Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Moje komentarze

 • @Repsol 22:24:24
  Już dawno Pana o to podejrzewałem, Amigo.
  Pozdrawiam bardzo przyjaźnie. BJ
  Kryjówka Nocnych Wilków
 • @miarka 22:12:03
  Łaaa... Ale wtopa! No to ździebko mniej Pana lubię, bo jednak gustuję w kobietach. Ale za to pozdrawiam jeszcze bardziej przyjaźnie. BJ
  Kryjówka Nocnych Wilków
 • @miarka 21:56:11
  //Kazdy normalny człowiek widzi i czuje na tym przykładzie że naród to więcej jak polityka a nacjonalizm to miłość ojczyzny swojego narodu - też wiecej jak polityka.
  To rodzi najgłębsza przyjaźń między narodami, przyjaźń ponadpolityczną, przyjaźń przede wszystkim odnajdująca wspólne sprawy aż po wspólną walkę "o wolność waszą i naszą", ale i więcej - to pokój między narodami.//

  Lubię Panią. BJ
  Kryjówka Nocnych Wilków
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:08:57
  „Eech, pan to się naprzegarnia…” - powiedział kiedyś rozmarzony pacjent do lekarza wykonującego mammografie. Pozdrawiam. BJ
  Tak maluje Bąk
 • @Jasiek 22:02:31
  To nie panika, to apel o czujność. Pozdrawiam ciepło. BJ
  Co uknuli w Mesebergu?
 • @Husky 18:33:27
  Uznajmy, drogi Watsonie/Husky, że był to tylko kolejny rutynowy obchód rewiru przez menela, który szuka, gdzie mógłby sobie ulżyć. Jeśli jest tak, że staje się mniej „wzbórzony” kiedy jest dokładniej wypróżniony (albo stosując jego osobliwą ortografię „wyprurzniony”) to może – po chrześcijańsku rzecz traktując - pies z nim tańcował (tu zastrzeżenie: z całym szacunkiem dla Psa, oczywiście). Tekstowi takie fekalia za płotem nie zaszkodzą, niczego nie ujmą ani w nim nic nie zmienią, a sam psychopata na teren Mesebergu nie wejdzie, bo ma u mnie szlaban na wieki wieków i jeszcze jeden dzień dłużej. Nigdy tez nie doczeka się z mojej strony komentarza ani riposty, bo wobec takich pacjentów trzymam się zasady, którą kiedyś sformułował J.Tuwim: „Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet pies cię jebał, bo to mezalians byłby dla psa”. (tu: znowu muszę oddać cały szacunek Psu).
  Proponuję, aby się tym bardziej bawić niż przejmować. Dziś jestem w dobrym humorze, bo miałem bardzo ciekawe tłumaczenie i jeszcze ciekawszy, egzotyczny obiad.
  Pozdrawiam Pana serdecznie i wesoło. BJ
  Co uknuli w Mesebergu?
 • @
  Oho, "wzbórzony" już tu był. Pielęgniarka sie z zastrzykiem spóźniła?
  Malowane z okna
 • @
  Poznałem od razu, że dziś na Neon24 powrócił „wzbórzony”, bo w ciągu kilku minut pod moimi ostanimi wpisami pojawiły się jedynki. Kiedy grasował tu wcześniej też doświadczałem tego prawie codziennie.

  Wrócił, bo brakowało mu podniet i nie miał gdzie wyładować swego „wk…nia” i nienawiści?

  Od właściciela i adminów zależy kogo chcą tu mieć i jaki ma być poziom portalu. Pozdrawiam BJ
  Rosja: wróg, sojusznik, partner?
 • @Robik 12:41:48
  Jest Pan podrażniony moim oporem i niepotrzebnie chce mi Pan dokuczyć, bo poza tym przecież się lubimy. Nie jest jednak wcale tak, że nie chcę wiedzieć więcej (w żadnej sprawie zresztą), bo chociaż mam braki także w tym temacie (jak chyba wszyscy), to znam i opinie dra Ratha i list-apel pana Zięby. Szkopuł w tym, że one nie wystarczają, abym przyjął teorię powszechnej zmowy wszystkich rządów świata w celu okaleczania i niszczenia podległych im narodów, nawet jeśli uznaję, że jednym z najważniejszych obecnie celów „niewidzialnego rządu światowego” może być polityka radykalnej depopulacji świata wskutek fałszywej „troski” o środowisko naturalne i jego zasoby. Innymi słowy, uważam, że niewątpliwe liczne ujemne strony niektórych szczepionek mają charakter teoretycznych uchybień i technicznych niedoróbek, często wynikających z chciwości albo niedbalstwa, ale nie są częścią jakiegoś szatańskiego planu, któremu wszyscy w pełni świadomie ulegli. Na tym polega różnica zdań między nami.
  Pozdrawiam z szacunkiem i sympatią. BJ
  O przeciwnikach szczepień
 • @kula Lis 67 19:58:49
  Co znaczy 1mc/1mc? Miesiąc pływania - miesiąc urlopu, i za tę samą stawkę? No, to chyba nie jest źle. Wyobrażam sobie, że ważne jest także towarzystwo, w które się trafi, kapitan żeby był normalny, no i łajba żeby nie była gruchotem. A poza tym to chyba fajna, męska robota...
  Tak sobie myślę, że w którymś przyszłym wcieleniu mógłbym się zamustrować... DDD.
  Pozdrawiam serdecznie. BJ
  Pusto w szoferce
 • @Pedant 10:36:11
  Po tej deklaracji, i uwzględniając akces Husky'ego muszę skorygować wynik na 14:4. Pozdrawiam BJ
  O przeciwnikach szczepień
 • @
  Przedstawiłem wywiad rosyjskiego pediatry-immunologa, po którym rozegraliśmy tu – kolejny już raz - mecz do jednej bramki, w którym mocno mi się oberwało. Wszyscy wystąpiliśmy znów w klubowych koszulkach (choć nikt oprócz mnie pod własnym nazwiskiem). Do szturmu ruszyli przede wszystkim podrażnieni przeciwnicy szczepień, więc wynik łatwo było przewidzieć. W mojej ocenie przegraliśmy – ja i zwolennicy szczepień – stosunkiem 15:2 przy trzech wstrzymujących się. Szkoda, że nie wypowiedział się żaden lekarz, choć wiem, że na tym portalu publikują conajmniej dwie osoby z tego zawodu (i obie pod własnym nazwiskiem). Znów powtórzyliśmy te same argumenty, ale nie wydaje mi się, aby ktokolwiek został przekonany do racji strony przeciwnej. Z równym skutkiem moglibyśmy się przekonywać do wegetarianizmu lub urynoterapii. Jeśli o mnie chodzi, to przede wszystkim nie potrafię przyjąć tezy, przy ktorej upiera się duża część moich przeciwników w tej dyskusji, że rządy wszystkich państw na świecie potajemnie umówiły się i poprzez masowe i przymusowe szczepienia świadomie i celowo dążą do wyniszczenia swojej ludności, w tym spowodowania powszechnej bezpłodności, autyzmu, zaburzeń rozwojowych u dzieci itp. Wiem, że istnieje szatan i są ludzie nikczemni, wiem że jest dużo złej woli, nie tylko wśród piszących i komentujących w internecie, ale także wśród rządzących światem, wiem że istnieją spiski i zmowy, i że są całkiem powszechne, ale obawiam się, że z tak daleko posuniętą tezą spiskową nigdy nie będzie mi po drodze.
  Mimo to dyskusja była/jest wartościowa przynajmniej z dwóch względów. Po pierwsze trochę ożywiła portal w sezonie urlopowym, a po drugie – mimo towarzyszących jej silnych emocji większość uczestników powstrzymała się od agresji, inwektyw i wulgaryzmów. Za to dziękuję wszystkim tym, których ta ostatnia ocena dotyczy.
  Są takie tematy jak np. kara śmierci, dostęp do broni palnej, Kościół katolicki, żydzi, GMO, czy właśnie szczepienia, które niemal z punktu rodzą silną stronniczość i raczej z trudem nadają się do przekonywania kogokolwiek, by zmienił swoje poglądy lub postawę, ale to nie znaczy, że nie należy lub nie warto o nich pisać.
  Pozdrawiam wszystkich i zapraszam na mój blog jak najczęściej. BJ
  O przeciwnikach szczepień
 • @Zorion 18:20:14
  Aby świat był pełen prawdy, dobra i piękna. Pozdrawiam przyjaźnie BJ
  Złapała promień słońca
 • @Lotna 15:29:31
  //Na Neonie jest co najmniej dwóch takich sekciarzy: Pan i pan Kosiur. Ciekawe, co Wami kieruje?//
  Co mną kieruje? Zwykły trzeźwy rozsądek. Juz o tym kiedyś pisałem, ale powtórzę. Ja i moje rodzeństwo, wszyscy moi koledzy i wszyscy których znałem w dzieciństwie byli zaszczepieni na wszystko co wtedy podawano. Wszystkie moje dzieci i dzieci naszych znajomych, ich rówieśnicy i koledzy - byli szczepieni. Dwie z moich córek są lekarkami, obie mają własne dzieci, wszystkie są szczepione, podobnie jak dzieci ich kolegów i znajomych. Nikt z nas nie zachorował ani nie miał z powodu szczepień żadnych komplikacji. To dlaczego ja mam uwierzyć panikarzom, których nawet nie znam? Czy ktoś z nich może podać jakiś bezpośredni własny przykład, że mu szczepienia zaszkodziły, poza cytatami z innych panikarzy?
  Prawdopodobnie różnimy się (Pani i ja) jakimiś głębszymi, intuicyjnymi warstwami świadomości i wcale nie wykluczam, że to właśnie Pani może mieć więcej racji, co sie okaże (dla mnie) dopiero poniewczasie. Jak juz wielokrotnie pisałem mam akceptujący stosunek do chemii, energetyki atomowej, GMO, badań Kosmosu i podobnych spraw, co do których - jak zauważyłem - Pani przejawia sprzeciw lub daleko posuniętą rezerwę.
  To różnica naszych natur i sposobu postrzegania świata, czyli czegoś, co bardzo trudno jest zmienić, chyba że przyjdzie wstrząs.
  Pozostaję z szacunkiem i pozdrawiam. BJ
  O przeciwnikach szczepień
 • @Husky 22:56:10
  Po alkoholu bywa różnie, ale u siebie stwierdziłem, że w kabinie - gdzie bardzo ważna jest szybkość skojarzeń i refleks - w tłumaczeniu pomaga mi kawa, której smaku poza tym nie lubię (tylko zapach). Inni tłumacze - moi koledzy - tego nie potwierdzają, ale kawę piją.
  Pozdrawiam ciepło. BJ
  Nieprzetłumaczalne
 • @kula Lis 67 20:10:58
  Uważam, że za 120 euro dziennie +wyżywienie+zwrot za paliwo za dojazdy - o ile zdrowie dopisuje - warto się zatrudnic. Wielu nie ma takiej możliwości. Normalny i uczciwy człowiek jest zawsze gotów do dodatkowego zarobku, chociażby po to aby móc z niego pomóc innym.
  Ja też mam ten problem: dzwonią i kuszą. Często ulegam, bo miło jest wiedzieć, że się jest nadal cenionym i potrzebnym, a pieniądze się przydają.
  Pozdrawiam Pana serdecznie, licząc na to, że po pracy znajdzie Pan czas na lekturę i dalsze wartościowe komentarze na Neonie. BJ
  Pusto w szoferce
 • @kula Lis 67 10:17:30
  Czyli zbliżamy sie do końca?
  Pozdrawiam Pana przyjaźnie BJ
  Pusto w szoferce
 • @Husky 23:22:27
  Tu zgoda. Pozdrawiam z uznaniem. BJ
  Deszcz spadających gwiazd
 • @
  Jest jakaś magia w obrazach van Gogha, że nawet jak się nie podobają (estetycznie), to są pociągające. Tak bywa czasem z kobietami (a u pań pewno i z mężczyznami). BJ
  Drzewa oliwne van Gogha
 • @Husky 22:58:21
  Mhm.
  pzdr.
  BJ
  Deszcz spadających gwiazd

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930