Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
3904 posty 1831 komentarzy

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Moje komentarze

 • @Torin 18:57:52
  Eee tam, zaraz "zakłada stronniczość"... Napisałem "nawet jeśli..." bo dostrzegam u Pana dużo entuzjazmu dla "Jarka". Ja go postrzegam raczej jako "zło konieczne", ale mam dużo dobrej woli, dostrzegam historyczną konieczność i liczę na to, że dyskusja będzie ciekawa.

  Proszę pozdrowić Kobiałkę. Wszystkie nasze Panie uważaja, że "są sprawy ważniejsze i bliższe sioła niż nasze pisanie" i mam często obawę, że one mogą mieć rację. Ale "czyż lampart może zgubić swoje cętki, albo Etiopczyk zmienić swoją skórę?".
  Przesyłam wiązkę przyjaznych wibracji. BJ
  Bronić kaczyzmu
 • Witam Jednopała
  Troche sie niepokoiłem że trzy dni mijają a Jednopała ciągle nie ma . Ale na szczęście dzis sie pojawił i sieknął po całości. Gorąco, więc jest rozdrazniony. Uff! Co za ulga! Teraz już wiem, że wróciłem na Neon.
  Niedziela, 30 lipca 2017
 • @staszek kieliszek 03:39:23
  Witam, Panie Staszku
  Porządkując notatki w sprawie języka koreańskiego, o którym niedługo coś napiszę, pomyślałem o Pańskich wnukach. Pozdrawiam Pana najserdeczniej. BJ
  Sobota, 29 lipca 2017
 • Witam wszystkich
  W powyższej ocenie, płynącej bardziej z serca niż z rozumu, zawarłem dość mocne tezy w sprawie np. katastrofy smoleńskiej, co do której w polskim społeczeństwie panują jeszcze głębokie podziały osądów. Fakt, że wśród 14 dotychczasowych ocen tego materiału gwiazdkami jest dwanaście piątek i tylko dwie jedynki, świadczyć może o tym że na naszym portalu panuje duża zgodność poglądów także w tej materii, co wyjaśnia mi dlaczego tak dobrze się tu czuję i nie mam poczucia „lotu nad kukułczym gniazdem”.
  Dziękuje wszystkim. BJ
  Polskę nam rozwalają
 • @Husky 23:12:47
  Hi, Husky
  Z pewnym zaskoczeniem i trochę po starej przyjaźni odnotowuję fakt, że ewolucja (zaznaczam że niechętna i warunkowa) mojej oceny Kaczora, zbliża, jak mniemam, nawet nasze stanowiska polityczne (???). No, no… I któżby się spodziewał? Jeszcze tylko ździebko trzeźwej i uczciwej oceny „ruskich” po Pańskiej stronie – nie wymagam przecież i nie oczekuję rusofilskiego nawrócenia, bo wtedy sam doznałbym szoku anafilaktycznego – i mogę zabrać Pana na pokład wspólnej łodzi na Mazurach. Łódź nie jest jachtem, ale nosi skradzioną pewnemu b. jachtowi groźną nazwę „Działa Nawalony”. W nawiązaniu do tej nazwy piliśmy tam niedawno na pokładzie na umór z moim rosyjskim przyjacielem Żeńką M., utalentowanym multi-instrumentalistą – on kefir, bo jest wciąż na odwyku, a ja maślankę – z przyzwyczajenia. I co Pan na to, …pardon, co Pan NATO, Mr Husky?
  Pozdrawiam. BJ
  Polskę nam rozwalają
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:54:05
  Pańska cierpliwa praca u podstaw zaczyna zyskiwać szerszy kontekst.
  Pozdrawiam przyjaźnie. BJ
  Bronić kaczyzmu
 • @Torin 22:40:46
  To co Pan wyartykułował jest w gruncie rzeczy główną kwestią praktyczną w obecnej sytuacji politycznej: powróciliśmy do starego sporu pomiędzy endecją i sanacją na temat ustroju wodzowskiego. Jako narodowiec wolałbym, oczywiście, linię solidaryzmu narodowego i ideę narodowej demokracji według Dmowskiego, ale nie mogę nie zauważać, że te koncepcje są już mało przystające do współczesnych realiów politycznych, a w obecnej sytuacji nasza ogłupiona i rozwarcholona Ojczyzna potrzebuje raczej silnej ręki i żelaznej woli Wodza. To rodzi jednak dwie obawy: (1) Jak daleko jesteśmy od faszyzmu? (2) Czy Kaczor nadaje się do takiej roli? Mam propozycję: może poprowadziłby Pan taką dyskusję na łamach Neonu jakimś tekstem wprowadzającym? Jest potrzebna i byłaby ciekawa, a mogłaby łacno rozwinąć się także w inne ważne wątki. Ja się tego nie podejmę, bo jeszcze jestem za świeżo w kraju i warsztat mam zawalony innymi pomysłami od Sasa do lasa, a tu potrzebna jest kilkudniowa koncentracja uwagi. Pan ma odpowiedni potencjał intelektualny i – jak sądzę – dość motywacji, nawet jeśli stronniczej (co jest dobre, bo zaostrza smak debaty), aby nadać takiej dyskusji odpowiedni impet. Pozdrawiam BJ
  Bronić kaczyzmu
 • @Vinto 22:34:29
  Witam,
  Miło znów spotkać życzliwą duszę. O zdrowiu/wzroku na razie zamilczę coby licha zanadto nie rozdrażnić. A co do tego, że /…tym nie mniej na razie my Polacy, chyba nie mamy innego wyjścia/ ja też mam poczucie, że jako naród wchodzimy w historyczny zakręt. Bekier słusznie zauważa, że PIS ma za szczupłe kadry i za mały potencjał do zadania przed którym staje. Stąd jego postulat poszerzenia bazy poprzez przyłączenie się do „kaczyzmu” bo tam już jest wyraźna postać przywódcza, która może skupić należytą masę krytyczną na pożądanym kierunku uderzenia. Choć jest to ryzykowne, wydaje się że jak na razie nie ma innego wyjścia.
  Będzie się działo.
  Pozdrawiam bardzo serdecznie BJ
  Bronić kaczyzmu
 • @RAM 09:04:36
  Zgadzam się. I jest to nawet bardzo szczelna przykrywka. Podrawiam. BJ
  Koniec ojca chrzestnego
 • @Arjanek 15:18:36
  Oba Pańskie komentarze odbieram jako płytkie i złośliwe. Czy nie uważa Pan, że z inteligencji i wiedzy, których Panu nie odmawiam, można zrobić lepszy użytek?
  Mimo wszystko pozdrawiam. BJ
  Broń atomowa w Europie
 • @Lotna 15:32:50
  Můžete vidět tváře, to bolelo sebe navzájem nebude dělat.
  (Po twarzach widać, że krzywdy sobie nawzajem nie zrobią...)
  Fajny komentarz. Pozdrawiam BJ
  Odchody vlaků
 • Autor
  Ach, jak ja lubię tę nieznosna lekkość i dowcipną finezję Pańskiego języka! Cudo!
  Oczywiscie 5* Pozdrawiam najserdeczniej. BJ
  Mein Kampf gegen das Zwischenmeer
 • @programista 10:37:02
  Teraz jest to jasne. Dziękuję za wyjaśnienie.
  Osobiście jednak nie sądzę, że klub Bilderberg ma tylko takie znaczenie "jak elitarne kluby golfowe" i że jest to tylko "spotkanie towarzyskie, które nie przynosi żadnych wyników, dlatego też po prostu nie ma o czym informować".
  Owszem, może byc instytucją przereklamowaną poprzez legendę, która go otacza, ale nawet w takim wypadku może służyc np. odciąganiu uwagi od innych, cichszych gremiów i konwentykli tego typu oraz kompromitowaniu uzasadnionej wobec nich czujności. A tej nigdy nie dość, nawet jesli jest przesadna, ponieważ błąd popełniony wskutek nadmiaru czujności jest zawsze mniej bolesny niż błąd z powodu jej niedostatku.
  Pozdrawiam BJ
  Bilderberg 2017
 • @Bogusław Jeznach 09:35:28
  A w ogóle również sądzę, że ważne i wiążące decyzje podejmują tylko małe grupy.
  Bilderberg 2017
 • @programista 08:07:06
  //pasjonowanie się tym spotkaniem świadczy o ogromnej naiwności.//

  A o czym świadczy fakt, że i Pan tu zajrzał, a nawet pofatygował sie napisać dwa komentarze? Może to ciekawość, a nie naiwność?
  No i co w przypadku, gdy moja motywacja do napisania tej notki wynika również ze zwykłej ciekawości a nie ze szczególnej pasji, hę?
  Pozdrawiam. BJ
  Bilderberg 2017
 • @staszek kieliszek 04:56:45
  Bardzo mądry komentarz. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie. BJ
  Płynąc na rafę
 • Autor
  Bardzo dobre 5* Pozdrawiam serdecznie. BJ
  Manchester – Bahrajn – Rijad
 • Staszek kieliszek
  A gdzież to podział się Pański komentarz?
  Izolaty językowe
 • @Bogusław Jeznach 19:36:34
  Przepraszam: wyczuł, a nie wyczył
  Izolaty językowe
 • @staszek kieliszek 19:32:28
  Ależ mnie Pan wyczył! Właśnie napisałem coś na temat Czech i dałem temu czeski tytuł, ktory po polsku można zrozumieć inaczej...
  Pozdrawiam serdecznie BJ
  Izolaty językowe

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031