Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4000 postów 1863 komentarze

Bogusław Jeznach

Bogusław Jeznach - Dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością.

Moje komentarze

 • @jan 10:07:20
  Rozumiem Pńskie argumenty i sam tez wolałbym prostsze, naturalne metody leczenia, o których Pan pisze. Ale jakie zioła mógłby Pan zaproponować rosyjskiemu informatykowi Waleremu Spirydonowowi aby odzyskał zanikające ciało i wstał ze swego wózka? Pozdrawiam BJ
  Wkrótce przeszczep głowy
 • @mac 19:33:05
  To będzie przeszczep ciała do głowy, ponieważ konieczność tej operacji wynika z choroby m.in. nerwów obwodowych, a nie centralnego układu nerwowego. To, co po operacji w nowej konfiguracji ma zostać z pierwotnego organizmu biorcy to będzie głowa, która zachowa i przeniesie osobowość, a nie ciało, które ma pochodzić od dawcy. M.in. dlatego ta operacja jest tak dramatycznie niezwykła. Pozdrawiam. BJ
  Wkrótce przeszczep głowy
 • @Oscar 17:01:13
  Ciekawie Pan kracze. Czy dobrze, to się okaże. Na Wschodzie niczego nie da się przewidzieć. Pozdrawiam ciepło BJ
  Daesz to ma twarde życie…
 • Autor
  Tekst potrzebny i słuszny. Pozdrawiam przyjaźnie. 5***** BJ
  Jesteśmy nacjonalistami
 • @Casey 20:55:33
  Widziałem przedtem kilku malarzy filipńskich, ale to jakieś nieporozumienie - małpowali najgorsze amerykańskie bohomazy, psychodeliczne i chore, prawdopodobnie licząc na to, że wejdą tam na rynek. Tu jest jednak malarstwo oryginalne, pachnące tropikiem, niezwykłe w kolorach i kształtach, magiczne jakieś...
  Pozdrawiam przyjaźnie BJ
  My jesteśmy Filipinki
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:54:31
  Sprzatania nie będzie i trzeciej siły też prędko nie.
  Pozdrawiam serdecznie, Panie Jarku. BJ
  Sprzątania nie będzie
 • @jan 10:27:05
  Dzięki za rozszerzony refleksją komentarz. Pozdrawiam ciepło. BJ
  Horyzont idealnego imperium
 • @ikulalibal 00:35:21
  //Zamieszczony tekst Dugina podoba mi się.Jest taki poetycko filozoficzny.Estetyczny.//

  Zgadzam się, że tekst jest estetyczny: poetycko-filozoficzny, słowiańsko-prawosławny i ciepły. Mnie również się podoba, ale tak jak podoba mi się poezja Eluarda albo śpiewane ballady Joan Baez, gdzie treści szukam poprzez formę. Od dłuższego czasu już tak właśnie Dugina odbieram i sądzę, że jako filozof-religioznawca będzie on dalej ewoluował w tę stronę. Nie sądzę jednak, by podobny tekst mógł mieć rzeczywisty wpływ na bieg spraw publicznych, albo że mógłby przydawać Duginowi wiarygodności u decydentów na Kremlu. To są rojenia literacko-mistyczne, a nie rozważania programowe. Dlatego zapytałem, czy ktoś się jeszcze ich boi, bo przecież Duginem także nas straszono… Pozdrawiam. BJ
  Horyzont idealnego imperium
 • @Casey 23:24:04
  Pytanie jest właściwie takie: Czy nadal boimy się Dugina? Pozdrawiam BJ
  Horyzont idealnego imperium
 • Autor
  Witam, Panie Krzysztofie,
  Mam sceptyczny stosunek do wszelkich prób dyscyplinowania bliźnich na portalu i organizowania dyskusji na zadany temat. Nie to, abym się temu sprzeciwiał, ale za długo już zyję, abym w taką możliwość uwierzył. Cieszmy się raczej z tego, że Neon, mimo wielu zawirowań przeżył, okrzepł, i tli się hardo, dając nam wszystkim możliwość wymiany informacji i poglądów o bardzo różnej wartości i na bardzo różne tematy. Takie forum w mojej opinii może istnieć tylko spontanicznie, i dzięki temu właśnie, że nikt nikogo nie cenzuruje i nie dyscyplinuje, że toleruje się tu prawie wszystkie postawy i poglądy, i że dzięki temu ludzie mimo wszystko często tu zaglądają, a blogerzy i komentatorzy – nawet czasowo zniechęceni – po jakims czasie powracają. Tworzymy tu już środowisko które się nieźle zna nawzajem, wie kto jest kim i w jakie karty gra, i nawet chyba trochę się lubimy.
  Co do mnie, to mimo iż piszę dużo i często, chyba bym się nie dał przekonać do takich dyskusji „na temat”, bo politykę i ideologię lubię raczej umiarkowanie, a bardziej – co stale podkreślam – zależy mi na informacji i tematyce hobbystycznej, która jest tu mniej popularna. Na tym jednak polega urok tego portalu, że i o tematach „od czapy” pisać tu można, i komentować je, i oceniać, i w ogóle cieszyć się tu życiem w blogersko-komentatorsko-czytelniczy sposób. Czego wszystkim życzę.
  Korzystam z okazji, aby wyrazić uznanie dla Pańskiego bloga, dużej dyscypliny umysłowej i uporu w lansowaniu wielu ciekawych pomysłów. Pańskie wpisy komentuję bardzo rzadko, ale czytam prawie zawsze i często je wysoko oceniam.
  Pozdrawiam przyjaźnie. BJ
  Co wy na to....
 • @Rena Starska 16:43:40
  Łau... co za niespodzianka. Znów na Neonie będzie piękniej z obecnością Pani wrażliwej, kobiecej ręki... I wierszy... I obrazów... I bratniej duszy fluidów... Pozdrawiam serdecznie Panią i ...jeszcze kogoś. BJ
  Dziura w piramidzie
 • Pani Reno
  Bardzo się cieszę z Pani powrotu. Jest tu Pani potrzebna, żeby nie zalała nas nienawiść.
  Wiersz symbolami obfity, dojrzały, mocny (choć wolę liryki).
  Tłumaczenie rosyjskie jeszcze mu duzo dodaje i pogłębia, jest znakomite, profesjonalne i zaangażowane. Proszę pozdrowić jego ormiańską współautorkę.
  Pani powrót jest jak piękny słoneczny dzień, taki jak był dzisiaj: wnosi radość i pokój - chciałoby się Panią wyściskać.
  Bardzo, bardzo serdecznie pozdrawiam, BJ
  Tolerancja / Толерантность
 • @staszek kieliszek 04:07:44
  To już w szkole był Pan takim rozrabiaką, Panie Staszku?
  Pozdrawiam serdecznie BJ

  PS. Jestem przeciwny zanieczyszczaniu rzek flagami, obojętne jakiego koloru.
  Sobota, 4 listopada 2017
 • Autor
  5* Ciekawe i pouczające. Pozdrawiam przyjaźnie. BJ
  Facet, który stał się pośmiewiskiem całego kraju
 • @fretka 18:50:22
  /...twarz okrągła.../
  A dyć to przecie Tatar - to i gębę mógłby mieć jak Mongoł rzyć, nie przymierzając :)
  Pozdrawiam pogodnie. BJ
  Metafizyka luksusu elit
 • Autor
  5* Coraz lepsze są te Pańskie teksty, Panie Jareczku.
  Pozdrawiam z szacunkiem. BJ

  PS. Nie sądzę, żeby Putin wysyłał Janukowycza do UE. To była inicjatywa tego drugiego, złodzieja przecież i tchórza jak większość oligarchów, który liczył, naiwny dureń, że będzie dłużej kręcił lody grając między jednym ośrodkiem a drugim. Putin miał jasny plan: dążył do odzyskania i zespolenia "słowiańskiego jądra" ZSRR tj. Rosji, Ukrainy i Białorusi, wiedząc, że bez tego nie odbuduje imperium. No, ale to samo wiedzą stratedzy zza oceanu i stąd ta ich niezwykła determinacja w "projekcie ukraińskim", który wbrew własnym interesom i interesom naszego narodu obsługują także władze w Warszawie.
  "Ukraina" - państwo, które nigdy nie istniało
 • @trojanka 18:49:17
  Spokojnie. Oni tego nie doczekają.
  W Kiernozierskim Lesie
 • @trojanka 18:19:36
  Dzięki.
  To ja dodam jeszcze, ze w Archangielsku urodzili się Władysław Pobóg-Malinowski - poslki oficer i historyk, oraz wiceadmirał Edward Szczęsnowicz , ktory odznaczył sie dowodząc pancernikiem "Retwizan" w bitwie o Port Arthur podczas wojny rosyjsko-japońskiej.
  O Archangielsku bedzie zresztą jeszcze kiedyś osobny wpis.
  Pozdrawiam serdecznie BJ
  W Kiernozierskim Lesie
 • @ikulalibal 11:51:03
  Zastanawiam się, dlaczego nie założy Pan własnego blogu na Neonie. Byłby na pewno bardzo wartościowy i chętnie czytany. Polsce potrzeba takich głosów jak Pański. Pozdrawiam przyjaźnie. BJ
  Austria do Grupy Wyszehradzkiej?
 • Autor
  Nie kwestionuję przytaczanych przez Pana źródeł ani autorytetów. Rosja to wielki kraj, opinii może być wiele i napisać można wszystko. Dla mnie jest to jednak raczej dowód na panującą tam swobodę wypowiedzi, której dawniej nie było, niż na prawdziwość tych katastroficznych proroctw.
  Chciałbym zobaczyć Pańską minę 6 listopada, bo zakładam, że będzie podobna do miny ministra Macierewicza po rosyjsko-białoruskich manewrach Zapad-2017, które miały być inwazją na Polskę, a jakoś się nią nie stały. Mam nadzieję, że nie zbędzie Pan tego dnia milczeniem, bo byłoby to podobne do dezercji.
  Zapowiedział Pan jednak, że to już ostatni z Pańskich wpisów. Szkoda, bo "głos na drugą nóżkę" jest zawsze potrzebny dla higieny portalu i gwoli pełniejszej informacji. Nam, rusofilom - do których i ja się ewidentnie zaliczam - potrzebny jest taki inteligentny, kompetentny i pracowity przeciwnik jak Pan, bo bez tego portal traci poziom i nie wzbudza szerszego zainteresowania.
  Na początku Pańskich występów na Neonie sam namawiałem Pana do założenia blogu. Przyznam jednak, że ewolucja Pańskiej postawy była dla mnie zaskoczeniem, a kiedy zaczął mnie Pan obrażać w komentarzach, wyrzuciłem Pana z mojego blogu na zawsze. Nie zdziwię się, jeśli i mnie teraz Pan zbanuje, ale zamieściłem ten komentarz w obawie, że już więcej może nie być po temu okazji. BJ
  Szykuje Się KOLOSALNA PROWOKACJA?

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930