Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4573 posty 2072 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Moje komentarze

 • @Jasiek 06:06:13
  I dlatego Netanyahu częściej ostatnio lata do Moskwy niż do USA. Pozdrawiam serdecznie. BJ
  Imperatyw bombardowania
 • @Arjanek 18:02:10
  Wesoły z pana gość. Arjanisch Sinn für Humor?
  Zamach na Zacharczenkę
 • @provincjal 09 15:52:44
  Wszystko w porządku - to ciekawa informacja, zarówno technicznie (możliwości irańskich inżynierów i irańskiego przemysłu) jka również lingwistycznie. Khazar to perska nazwa Morza Kaspijskiego. To od niej poszła nazwa Chazarów - zjudaizowanego plemienia tureckiego, mieszkającego na dolnym Powołżu i wokół północnych brzegów tego morza, od którego pochodzi wielka część współczesnych żydów.
  Pozdrawiam przyjaźnie i z szacunkiem BJ
  Dwuwładza w ONZ i USA?
 • @krysz 13:48:55
  Lubię trzeźwość i racjonalizm, które u Pana dostrzegam i cenię. Sam też staram sie taki być. Uważam jednak, że tam gdzie jako Polacy otarliśmy sie w historii o zagładę i unicestwienie (a taka była nasza stawka w II wojnie światowej), mamy obowiązek być bardziej czujni. Bez wytaczania armat.
  Co zaś dotyczy "niedouczonych dziennikarzyn" to zbyt często pełnią oni świadomie rolę harcowników do rozpoznania bojem (ile im wolno) i rozmiękczenia terenu...
  Pozdrawiam przyjaźnie. BJ
  Sobota, 1 września 2018
 • Husky
  To ładne z Pana strony: dobrze świadczy o etyce i o kulturze. Leszek Miller nie jest z Pana bajki, a mimo to... Proszę bardzo. Taka właśnie powinna być Polska, aby była nasza.
  Pozdrawiam z wyrazami szacunku i uznania. BJ
  Hieny cmentarne bez kręgosłupa
 • @krysz 10:30:41
  //W żadnym podręczniku francuskim, angielskim, włoskim czy amerykańskim...//
  Bo to nie na nich napadli. U nas były podobno tylko "polskie obozy koncentracyjne"...
  Pozdrawiam. BJ
  Sobota, 1 września 2018
 • Autor
  W anioły uderzył szatan. Osetyńskie dzieci zabili czeczeńscy bandyci. Niewyobrażalna tragedia. Biesłan nigdy nie zaleczy tej rany.

  To był atak, który w powszechnej świadomości na zawsze wyjął spod prawa całą sprawę czeczeńską i pogrzebał wszelkie szanse wojującego islamu na Kaukazie. Bandyci celowo wybrali prawosławną Osetię, aby zadać ból jedynemu narodowi "niewiernych" w swoim sąsiedztwie.
  Dalszy ciąg nastąpił w Syrii...

  Pozdrawiam przyjaźnie, zanim nawiedzi Pana psychopata. 5* BJ
  Zapomniana tragedia w Osetii
 • @
  Wybałuszone ślepia, wynicowane bebechy i napęczniałe ciała tych zwierząt to skutki dekompresji i widoczne dowody na to, że wyciągnięto je siłą i pośpiesznie z wielkich głębin. Tym bardziej odrażające jest wrażenie, które na nas robią. Nie nalezy ich oglądać przy jedzeniu...
  Potwory z głębin
 • @Jasiek 15:03:31
  (1) Takich badań nie prowadzę;
  (2) Tu przytaczam cudzy wywiad;
  (3) Nie widzę związku między dopalaczami a szczepionkami;
  (4) Nie daję sobie narzucać tematów;
  (5) Nadal bardzo Pana lubię i serdecznie pozdrawiam. BJ
  Przeciw dopalaczom
 • @
  Bez komentarzy nie bardzo rozumiem czego sygnałem są jedynki pod tym materiałem. Czy oznaczają one: (1) żal za ginącym nudyzmem; (2) dezaprobatę dla nudyzmu jako zjawiska; (3) zgorszenie poruszeniem tematu; (4) ogólną niechęć/nienawiść wobec autora.
  Byłbym wdzięczny za wskazanie motywu. BJ
  Jesień nudystów
 • @adevo 21:45:38
  Bardzo dziękuję za ten komentarz i rzeczowe pouczenie. Cenię Pańskie kompetencje informatyczne i zauważam, że coraz lepiej się nam współpracuje chociaż - jak pamiętam - na początku były między nami jakieś zgrzyty (nawet nie wiem na ile z mojej strony uzasadnione).
  Rzeczywiście jest tak, że mało zwracam uwagę na imponderabilia protokolarne i nie wytężam wzroku przy czytaniu instrukcji technicznych, zwłaszcza gdy irytują mnie tak jak w przypadku obecnych zmian na portalu, których uzasadnienia nie rozumiem i nie akceptuję.
  Pozdrawiam Pana przyjaźnie i z szacunkiem. BJ
  Pejzaże słowiańskie
 • @Casey 03:27:22
  Bo mamy to, czego się obawiałem. Wraz z „dobrą zmianą” oprogramowania na Neonie pojawił się jakiś nowy filtr, który nie przepuszcza zdjęć z miejsca, w którym je dotąd pobierałem. To znaczy - na kopię roboczą pobrać mogę, ale już na portal nie przechodzą tak jak dawniej. A bez tych zdjęć powyższa notka nie ma sensu. Jest zapewne bardziej nowocześnie ("bo świat idzie naprzód i my tez musimy"), ale za to mniej funkcjonalnie. Wynika z tego, że zmiany – w gruncie rzeczy o trzeciorzędnym znaczeniu jak słusznie o nich napisał interesariusz z pl – były potrzebne (do czego?) właścicielowi i może informatykom, ale nie blogerom, a przynajmniej nie mnie. Posłużyły do przemycenia i zainstalowania filtrów w ramach walki z „piratam i plagiatorami” takimi jak ja, który uważam, że właśnie piractwo jest wolnością i w internecie nie wolno nam się poddać tyranii „świętego prawa własności” pod dyktando kapitalizmu, tak jak nie poddajemy się politycznej poprawności pod dyktando głównego ścieku. To, że Neon24 tej tendencji jednak ulega i daje sobie narzucić takie pakiety pod pozorem większej nowoczesności, jest bardzo irytujące i zniechęcające.
  Pozdrawiam. BJ
  Obróbka włókna jukki
 • @roux 10:47:25
  ...Bloger miłej klasy i dużej kultury. Pozdrawiam serdecznie. BJ
  Zdjęcia zeszłego tygodnia
 • @Robik 09:51:37
  Osetyńcy są narodem indoeuropejskim, tak jak my Słowianie, tyle że z pnia irańskiego. Nawet sami siebie nazywają Ironi. Są potomkami bitnego ludu Alanów. Rdzenny lud indoirański na Kaukazie to wielka rzadkość, są tam prawie jedyni. W dodatku są prawosławni i tkwią klinem w poprzek Kaukazu, po obu stronach górskiego grzbietu (stąd Osetia Północna i Południowa) w morzu góralskich plemion muzułmańskich, z którymi zawsze mieli na pieńku. Nic dziwnego, że zawsze szukali oparcia w Rosji (podobnie jak dawna Gruzja). Kaukaz to region nie tyle samodzielnych państw, co protektoratów: Rosji, Turcji, kiedyś także Persji... Dlatego jest tak skomplikowany.
  Pozdrawiam. BJ
  Abchazja i Osetia
 • @detektywmjarzynski 18:36:33
  Dzięki, Panie Kapitanie. Już wcześniej go namierzyłem i posłuchałem - to duży sukces Rosji i Słowian. I ma wielką przyszłość...
  Pozdrawiam z szacunkiem i przyjaźnie. BJ
  Znad Rzeki Czerwonej
 • @Jasiek 22:18:26
  ///...dlaczego żaden z obecnych rządzących Ukrainą nie przyzna...//

  Jaśku, to są pacynki. Nie rządzą, tylko kradną póki się da, bo wiedzą, że czas jest krótki...
  Pozdrawiam serdecznie. BJ
  Zaczęli straszyć Ukrainców
 • @Husky 17:54:50
  "Panie, ja to sie na pedałach nie znam, bo ja jestem mechanik samochodowy, a nie rowerowy. A u nas, w samochodach, to jest tak, że tłok musi pracować w cylindrze, a nie w rurze wydechowej"
  (Łukasz J., narodowiec z Siemianowic Śl., w dyskusji nt. homofobii)
  Pozdrawiam ciepło. BJ
  Biedroń zamiast Petru?
 • @Zorion 14:20:39
  Dotknął Pan sedna. To pokazują zdjęcia.
  Pozdrawiam z sympatia i szacunkiem BJ
  Kirgistan w fotografii
 • @
  Zaczynam się niepokoić o „wzbórzonego”. Już drugi dzień się nie pokazuje i nie „wyprurznia” się na moim blogu. Czyżby stało mu się coś złego? Może nie może, bidula, o własnych siłach wyjść z delirium? Może przedawkował? A może tym razem pielęgniarze w psychiatryku byli zbyt brutalni i do tej pory nie może sobie rąk z kaftana wyplątać?
  Martwię się, że możemy go stracić, a to przecież taki cenny dla portalu nabytek. „Wzbórzony”, skoro wróciłeś to daj znak twoich możliwości TFUrczych, przecież wiesz jak to zrobić, żeby cię rozpoznać. Bez ciebie Neon sobie nie poradzi.
  Znad Rzeki Czerwonej
 • @miarka 22:27:27
  ...I w drugą stronę. BJ
  Kryjówka Nocnych Wilków

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930