Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4042 posty 1887 komentarzy

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Moje komentarze

 • @Casey 02:34:46
  Nie sprawia mi to żadnej trudności, a w takich przypadkach jestem zachowawczy. Zmiany pisowni wprowadzają zwykle wiecej bałaganu niz porządku, czego dowodzą liczne przykłady z różnych stron świata. Znane jest kilkadziesiąt takich zmian w różnych krajach, z których sie wkrótce potem wycofywano. Zresztą akurat nasza ortografia to błahostka w porównaniu z wieloma innymi systemami pisma. Co mają powiedzieć Francuzi albo Anglicy, ktorych jezyki nie maja fleksji, a mimo to pisownia jest absurdalnie skomplikowana nawet bez zwiazku z etymologią? No i co mają zrobić chińskie dzieci, które swój system pisma opanowują dopiero w wieku 12-14 lat? A mimo to nie chcą go zmieniać i mają po temu ważkie powody: pisałem o tym obszerne w artykule pt. "Krzaczkami czy latynicą" 12 kwietnia br.
  Pozdrawiam przyjaźnie BJ
  O systemach pisma
 • Do Jednopała
  Tekst w niczym nie zatrąca o polityke, religie, historie ani inne drazliwe dziedziny, więć przydałoby się jakieś malutkie wyjaśnienie dlaczego pała, Podpowiem kilka możliwości: Jednopał (1) nie lubi psów; (2) nie lubi autora; (3) nie wierzy w metodę; (4) bo zupa była za słona; (5) inne...
  Trafione proszę zaznaczyć. BJ
  Wywęszyć raka
 • @Casey 20:53:36
  Każdy z moich muzułmańskich znajomych - a z racji pracy zawodowej mam ich wielu - sądzi dokładnie tak samo. I prawie wszyscy podają to jako dowód na to jakimi durniami i draniami muszą być dżihadyści, że nie chronią swoich rodzin tylko je narażają.
  Rozmawiałem wielokrotnie z Arabami dociekając jaka jest tego przyczyna i mam taki jej obraz: zabieranie żon na wojnę wynika z potrzeb seksualnych. Walczą przeważnie młodzi mężczyźni, a na wojnie szybko narasta napięcie, nie tylko zreszta seksualne, które trzeba rozładować, najlepiej seksualnie. Pobożny muzułmanin nie powinien jednak zadawać sie z inną kobietą niż własna żona. Stąd musi ona zawsze być w poblizu. A ponieważ islam takze zabrania antykoncepcji, aborcji itp. - i to bardzo surowo - żony takie często rodzą, więc wraz z żonami blisko frontu są także liczne dzieci. No i mamy problem błędnego koła.
  Po co ludziom wojna?
  Sieroty dżihadu
 • @
  W poniedziałki na moim blogu uprawiam tematykę przyrodniczą czyli tryptyk tematyczny ZWIERZĘTA-ROŚLINY-ŚRODOWISKO. Zwykle zamieszczam tego dnia dwie pozycje z różnych dziedzin w tym zakresie. Dziś są to:
  (1) PRZYRODA I ŚRODOWISKO: zdjęciowy reportaż z Kaukaskiego Rezerwatu Biosfery w Republice Karaczajo-Czerkieskiej w Rosji;
  (2) PSIE SPRAWY: przykład psa z Barcelony, wytresowanego do rozpoznawania raka płuc w oddechu pacjentów, a ponadto opis funkcjonowania węchu u psów tropiących.
  Pozdrawiam wszystkich miłośników przyrody i życzę przyjemnej lektury. BJ
  Wywęszyć raka
 • Autor
  Szkoda, bo Pana polubiłem. Podobało mi się to, że umiemy się kulturalnie różnić. Ceniłem też Pańską historyczno-rocznicową czujność, dużą wiedzę, refleks i dowcip. Liczę na to, że Pan jeszcze tu wróci. Neon jest na swój sposób unikalny i panuje tu prawdziwa wolność.
  Zatem: do zobaczenia, nawet jeśli ma to być kolejna sympatyczna psia morda. BJ
  The End
 • Autor
  5*****. Plus pozdrowienia BJ
  Chemioterapia nie ma sensu
 • @Oświat 23:33:59
  Łauu *****
  Przede wszystkim piękna jest ta kobieta.
  I jak Pan zrobił te włosy!? Można je czesać. Chapeau bas!
  Dużo Pan tego maluje?
  Pozdrawiam z podziwem. BJ
  Mokre drogi pędzla
 • @Oświat 21:26:44
  Ja też uwielbiam Szyszkina, ale on ma "północne oko": piekne lasy Rosji, to coś innego niż przyroda śródziemnomorska, z której pochodzi Miguel Peidro i jego "oko południowe": inne światło, inne kolory, inna roślinność. Zachęcam Pana do szerszego spojrzenia na sztukę. Dla mnie u artysty ważne jest czy szuka on piękna. Np. Szyszkin, Klimt, Peidro - wyraźnie piękna szukają, a np. Picasso lub Warchoł - nie. Oni szukają buntu, chcą cos negować, epatować... Dlatego podobają mi się ci pierwsi, a ci drudzy nie. Ale pokazywać warto różnych, bo sztuka nawet jeśli nie jest piękna, to bywa ciekawa, inspiruje, dodaje smaku naszemu życiu...
  Pozdrawiam. BJ
  Mokre drogi pędzla
 • @Oświat 18:09:20
  I nie wiadomo czy ładne czy brzydkie?
  Mokre drogi pędzla
 • @Jabo 11:36:59
  Zgadza się. Wywiad jest załgany tak jak i cała polityka Saudów, którzy obecnie mając wielkie kłopoty, próbuja urwać sie z amerykańskiej smyczy. Putin podejmuje gre, bo Rosja gra na Bliskim Wschodzie całą szerokością boiska: z Syrią i Iranem, Turcją i Izraelem, a teraz może także i z Arabią Saudyjską. Rosji jednak bardziej chodziw ten sposób o kontrolę i spacyfikowanie islamistów, bo ma u siebie wielki wewnętrzny problem z tą religią (Tatarstan, Kaukaz) i ryzyko działań destrukcyjnych i dezintegracyjnych ze strony jej fanatycznych wyznawców. Także w konfrontacji Rosji z Zachodem przyjazd króla do kremlowskiej Canossy, prawdopodobnie na krótko przed jego abdykacją, może mieć takie znaczenie jak zakup S-400 przez Turcję.
  Pozdrawiam BJ
  Daesz to nie państwo
 • @provincjał 19:46:44
  Podobno wszyscy zginęli
  w komorach zatruci gazem,
  Aliści właściciele kamienic
  Przeżyli za każdym razem
  Profesjonalny propagator Holocau$tu.
 • @staszek kieliszek 00:03:17
  A w Londynie nie jest...
  Stacje moskiewskiego metra
 • @Oscar 13:42:00
  //Pokojowy socjalizm dla własnego narodu we własnym kraju to nic złego -
  to najlepszy z możliwych programów politycznych//

  Odczuwam konieczność podania Panu ręki i przesłania serdecznych pozdrowień. BJ
  Nie będą nas pouczać…
 • @staszek kieliszek 03:18:29
  Niezły z Pana jajcarz,Panie Staszku!
  W koreańskich walizkach
 • @Husky 07:42:18
  Witam,
  Bardzo mi odpowiada takie uzupełnianie serwisu rocznicami. Dziękuję i pozdrawiam. BJ
  Poniedziałek, 25 września 2017
 • @staszek kieliszek 23:41:08
  Ale mimo wszystko musi Pan przyznać, Panie Staszku, że jak na obiekty porzucone przez Anglików i Niemców 84 lata temu wyglądają przynajmniej na jako-tako posprzątane. Nawet tynk specjalnie nie odpadł i wszystkie żarówki się nadal świecą...
  Pozdrawiam serdecznie BJ
  Stacje moskiewskiego metra
 • @Husky 23:26:46
  Cenna kronika dzisiejszych rocznic. Dzięki. Pozdrawiam BJ
  Piątek, 22 września 2017
 • @
  W piątki na moim blogu uprawiam szeroko pojętą tematykę historyczną, czyli tryptyk LUDZIE-MIEJSCA-EPIZODY, w tym także kulisy i tajemnice. Zwykle publikuję dwa różne tematycznie materiały. Dziś są to (1) Żydowscy żołnierze Hitlera; i (2) Nostradamus Bałkanów – o serbskim jasnowidzu z XIX wieku.
  Nostradamus Bałkanów
 • @jan 15:59:15
  //skąd pan ma to zdjęcie... ten po prawej bez wasow to chyba moje poprzednie wcielenie - nie wiedzialem, ze bylem zydem//
  Zdjęcie zamieszczono celowo - chciałem Pana przywabić i zdemaskować. Wielu czytelników pyta: kim jest ten słynny Jan Dyslektyk? No i się udało: teraz mogą zobaczyć, że to nie Jan tylko Jankiel.
  Neon24 wszystko ujawni...
  Pozdrawiam Pana wesoło i ciepło dziekując za częste odwiedziny. BJ
  Żydowscy żołnierze Hitlera
 • @Lotna 10:50:29
  //... powielać kłamstwa przedsiębiorstwa holokaust//
  Ale przecież autor "przeszedł na judaizm, walczył w szeregach armii Izraela".
  Pozdrawiam. BJ
  Żydowscy żołnierze Hitlera

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031