo wielu okazji zrobienia kariery w PRL. Co do niemców, to mój ulubiony naród. Kocham ich szczególnie za to, że w 1940 roku, w trzy dni po aresztowaniu wrzucili mojego Ojca do wspólnego dołu na Palmirach.
  Ale ci ze wchodu byli lepsi, prawda?

  KP
 • Świetne otwarcie,
  choć szczerze przyznam, że poprzednich nie oglądałem, bo telewizora od lat nie mam, ale teraz akurat byłem w pensjonacie, więc nadrabiałem zaległości. Co tu kryć, gdzieś tam w tle był niepokój czy ci muzułmańscy szaleńcy mający za sobą poparcie USraela i Arabii Saudyjskiej czegoś nie zmajstrują. Uważam, że Rosjanie znaleźli świetny pomysł na pokazanie czasów ZSRR, nie wdawali się w polemiki, ale podeszli do tego artystycznie i filozoficznie unikając też dosłowności. Dla mnie to był majstersztyk.
  W pensjonacie był tez kanał niemiecki i to nie ZDF, ale o ile się orientuję bardziej popularne Erste, no i mogłem sobie porównać nawet bez dobrej znajomości niemieckiego poziom ich i nasz - to co się rzuca w oczy, to ilość reklam, u nas każda transmisja co chwila przerywana nachalnym lansowaniem sponsorów, tam z rzadka i niezbyt długie bloki. Co do komentowania olimpiady to u nas w dzienniku Arleta Bojke wyśmiewała się z tego, że w Soczi ludzie mają kury w ogródkach, w Niemczech i na Zachodzie jest to dzisiaj ostatni krzyk sensownej mody (są nawet dźwiękoszczelne pomieszczenia dla kogutów, otwierane dopiero o 8 rano) u nas pretekst do puszenia się - my Polacy wolimy iglaki i grilla, a dobre jajka nam niepotrzebne, kupimy fermowe badziewie za 30 groszy sztuka. No i w niemieckiej telewizji wpadli na to żeby pokazać piękny film o przyrodzie Kaukazu, u nas wszystko podporządkowano infantylnej agitpropagandzie.
  A swoją drogą to właśnie wspaniałe wkomponowanie igrzysk w przyrodę robi wrażenie, choć tu piszę tylko jako telewidz, bo podobno zadano tam przyrodzie spore straty, co zresztą nieuniknione przy takiej skali, dlatego co światlejsze narody nie chcą już organizować igrzysk, co może w przyszłości rodzić ciekawe i chyba pozytywne konsekwencje dla samego sportu, który może będzie musiał na nowo zbliżyć się do możliwości zwykłych ludzi.
 • @nana 19:14:43
  Nana zlituj się! Proszę!
 • ---------------------------WAŻNE !!!!!!!!!!!!!!
  http://www.playtube.pl/film,wyscig-z-czasem-in-time-2011.html
 • APEL DO NARODU POLSKIEGO
  Spotkanie w Warszawie, 25 stycznia 2014r.
  z okazji uderzenia przez Żydów w Krzyż na Żwirowisku


  Jesteśmy już prawie w każdej dziedzinie naszego życia w Polsce, osaczeni przez Żydów. Bez pomocy Bożej od Żydów się nie uwolnimy. Ale w takicj, skrajnej sytuacji jak dzisiaj, kiedy Żydzi walczą z Krzyżem na polskiej ziemi, Bóg, przychodzi z pomocą.
  W obecnej sytuacji, kiedy szatan namieszał parlamentarzystom w głowach i uchwalili zbrodniczą ustawę wrogą dla Narodu, Żydzi poczuli się już właścicielami Polski i uderzyli w najczulszy punkt, naszego Narodu, w Krzyż stojący na największym cmentarzu Polaków w świecie, na Żwirowisku, w KL.Auschwitz w Oświęcimiu. Tam gdzie Niemcy zamordowali przeszło 500 tysięcy niewinnych Polaków. Kierownictwo żydowskie obozu, usunęło wszystkie znaki, które wskazywały że to był obóz wyłącznie przeznaczony do wymordowania Narodu Polskiego. Żydów, Romów i innych narodów, Niemcy mordowali w Birkenau, oddalonego o 3,5 km od Oświęcimia.
  Krzyż Chrystusowy w naszym państwie od tysiąca lat jest fundamentem na którym zbudowana jest nasza Ojczyzna Polska. Polska była, jest i pozostanie katolicka o tym nie wolno nam zapominać. Niektórzy Polacy się buntują na takie stwierdzenia.
  Bo są dowody, kiedy w latach 80-tych, wielu purpuratów pomagało Żydom w przejmowaniu władzy nad nami Polakami. A my działacze nie wiedzieliśmy, że oni są pochodzenia żydowskiego. W czasie okupacji niemieckiej ukrywani byli jako dzieci w klasztorach przed
  Niemcami. Po wyzwoleniu Żydzi to wykorzystali i teraz jako purpuraci od środka niszczą
  nasz Kościół Katolicki.
  Żyjący jeszcze więźniowie KL Auschwitz, żeby nie zginęła pamięć o Polakach
  zamordowanych w KL,Auschwitz, postawili na Żwirowisku, miejscu rozstrzeliwań Polaków Krzyż, który Żydzi usiłują wyrzucić, zaś były klasztor przebudować na hotel dla przyjezdnych Żydów do Oświęcimia. Zaś na Żwirowisku, na którym Niemcy dokonywali egzekucji Polaków, gdzie lała się Polska krew, ma być plac zabaw.
  Jeżeli dopuścimy do tej profanacji żydowskiej na naszej Polskiej ziemi, to niegodni jesteśmy nazywać się Polakami. Nasi ojcowie i dziadowie, będą się w grobach przewracać, i z Góry nas oskarżać, że jesteśmy takie tchórze i boimy się tego szatańskiego plemienia, morderców, złodziei i oszustów.
  Polska istnieje tylko dzięki odwadze i walce naszych przodków Polaków, i dlatego Polska jeszcze nie zginęła.
  Wiele tysięcy Rodaków, dokonała w sercach swoich intronizacji naszego Pana Jezusa Chrystusa na Króla Polski, dlatego nasz Król Polski, Jezus Chrystus chce aby Polska była Polską, i daje nam być może ostatnią okazję, zrobić porządek z tą żydowską hołotą. Pamiętajcie! Jeżeli tego nie zrobimy teraz, to oni nas starych wymordują w białych rękawiczkach a z Polski zrobią Judeo-polonię. A nasze dzieci, wnuki i dalsze pokolenia będą parobkami, ucierusami i mięsem armatnim, dla Żydów.
  Klub Rzymski przed laty postanowił, że ma nas Polaków być tylko 15 milionów, tylko nie ujawnił że zdrowych żydowskich parobków.
  Kochani Rodacy, przebudźmy się.
  Mamy wyjątkową okazję przestać się dzielić.
  Bardzo was proszę Kochani, pozwólcie mi doczekać wolnej Polski, bo takich jak ja patriotów, są setki tysięcy w naszej ojczyżnie, i oni także chcą doczekać wolności. Ja chciałbym Was kochani przekonać, że nadeszła chwila kiedy możemy rozpocząć połączenie naszych sił narodowych. Przypominam Wam kochani, że jest to tylko możliwe pod sztandarem Chrystusa Króla Polski.Wtedy osiągniemy zwycięstwo nad szatanem który rządzi naszym Narodem i mąci w głowach niektórym przywódcom narodowym, którzy udają tylko że są narodowcami, a pożera ich pycha i służą może i nieświadomie Żydom.
  Pamiętajmy, że to my zwykli Polacy tworzymy Naród, a niektórzy zadufani w sobie kanapowi przywódcy, niech dalej siedzą na swoich kanapach i czekają na zbawienie, Niektórzy z kreujących się na przywódców młodych narodowców, mówią ,że to nie czas, należy czekać, pytam na co? To są ci narodowcy co w Boga nie wierzą, dlatego z nimi nam nie po drodze. A Wy młodzi narodowcy, wierzący w naszego Pana Jezusa Chrystusa Króla Polski nie pozwólcie sobą manipulować, bo oni was zaprowadzą do żydowskiego bożka- szatana.
  Kochani, ja dzisiaj chcę Wam zaproponować wspólną walkę o Polskę. Jak już wcześniej wspominałem, Nasz Pan Jezus Chrystus Król Naszego Polskiego Narodu, odebrał Żydom rozum, a nam dał szansę odzyskać naszą ukochaną Ojczyznę Polskę i z tej możliwości nie wolno nam zrezygnować. Należy kuć żelazo dopóki jest gorące, jak mawiali nasi przodkowie.
  Kochani, myślę, że nie będę musiał Was przekonywać
  Żeby w tym roku wygrać wybory do Samorządów a w przyszłym, parlamentarne. Stać nas na to, ale dzisiaj musimy postanowić, że idziemy blokiem, pod jedną nazwą, która będzie naszemu polskiemu Narodowi znana i pokazywać, że wreszcie Polacy się dogadali i walczą o wolną ojczyznę.
  Kochani, tak się stanie, bo mamy w naszych szeregach Chrystusa, Króla Polski,
  zaufajcie mi, innej możliwości nie mamy. Nasz Pan, Jezus Chrystus Król Polski chce nam pomóc, ale my musimy być Jego narzędziami w tej walce. Jeżeli tej pomocy nie przyjmiemy, to z Polski zostanie tylko Judeo-polonia a Żydzi będą się z nas śmiać, że daliśmy się wykiwać. A my i przyszłe pokolenia Polaków, będą żydowskimi parobkami,
  Wielu z was zapyta w jaki sposób mamy się organizować.
  Każda organizacja zostaje przy swojej nazwie, i przy swoich wybranych władzach.
  Zaś przystępując do Komitetu Wyborczego, bez Żydów, przyjmujemy nazwę Komitet Wyborczy, Ruch Obrony Krzyża.


  Przewodniczący Ruchu Obrony Krzyża w Polsce,
  im. św. Maksymiliana Marii Kolbego.
  Kazimierz Świtoń

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930